LUMAXINDLumax Industries Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $566,42 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹34,98 Mr | ₹29,09 Mr | ₹26,51 Mr | ₹19,03 Mr | ₹15,98 Mr | ₹14,17 Mr | ₹13,40 Mr | ₹12,50 Mr | ₹12,75 Mr | ₹9,71 Mr | ₹8,83 Mr | ₹7,90 Mr | ₹7,49 Mr | ₹7,52 Mr | ₹7,21 Mr | ₹6,18 Mr | ₹4,54 Mr | ₹4,85 Mr | ₹4,15 Mr | ₹3,31 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹263,24 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹25,81 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹9,18 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹9,73 Mr | ₹8,88 Mr | ₹7,23 Mr | ₹4,31 Mr | ₹4,01 Mr | ₹3,38 Mr | ₹3,47 Mr | ₹1,40 Mr | ₹1,04 Mr | ₹924,02 Mn | ₹1,27 Mr | ₹1,60 Mr | ₹1,58 Mr | ₹1,76 Mr | ₹1,81 Mr | ₹993,53 Mn | ₹1,00 Mr | ₹1,29 Mr | ₹838,03 Mn | ₹973,87 Mn |
| Net Borç† | ₹9,46 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹41,54 Mr | ₹33,60 Mr | ₹26,37 Mr | ₹23,20 Mr | ₹17,51 Mr | ₹14,26 Mr | ₹16,02 Mr | ₹18,54 Mr | ₹16,48 Mr | ₹12,70 Mr | ₹12,50 Mr | ₹11,34 Mr | ₹11,07 Mr | ₹10,59 Mr | ₹9,77 Mr | ₹8,57 Mr | ₹6,32 Mr | ₹5,21 Mr | ₹5,08 Mr | ₹5,33 Mr |
| Brüt Kâr | ₹5,16 Mr | ₹3,54 Mr | ₹3,24 Mr | ₹3,25 Mr | ₹2,43 Mr | ₹1,87 Mr | ₹2,51 Mr | ₹2,52 Mr | ₹2,24 Mr | ₹1,78 Mr | ₹1,52 Mr | ₹1,05 Mr | ₹791,46 Mn | ₹979,78 Mn | ₹747,23 Mn | ₹806,74 Mn | ₹490,49 Mn | ₹109,79 Mn | ₹222,20 Mn | ₹336,92 Mn |
| FAVÖK | ₹3,97 Mr | ₹2,46 Mr | ₹2,33 Mr | ₹2,11 Mr | ₹1,37 Mr | ₹1,04 Mr | ₹1,68 Mr | ₹1,61 Mr | ₹1,35 Mr | ₹1,00 Mr | ₹881,04 Mn | ₹577,75 Mn | ₹510,60 Mn | ₹582,39 Mn | ₹445,10 Mn | ₹571,85 Mn | ₹451,62 Mn | ₹248,57 Mn | ₹320,97 Mn | ₹428,66 Mn |
| Net Kâr | ₹1,72 Mr | ₹1,40 Mr | ₹1,11 Mr | ₹1,03 Mr | ₹407,25 Mn | ₹181,52 Mn | ₹718,97 Mn | ₹1,04 Mr | ₹713,62 Mn | ₹543,71 Mn | ₹520,26 Mn | ₹165,73 Mn | ₹76,99 Mn | ₹135,85 Mn | ₹128,14 Mn | ₹179,74 Mn | ₹59,27 Mn | -₹16,19 Mn | ₹141,47 Mn | ₹182,84 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 184,50 | 149,67 | 118,77 | 110,27 | 43,57 | 19,42 | 76,91 | 111,04 | 76,34 | 58,16 | 55,66 | 17,73 | 8,24 | 14,53 | 13,71 | 19,23 | 6,34 | -1,73 | 15,30 | 21,90 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹160,90 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹452,81 Mn | -₹1,63 Mr | -₹1,43 Mr | -₹78,83 Mn | -₹393,47 Mn | -₹163,61 Mn | -₹804,41 Mn | -₹479,52 Mn | ₹42,11 Mn | ₹194,12 Mn | ₹282,15 Mn | -₹49,75 Mn | ₹92,30 Mn | ₹126,09 Mn | -₹687,20 Mn | -₹15,50 Mn | ₹290,46 Mn | -₹646,48 Mn | -₹221,92 Mn | -₹116,25 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹2,89 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 27,8% | 30,5% | 27,3% | 22,6% | 25,1% | 23,9% | 25,9% | 11,2% | 8,2% | 9,5% | 14,4% | 20,2% | 21,1% | 23,4% | 25,1% | 16,1% | 22,1% | 26,7% | 20,2% | 29,4% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,19 | 1,16 | 0,99 | 1,22 | 1,10 | 1,01 | 1,19 | 1,48 | 1,29 | 1,31 | 1,42 | 1,44 | 1,48 | 1,41 | 1,35 | 1,39 | 1,39 | 1,07 | 1,23 | 1,61 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 4,53 | 3,66 | 2,87 | 2,53 | 1,91 | 1,55 | 1,75 | 2,02 | 1,80 | 1,38 | 1,36 | 1,24 | 1,21 | 1,15 | 1,06 | 0,93 | 0,69 | 0,57 | 0,55 | 0,58 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 12,4% | 10,5% | 12,3% | 14,0% | 13,9% | 13,1% | 15,6% | 13,6% | 13,6% | 14,0% | 12,1% | 9,3% | 7,2% | 9,3% | 7,6% | 9,4% | 7,8% | 2,1% | 4,4% | 6,3% |
| FAVÖK Marjı | 9,5% | 7,3% | 8,8% | 9,1% | 7,8% | 7,3% | 10,5% | 8,7% | 8,2% | 7,9% | 7,1% | 5,1% | 4,6% | 5,5% | 4,6% | 6,7% | 7,1% | 4,8% | 6,3% | 8,0% |
| Net Kâr Marjı | 4,2% | 4,2% | 4,2% | 4,4% | 2,3% | 1,3% | 4,5% | 5,6% | 4,3% | 4,3% | 4,2% | 1,5% | 0,7% | 1,3% | 1,3% | 2,1% | 0,9% | -0,3% | 2,8% | 3,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 1,1% | -4,8% | -5,4% | -0,3% | -2,2% | -1,1% | -5,0% | -2,6% | 0,3% | 1,5% | 2,3% | -0,4% | 0,8% | 1,2% | -7,0% | -0,2% | 4,6% | -12,4% | -4,4% | -2,2% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1208,60 | +%2,89 | |
| Bharti Airtel Limited | 1865,70 | +%3,96 | |
| HDFC Bank Limited | 722,65 | +%1,68 | |
| ICICI Bank Limited | 1374,00 | +%2,64 | |
| State Bank of India | 955,70 | +%0,08 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2364,00 | +%2,56 | |
| Bajaj Finance Limited | 963,45 | +%0,67 |