INVPRECQInvestment & Precision Castings Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $141,81 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹2,17 Mr | ₹1,95 Mr | ₹2,02 Mr | ₹2,01 Mr | ₹1,82 Mr | ₹1,78 Mr | ₹1,62 Mr | ₹1,64 Mr | ₹1,30 Mr | ₹1,06 Mr | ₹1,00 Mr | ₹925,18 Mn | ₹932,80 Mn | ₹944,25 Mn | ₹990,02 Mn | ₹896,42 Mn | ₹867,66 Mn | ₹484,13 Mn | ₹761,36 Mn | ₹726,56 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹22,41 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹1,14 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹1,03 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹715,88 Mn | ₹644,96 Mn | ₹742,40 Mn | ₹648,43 Mn | ₹645,22 Mn | ₹665,64 Mn | ₹584,28 Mn | ₹572,82 Mn | ₹400,71 Mn | ₹309,83 Mn | ₹318,85 Mn | ₹307,35 Mn | ₹308,42 Mn | ₹369,39 Mn | ₹384,84 Mn | ₹287,93 Mn | ₹215,87 Mn | ₹65,57 Mn | ₹184,00 Mn | ₹228,87 Mn |
| Net Borç† | ₹676,98 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹1,88 Mr | ₹1,65 Mr | ₹1,70 Mr | ₹1,70 Mr | ₹1,32 Mr | ₹1,04 Mr | ₹951,66 Mn | ₹1,19 Mr | ₹1,08 Mr | ₹919,97 Mn | ₹824,89 Mn | ₹742,63 Mn | ₹692,67 Mn | ₹659,76 Mn | ₹790,65 Mn | ₹675,31 Mn | ₹622,89 Mn | ₹439,01 Mn | ₹796,44 Mn | ₹740,66 Mn |
| Brüt Kâr | ₹365,37 Mn | ₹264,41 Mn | ₹288,21 Mn | ₹253,42 Mn | ₹143,30 Mn | ₹134,38 Mn | ₹121,53 Mn | ₹212,44 Mn | ₹231,45 Mn | ₹160,28 Mn | ₹118,94 Mn | ₹119,69 Mn | ₹118,35 Mn | ₹100,24 Mn | ₹121,49 Mn | ₹115,09 Mn | ₹124,17 Mn | ₹140,75 Mn | ₹274,11 Mn | ₹262,11 Mn |
| FAVÖK | ₹308,31 Mn | ₹223,37 Mn | ₹249,36 Mn | ₹211,26 Mn | ₹129,79 Mn | ₹126,15 Mn | ₹117,95 Mn | ₹201,53 Mn | ₹209,69 Mn | ₹149,06 Mn | ₹106,19 Mn | ₹109,12 Mn | ₹110,82 Mn | ₹101,11 Mn | ₹128,08 Mn | ₹118,44 Mn | ₹123,06 Mn | ₹88,83 Mn | ₹173,06 Mn | ₹179,94 Mn |
| Net Kâr | ₹117,61 Mn | ₹60,57 Mn | ₹77,91 Mn | ₹55,57 Mn | ₹1,72 Mn | ₹4,17 Mn | -₹6,72 Mn | ₹99,76 Mn | ₹79,37 Mn | ₹41,72 Mn | ₹28,27 Mn | ₹21,41 Mn | ₹15,85 Mn | ₹3,95 Mn | ₹28,85 Mn | ₹32,16 Mn | ₹53,74 Mn | ₹38,26 Mn | ₹92,51 Mn | ₹97,48 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 11,76 | 3,03 | 7,79 | 5,56 | 0,17 | 0,42 | -0,67 | 9,98 | 7,94 | 4,17 | 2,83 | 2,14 | 1,59 | 0,40 | 2,91 | 3,24 | 5,42 | 3,86 | 9,33 | 9,83 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹30,73 Mn | ₹88,10 Mn | -₹80,27 Mn | -₹9,80 Mn | ₹12,45 Mn | -₹30,98 Mn | -₹9,67 Mn | -₹152,14 Mn | -₹88,14 Mn | ₹13,20 Mn | -₹8,38 Mn | -₹13,74 Mn | ₹42,03 Mn | ₹6,26 Mn | -₹72,28 Mn | -₹62,68 Mn | -₹170,90 Mn | -₹6,56 Mn | ₹116,92 Mn | -₹156,00 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹240,33 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 33,1% | 33,1% | 36,8% | 32,3% | 35,5% | 37,3% | 36,1% | 35,0% | 30,8% | 29,2% | 31,8% | 33,2% | 33,1% | 39,1% | 38,9% | 32,1% | 24,9% | 13,5% | 24,2% | 31,5% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,87 | 0,85 | 0,85 | 0,84 | 0,73 | 0,58 | 0,59 | 0,72 | 0,83 | 0,87 | 0,82 | 0,80 | 0,74 | 0,70 | 0,80 | 0,75 | 0,72 | 0,91 | 1,05 | 1,02 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,83 | 1,60 | 1,66 | 1,65 | 1,29 | 1,02 | 0,93 | 1,16 | 1,05 | 0,90 | 0,80 | 0,72 | 0,68 | 0,64 | 0,77 | 0,66 | 0,61 | 0,43 | 0,78 | 0,72 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 19,4% | 16,1% | 16,9% | 14,9% | 10,9% | 12,9% | 12,8% | 17,9% | 21,5% | 17,4% | 14,4% | 16,1% | 17,1% | 15,2% | 15,4% | 17,0% | 19,9% | 32,1% | 34,4% | 35,4% |
| FAVÖK Marjı | 16,4% | 13,6% | 14,6% | 12,5% | 9,8% | 12,1% | 12,4% | 17,0% | 19,5% | 16,2% | 12,9% | 14,7% | 16,0% | 15,3% | 16,2% | 17,5% | 19,8% | 20,2% | 21,7% | 24,3% |
| Net Kâr Marjı | 6,3% | 3,7% | 4,6% | 3,3% | 0,1% | 0,4% | -0,7% | 8,4% | 7,4% | 4,5% | 3,4% | 2,9% | 2,3% | 0,6% | 3,6% | 4,8% | 8,6% | 8,7% | 11,6% | 13,2% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -1,6% | 5,4% | -4,7% | -0,6% | 0,9% | -3,0% | -1,0% | -12,8% | -8,2% | 1,4% | -1,0% | -1,9% | 6,1% | 0,9% | -9,1% | -9,3% | -27,4% | -1,5% | 14,7% | -21,1% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1210,00 | -%0,41 | |
| Bharti Airtel Limited | 1899,60 | +%2,46 | |
| HDFC Bank Limited | 729,45 | +%0,36 | |
| ICICI Bank Limited | 1395,50 | +%0,44 | |
| State Bank of India | 960,35 | +%0,04 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2434,50 | +%3,60 | |
| Bajaj Finance Limited | 975,20 | +%1,03 |