LOTUSEYELotus Eye Hospital And Institute Ltd
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $24,21 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹825,97 Mn | ₹695,74 Mn | ₹666,27 Mn | ₹631,88 Mn | ₹616,05 Mn | ₹592,29 Mn | ₹581,06 Mn | ₹565,20 Mn | ₹582,12 Mn | ₹549,37 Mn | ₹548,29 Mn | ₹566,27 Mn | ₹585,54 Mn | ₹578,51 Mn | ₹560,49 Mn | ₹582,68 Mn | ₹566,27 Mn | ₹620,87 Mn | ₹278,03 Mn | ₹237,54 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹19,09 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹224,60 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹601,38 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹158,34 Mn | ₹34,30 Mn | ₹11,10 Mn | ₹6,70 Mn | ₹12,38 Mn | ₹3,99 Mn | ₹7,17 Mn | ₹3,19 Mn | ₹2,94 Mn | ₹4,77 Mn | ₹6,64 Mn | ₹8,31 Mn | ₹1,73 Mn | ₹12,17 Mn | ₹4,29 Mn | ₹8,92 Mn | ₹17,27 Mn | ₹66,20 Mn | ₹73,86 Mn | ₹73,16 Mn |
| Net Borç† | ₹120,07 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹537,14 Mn | ₹495,63 Mn | ₹482,10 Mn | ₹470,44 Mn | ₹389,10 Mn | ₹323,69 Mn | ₹405,53 Mn | ₹383,75 Mn | ₹380,03 Mn | ₹338,71 Mn | ₹311,32 Mn | ₹298,98 Mn | ₹286,94 Mn | ₹286,48 Mn | ₹258,49 Mn | ₹191,41 Mn | ₹141,69 Mn | ₹116,77 Mn | ₹107,36 Mn | ₹67,45 Mn |
| Brüt Kâr | ₹88,44 Mn | ₹85,59 Mn | ₹107,23 Mn | ₹121,38 Mn | ₹96,75 Mn | ₹64,67 Mn | ₹92,15 Mn | ₹75,14 Mn | ₹65,07 Mn | ₹48,12 Mn | ₹51,78 Mn | ₹30,92 Mn | ₹44,11 Mn | ₹44,45 Mn | ₹26,17 Mn | ₹56,49 Mn | ₹36,71 Mn | ₹57,97 Mn | ₹52,21 Mn | ₹33,04 Mn |
| FAVÖK | ₹35,53 Mn | ₹35,59 Mn | ₹67,12 Mn | ₹77,36 Mn | ₹59,42 Mn | ₹36,51 Mn | ₹40,02 Mn | ₹32,38 Mn | ₹44,03 Mn | ₹33,65 Mn | ₹41,30 Mn | ₹24,14 Mn | ₹33,30 Mn | ₹36,44 Mn | ₹18,14 Mn | ₹36,83 Mn | ₹31,43 Mn | ₹35,15 Mn | ₹41,09 Mn | ₹27,49 Mn |
| Net Kâr | ₹804.000 | ₹7,39 Mn | ₹29,14 Mn | ₹40,77 Mn | ₹29,84 Mn | ₹15,68 Mn | ₹10,65 Mn | ₹7,08 Mn | ₹17,47 Mn | ₹4,44 Mn | ₹1,01 Mn | -₹19,81 Mn | ₹390.000 | ₹4,15 Mn | -₹22,52 Mn | ₹4,35 Mn | -₹2,39 Mn | ₹11,62 Mn | ₹12,98 Mn | ₹12,87 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,04 | 0,36 | 1,40 | 1,96 | 1,44 | 0,75 | 0,51 | 0,34 | 0,84 | 0,21 | 0,05 | -0,95 | 0,02 | 0,20 | -1,08 | 0,21 | -0,11 | 0,56 | 1,23 | 1,23 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹1,16 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹106,28 Mn | -₹21,25 Mn | ₹4,40 Mn | ₹16,60 Mn | ₹309.000 | ₹25,89 Mn | ₹29,24 Mn | -₹5,61 Mn | ₹17,88 Mn | ₹18,16 Mn | ₹23,66 Mn | -₹30,68 Mn | -₹13,38 Mn | ₹25,00 Mn | -₹8,05 Mn | ₹11,73 Mn | ₹23,97 Mn | -₹305,99 Mn | -₹13,64 Mn | -₹140,78 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹130,44 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 19,2% | 4,9% | 1,7% | 1,1% | 2,0% | 0,7% | 1,2% | 0,6% | 0,5% | 0,9% | 1,2% | 1,5% | 0,3% | 2,1% | 0,8% | 1,5% | 3,0% | 10,7% | 26,6% | 30,8% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,65 | 0,71 | 0,72 | 0,74 | 0,63 | 0,55 | 0,70 | 0,68 | 0,65 | 0,62 | 0,57 | 0,53 | 0,49 | 0,50 | 0,46 | 0,33 | 0,25 | 0,19 | 0,39 | 0,28 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,89 | 0,82 | 0,80 | 0,78 | 0,65 | 0,54 | 0,67 | 0,64 | 0,63 | 0,56 | 0,52 | 0,50 | 0,48 | 0,48 | 0,43 | 0,32 | 0,24 | 0,19 | 0,18 | 0,11 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 16,5% | 17,3% | 22,2% | 25,8% | 24,9% | 20,0% | 22,7% | 19,6% | 17,1% | 14,2% | 16,6% | 10,3% | 15,4% | 15,5% | 10,1% | 29,5% | 25,9% | 49,6% | 48,6% | 49,0% |
| FAVÖK Marjı | 6,6% | 7,2% | 13,9% | 16,4% | 15,3% | 11,3% | 9,9% | 8,4% | 11,6% | 9,9% | 13,3% | 8,1% | 11,6% | 12,7% | 7,0% | 19,2% | 22,2% | 30,1% | 38,3% | 40,8% |
| Net Kâr Marjı | 0,1% | 1,5% | 6,0% | 8,7% | 7,7% | 4,8% | 2,6% | 1,8% | 4,6% | 1,3% | 0,3% | -6,6% | 0,1% | 1,4% | -8,7% | 2,3% | -1,7% | 10,0% | 12,1% | 19,1% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -19,8% | -4,3% | 0,9% | 3,5% | 0,1% | 8,0% | 7,2% | -1,5% | 4,7% | 5,4% | 7,6% | -10,3% | -4,7% | 8,7% | -3,1% | 6,1% | 16,9% | -262,1% | -12,7% | -208,7% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1166,70 | +%0,67 | |
| Bharti Airtel Limited | 1806,50 | +%1,56 | |
| HDFC Bank Limited | 714,00 | +%1,29 | |
| ICICI Bank Limited | 1360,20 | +%1,51 | |
| State Bank of India | 957,00 | +%1,70 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2269,30 | +%6,79 | |
| Bajaj Finance Limited | 982,75 | +%2,66 |