MAHLIFEMahindra Lifespace Developers Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $813,61 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹82,95 Mr | ₹64,23 Mr | ₹49,51 Mr | ₹36,11 Mr | ₹30,37 Mr | ₹25,88 Mr | ₹25,80 Mr | ₹30,33 Mr | ₹30,14 Mr | ₹29,09 Mr | ₹30,32 Mr | ₹40,63 Mr | ₹37,54 Mr | ₹31,34 Mr | ₹24,75 Mr | ₹21,78 Mr | ₹18,52 Mr | ₹16,07 Mr | ₹13,98 Mr | ₹9,68 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹1,18 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹46,68 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹36,27 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹6,62 Mr | ₹14,39 Mr | ₹8,77 Mr | ₹2,68 Mr | ₹2,86 Mr | ₹2,45 Mr | ₹2,37 Mr | ₹2,28 Mr | ₹4,59 Mr | ₹6,52 Mr | ₹7,84 Mr | ₹12,38 Mr | ₹14,01 Mr | ₹9,66 Mr | ₹6,67 Mr | ₹5,44 Mr | ₹4,21 Mr | ₹3,32 Mr | ₹2,86 Mr | ₹481,26 Mn |
| Net Borç† | ₹396,00 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹11,78 Mr | ₹3,72 Mr | ₹2,12 Mr | ₹6,07 Mr | ₹3,94 Mr | ₹1,66 Mr | ₹6,11 Mr | ₹5,93 Mr | ₹5,66 Mr | ₹7,62 Mr | ₹5,93 Mr | ₹10,86 Mr | ₹7,05 Mr | ₹7,38 Mr | ₹7,01 Mr | ₹6,12 Mr | ₹4,18 Mr | ₹3,42 Mr | ₹2,08 Mr | ₹2,08 Mr |
| Brüt Kâr | -₹163,95 Mn | -₹751,18 Mn | -₹783,60 Mn | ₹9,41 Mn | -₹25,17 Mn | -₹350,06 Mn | ₹261,84 Mn | ₹798,41 Mn | ₹956,76 Mn | ₹950,63 Mn | ₹1,22 Mr | ₹5,13 Mr | ₹2,27 Mr | ₹2,95 Mr | ₹2,33 Mr | ₹2,14 Mr | ₹1,40 Mr | ₹4,38 Mr | ₹4,84 Mr | ₹3,18 Mr |
| FAVÖK | -₹1,21 Mr | -₹1,70 Mr | -₹1,71 Mr | -₹983,27 Mn | -₹745,51 Mn | -₹924,54 Mn | -₹530,77 Mn | ₹298,30 Mn | ₹610,46 Mn | ₹560,91 Mn | ₹865,28 Mn | ₹4,55 Mr | ₹1,71 Mr | ₹2,42 Mr | ₹1,91 Mr | ₹1,76 Mr | ₹1,13 Mr | ₹1,05 Mr | ₹598,91 Mn | ₹300,14 Mn |
| Net Kâr | ₹2,98 Mr | ₹612,92 Mn | ₹982,44 Mn | ₹1,01 Mr | ₹1,54 Mr | -₹717,39 Mn | -₹1,93 Mr | ₹1,20 Mr | ₹1,01 Mr | ₹1,02 Mr | ₹917,03 Mn | ₹2,66 Mr | ₹1,01 Mr | ₹1,41 Mr | ₹1,19 Mr | ₹1,08 Mr | ₹784,90 Mn | ₹656,41 Mn | ₹664,08 Mn | ₹179,03 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 14,61 | 3,63 | 5,82 | 6,01 | 9,15 | -1,42 | -11,53 | 7,12 | 6,08 | 7,01 | 6,37 | 18,50 | 7,05 | 9,90 | 8,34 | 7,49 | 5,41 | 4,51 | 4,65 | 1,40 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | ₹0,00 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹4,86 Mr | -₹4,66 Mr | -₹7,15 Mr | -₹281,86 Mn | -₹166,21 Mn | -₹59,21 Mn | -₹343,81 Mn | ₹1,49 Mr | ₹1,11 Mr | -₹176,34 Mn | -₹1,55 Mr | ₹1,56 Mr | -₹3,06 Mr | -₹2,58 Mr | -₹1,18 Mr | -₹471,73 Mn | -₹586,18 Mn | -₹2,20 Mr | -₹2,58 Mr | -₹1,41 Mr |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹181,39 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 8,0% | 22,4% | 17,7% | 7,4% | 9,4% | 9,5% | 9,2% | 7,5% | 15,2% | 22,4% | 25,9% | 30,5% | 37,3% | 30,8% | 26,9% | 25,0% | 22,7% | 20,7% | 20,4% | 5,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,14 | 0,06 | 0,04 | 0,17 | 0,13 | 0,06 | 0,24 | 0,20 | 0,19 | 0,26 | 0,20 | 0,27 | 0,19 | 0,24 | 0,28 | 0,28 | 0,23 | 0,21 | 0,15 | 0,21 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,32 | 0,10 | 0,06 | 0,17 | 0,11 | 0,05 | 0,17 | 0,16 | 0,16 | 0,21 | 0,16 | 0,30 | 0,19 | 0,20 | 0,19 | 0,17 | 0,12 | 0,09 | 0,06 | 0,06 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | -1,4% | -20,2% | -36,9% | 0,2% | -0,6% | -21,1% | 4,3% | 13,5% | 16,9% | 12,5% | 20,5% | 47,2% | 32,2% | 39,9% | 33,3% | 35,0% | 33,5% | 128,2% | 232,7% | 152,7% |
| FAVÖK Marjı | -10,3% | -45,6% | -80,6% | -16,2% | -18,9% | -55,6% | -8,7% | 5,0% | 10,8% | 7,4% | 14,6% | 41,9% | 24,2% | 32,8% | 27,3% | 28,8% | 27,0% | 30,7% | 28,8% | 14,4% |
| Net Kâr Marjı | 25,3% | 16,5% | 46,3% | 16,7% | 39,3% | -43,2% | -31,7% | 20,2% | 17,8% | 13,4% | 15,5% | 24,5% | 14,3% | 19,1% | 17,0% | 17,7% | 18,8% | 19,2% | 31,9% | 8,6% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -41,2% | -125,3% | -337,2% | -4,6% | -4,2% | -3,6% | -5,6% | 25,2% | 19,5% | -2,3% | -26,1% | 14,4% | -43,4% | -35,0% | -16,9% | -7,7% | -14,0% | -64,3% | -124,2% | -67,9% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1174,60 | +%0,68 | |
| Bharti Airtel Limited | 1794,60 | -%0,66 | |
| HDFC Bank Limited | 710,70 | -%0,46 | |
| ICICI Bank Limited | 1338,60 | -%1,59 | |
| State Bank of India | 954,90 | -%0,22 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2304,90 | +%1,57 | |
| Bajaj Finance Limited | 957,00 | -%2,62 |