IMFAIndian Metals & Ferro Alloys Ltd.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $697,50 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹43,39 Mr | ₹31,94 Mr | ₹29,25 Mr | ₹26,64 Mr | ₹28,37 Mr | ₹25,61 Mr | ₹24,51 Mr | ₹26,70 Mr | ₹26,60 Mr | ₹25,04 Mr | ₹23,94 Mr | ₹27,38 Mr | ₹26,17 Mr | ₹24,96 Mr | ₹22,61 Mr | ₹17,93 Mr | ₹14,12 Mr | ₹11,13 Mr | ₹8,96 Mr | ₹8,77 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹356,10 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹16,13 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹27,26 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹9,58 Mr | ₹3,89 Mr | ₹2,37 Mr | ₹3,41 Mr | ₹4,90 Mr | ₹6,79 Mr | ₹7,13 Mr | ₹7,66 Mr | ₹8,22 Mr | ₹9,10 Mr | ₹10,60 Mr | ₹11,28 Mr | ₹10,88 Mr | ₹11,01 Mr | ₹9,67 Mr | ₹6,34 Mr | ₹4,75 Mr | ₹3,52 Mr | ₹5,32 Mr | ₹6,18 Mr |
| Net Borç† | ₹5,41 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹28,04 Mr | ₹25,42 Mr | ₹27,54 Mr | ₹26,49 Mr | ₹25,75 Mr | ₹18,13 Mr | ₹15,69 Mr | ₹15,92 Mr | ₹17,24 Mr | ₹16,31 Mr | ₹11,64 Mr | ₹12,82 Mr | ₹12,43 Mr | ₹12,08 Mr | ₹11,45 Mr | ₹10,40 Mr | ₹5,93 Mr | ₹9,94 Mr | ₹7,30 Mr | ₹5,54 Mr |
| Brüt Kâr | ₹8,68 Mr | ₹7,51 Mr | ₹7,92 Mr | ₹6,75 Mr | ₹9,71 Mr | ₹4,24 Mr | ₹2,18 Mr | ₹3,79 Mr | ₹4,63 Mr | ₹4,89 Mr | ₹1,06 Mr | ₹1,96 Mr | ₹2,11 Mr | ₹2,38 Mr | ₹2,26 Mr | ₹3,87 Mr | ₹1,51 Mr | ₹4,01 Mr | ₹2,32 Mr | ₹124,90 Mn |
| FAVÖK | ₹6,38 Mr | ₹5,29 Mr | ₹6,16 Mr | ₹5,04 Mr | ₹7,91 Mr | ₹3,15 Mr | ₹916,30 Mn | ₹2,82 Mr | ₹3,79 Mr | ₹4,74 Mr | ₹1,09 Mr | ₹1,78 Mr | ₹2,32 Mr | ₹2,07 Mr | ₹1,80 Mr | ₹3,10 Mr | ₹1,13 Mr | ₹4,38 Mr | ₹2,71 Mr | -₹70,14 Mn |
| Net Kâr | ₹4,24 Mr | ₹3,79 Mr | ₹3,44 Mr | ₹2,25 Mr | ₹5,07 Mr | ₹1,67 Mr | -₹664,90 Mn | -₹10,20 Mn | ₹1,86 Mr | ₹2,49 Mr | -₹440,30 Mn | ₹36,80 Mn | ₹349,20 Mn | ₹528,20 Mn | ₹616,30 Mn | ₹1,62 Mr | ₹410,00 Mn | ₹2,61 Mr | ₹1,05 Mr | ₹199,17 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 78,64 | 70,19 | 63,68 | 41,75 | 94,01 | 30,87 | -12,32 | -0,19 | 34,49 | 47,35 | -8,48 | 0,71 | 6,72 | 10,17 | 11,86 | 30,82 | 8,41 | 61,13 | 24,57 | 4,67 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹20,79 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹10,40 Mr | ₹4,52 Mr | ₹3,18 Mr | ₹931,60 Mn | ₹2,44 Mr | ₹1,17 Mr | ₹465,90 Mn | ₹387,90 Mn | ₹974,80 Mn | ₹3,55 Mr | ₹241,10 Mn | -₹265,60 Mn | -₹371,50 Mn | -₹1,18 Mr | -₹3,22 Mr | -₹1,54 Mr | -₹316,90 Mn | ₹2,13 Mr | ₹1,15 Mr | ₹1,09 Mr |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹13,35 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 22,1% | 12,2% | 8,1% | 12,8% | 17,3% | 26,5% | 29,1% | 28,7% | 30,9% | 36,3% | 44,3% | 41,2% | 41,6% | 44,1% | 42,8% | 35,4% | 33,7% | 31,7% | 59,4% | 70,5% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,65 | 0,80 | 0,94 | 0,99 | 0,91 | 0,71 | 0,64 | 0,60 | 0,65 | 0,65 | 0,49 | 0,47 | 0,48 | 0,48 | 0,51 | 0,58 | 0,42 | 0,89 | 0,81 | 0,63 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,03 | 0,93 | 1,01 | 0,97 | 0,94 | 0,66 | 0,58 | 0,58 | 0,63 | 0,60 | 0,43 | 0,47 | 0,46 | 0,44 | 0,42 | 0,38 | 0,22 | 0,36 | 0,27 | 0,20 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 31,0% | 29,5% | 28,8% | 25,5% | 37,7% | 23,4% | 13,9% | 23,8% | 26,9% | 30,0% | 9,1% | 15,3% | 16,9% | 19,7% | 19,8% | 37,2% | 25,5% | 40,3% | 31,7% | 2,3% |
| FAVÖK Marjı | 22,7% | 20,8% | 22,4% | 19,0% | 30,7% | 17,4% | 5,8% | 17,7% | 22,0% | 29,1% | 9,3% | 13,9% | 18,6% | 17,1% | 15,7% | 29,8% | 19,0% | 44,1% | 37,2% | -1,3% |
| Net Kâr Marjı | 15,1% | 14,9% | 12,5% | 8,5% | 19,7% | 9,2% | -4,2% | -0,1% | 10,8% | 15,3% | -3,8% | 0,3% | 2,8% | 4,4% | 5,4% | 15,6% | 6,9% | 26,2% | 14,3% | 3,6% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -37,1% | 17,8% | 11,6% | 3,5% | 9,5% | 6,5% | 3,0% | 2,4% | 5,7% | 21,8% | 2,1% | -2,1% | -3,0% | -9,8% | -28,1% | -14,8% | -5,3% | 21,4% | 15,7% | 19,7% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1174,60 | +%0,68 | |
| Bharti Airtel Limited | 1794,60 | -%0,66 | |
| HDFC Bank Limited | 710,70 | -%0,46 | |
| ICICI Bank Limited | 1338,60 | -%1,59 | |
| State Bank of India | 954,90 | -%0,22 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2304,90 | +%1,57 | |
| Bajaj Finance Limited | 957,00 | -%2,62 |