MAFATINDMafatlal Industries Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $89,53 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹17,54 Mr | ₹13,94 Mr | ₹18,20 Mr | ₹11,85 Mr | ₹12,40 Mr | ₹9,62 Mr | ₹8,41 Mr | ₹10,32 Mr | ₹15,70 Mr | ₹13,82 Mr | ₹10,99 Mr | ₹9,08 Mr | ₹7,82 Mr | ₹7,85 Mr | ₹5,61 Mr | ₹3,32 Mr | ₹3,73 Mr | ₹4,96 Mr | ₹4,39 Mr | ₹4,87 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹1,24 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹9,81 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹7,71 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹633,40 Mn | ₹701,00 Mn | ₹821,30 Mn | ₹943,57 Mn | ₹1,11 Mr | ₹1,44 Mr | ₹1,50 Mr | ₹2,07 Mr | ₹2,34 Mr | ₹2,50 Mr | ₹2,25 Mr | ₹1,48 Mr | ₹2,51 Mr | ₹1,05 Mr | ₹294,27 Mn | ₹941,99 Mn | ₹1,14 Mr | ₹5,27 Mr | ₹4,95 Mr | ₹4,76 Mr |
| Net Borç† | -₹1,95 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹38,70 Mr | ₹28,06 Mr | ₹20,77 Mr | ₹13,70 Mr | ₹10,01 Mr | ₹6,02 Mr | ₹10,03 Mr | ₹10,21 Mr | ₹11,52 Mr | ₹12,19 Mr | ₹12,88 Mr | ₹9,80 Mr | ₹8,92 Mr | ₹7,74 Mr | ₹1,96 Mr | ₹1,33 Mr | ₹1,28 Mr | ₹3,65 Mr | ₹1,32 Mr | ₹1,28 Mr |
| Brüt Kâr | ₹1,67 Mr | ₹1,18 Mr | ₹1,07 Mr | ₹848,85 Mn | ₹479,00 Mn | -₹302,37 Mn | ₹130,77 Mn | -₹435,42 Mn | ₹13,21 Mn | ₹275,88 Mn | ₹587,94 Mn | ₹313,37 Mn | ₹342,61 Mn | ₹562,85 Mn | -₹190,40 Mn | -₹164,14 Mn | -₹632,33 Mn | ₹1,76 Mr | -₹520,33 Mn | -₹425,37 Mn |
| FAVÖK | ₹912,10 Mn | ₹675,00 Mn | ₹440,30 Mn | ₹281,80 Mn | ₹104,47 Mn | -₹478,96 Mn | -₹94,42 Mn | -₹644,93 Mn | -₹238,56 Mn | -₹35,97 Mn | ₹109,80 Mn | -₹136,93 Mn | -₹958.000 | ₹239,02 Mn | -₹688,05 Mn | -₹272,34 Mn | -₹477,14 Mn | ₹784,51 Mn | -₹370,10 Mn | -₹298,18 Mn |
| Net Kâr | ₹899,80 Mn | ₹980,10 Mn | ₹987,50 Mn | ₹371,80 Mn | ₹287,63 Mn | -₹939,68 Mn | -₹137,08 Mn | -₹1,80 Mr | -₹417,78 Mn | ₹41,24 Mn | ₹171,24 Mn | ₹238,39 Mn | ₹225,23 Mn | ₹371,79 Mn | -₹755,88 Mn | ₹498,31 Mn | ₹3,38 Mr | ₹348,79 Mn | -₹647,59 Mn | -₹121,30 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 12,46 | 13,58 | 13,75 | 5,23 | 4,10 | -13,51 | -1,97 | -25,89 | -6,01 | 0,59 | 2,46 | 3,43 | 3,24 | 5,34 | -15,40 | 13,71 | 135,04 | 13,95 | -25,90 | -4,85 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹12,10 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹1,21 Mr | -₹924,00 Mn | ₹1,51 Mr | -₹288,62 Mn | -₹65,71 Mn | -₹22,07 Mn | ₹54,28 Mn | -₹319,93 Mn | -₹133,48 Mn | -₹1,09 Mr | -₹904,29 Mn | -₹443,37 Mn | -₹308,71 Mn | -₹662,22 Mn | -₹2,94 Mr | -₹598,04 Mn | ₹648,49 Mn | ₹148,19 Mn | -₹8,44 Mn | -₹99,60 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹259,10 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 3,6% | 5,0% | 4,5% | 8,0% | 9,0% | 15,0% | 17,9% | 20,1% | 14,9% | 18,1% | 20,5% | 16,3% | 32,1% | 13,4% | 5,2% | 28,4% | 30,6% | 106,3% | 112,6% | 97,7% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 2,21 | 2,01 | 1,14 | 1,16 | 0,81 | 0,63 | 1,19 | 0,99 | 0,73 | 0,88 | 1,17 | 1,08 | 1,14 | 0,99 | 0,35 | 0,40 | 0,34 | 0,74 | 0,30 | 0,26 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 5,02 | 3,64 | 2,69 | 1,78 | 1,30 | 0,78 | 1,30 | 1,32 | 1,49 | 1,58 | 1,67 | 1,27 | 1,16 | 1,00 | 0,25 | 0,17 | 0,17 | 0,47 | 0,17 | 0,17 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 4,3% | 4,2% | 5,2% | 6,2% | 4,8% | -5,0% | 1,3% | -4,3% | 0,1% | 2,3% | 4,6% | 3,2% | 3,8% | 7,3% | -9,7% | -12,3% | -49,4% | 48,3% | -39,5% | -33,2% |
| FAVÖK Marjı | 2,4% | 2,4% | 2,1% | 2,1% | 1,0% | -8,0% | -0,9% | -6,3% | -2,1% | -0,3% | 0,9% | -1,4% | -0,0% | 3,1% | -35,0% | -20,5% | -37,3% | 21,5% | -28,1% | -23,2% |
| Net Kâr Marjı | 2,3% | 3,5% | 4,8% | 2,7% | 2,9% | -15,6% | -1,4% | -17,6% | -3,6% | 0,3% | 1,3% | 2,4% | 2,5% | 4,8% | -38,5% | 37,5% | 263,7% | 9,6% | -49,2% | -9,5% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 3,1% | -3,3% | 7,3% | -2,1% | -0,7% | -0,4% | 0,5% | -3,1% | -1,2% | -8,9% | -7,0% | -4,5% | -3,5% | -8,6% | -149,6% | -44,9% | 50,7% | 4,1% | -0,6% | -7,8% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1210,00 | -%0,41 | |
| Bharti Airtel Limited | 1899,60 | +%2,46 | |
| HDFC Bank Limited | 729,45 | +%0,36 | |
| ICICI Bank Limited | 1395,50 | +%0,44 | |
| State Bank of India | 960,35 | +%0,04 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2434,50 | +%3,60 | |
| Bajaj Finance Limited | 975,20 | +%1,03 |