MAJESAUTMajestic Auto Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $38,82 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹6,99 Mr | ₹9,29 Mr | ₹8,72 Mr | ₹6,51 Mr | ₹6,59 Mr | ₹7,20 Mr | ₹5,93 Mr | ₹6,90 Mr | ₹8,23 Mr | ₹8,86 Mr | ₹6,15 Mr | ₹2,80 Mr | ₹2,56 Mr | ₹2,42 Mr | ₹2,19 Mr | ₹2,13 Mr | ₹1,26 Mr | ₹989,20 Mn | ₹951,18 Mn | ₹1,01 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹11,94 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹308,44 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹6,69 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹152,61 Mn | ₹1,41 Mr | ₹1,53 Mr | ₹1,60 Mr | ₹1,78 Mr | ₹1,83 Mr | ₹2,00 Mr | ₹2,22 Mr | ₹2,92 Mr | ₹3,65 Mr | ₹3,79 Mr | ₹1,02 Mr | ₹936,81 Mn | ₹1,30 Mr | ₹1,05 Mr | ₹1,15 Mr | ₹395,48 Mn | ₹370,25 Mn | ₹355,41 Mn | ₹424,81 Mn |
| Net Borç† | -₹4,75 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹353,89 Mn | ₹643,14 Mn | ₹834,18 Mn | ₹495,79 Mn | ₹489,32 Mn | ₹568,36 Mn | ₹691,62 Mn | ₹1,17 Mr | ₹557,72 Mn | ₹566,03 Mn | ₹1,38 Mr | ₹1,14 Mr | ₹1,05 Mr | ₹1,49 Mr | ₹1,60 Mr | ₹1,48 Mr | ₹1,28 Mr | ₹1,15 Mr | ₹1,10 Mr | ₹1,12 Mr |
| Brüt Kâr | ₹92,11 Mn | ₹335,04 Mn | ₹549,53 Mn | ₹240,66 Mn | ₹282,88 Mn | ₹340,63 Mn | ₹396,54 Mn | ₹744,62 Mn | ₹294,96 Mn | ₹304,83 Mn | ₹12,83 Mn | -₹267,49 Mn | -₹175,03 Mn | -₹40,15 Mn | ₹46,92 Mn | ₹161,78 Mn | ₹165,39 Mn | ₹151,57 Mn | ₹95,26 Mn | ₹25,63 Mn |
| FAVÖK | ₹74,21 Mn | ₹327,55 Mn | ₹542,35 Mn | ₹253,41 Mn | ₹304,51 Mn | ₹400,74 Mn | ₹431,36 Mn | ₹750,78 Mn | ₹333,08 Mn | ₹348,61 Mn | ₹14,69 Mn | -₹168,62 Mn | -₹112,86 Mn | ₹20,01 Mn | ₹88,40 Mn | ₹161,77 Mn | ₹163,58 Mn | ₹104,83 Mn | ₹46,01 Mn | -₹99,34 Mn |
| Net Kâr | ₹916,46 Mn | ₹68,06 Mn | ₹320,11 Mn | ₹37,84 Mn | ₹90,52 Mn | ₹199,27 Mn | -₹160,25 Mn | ₹436,03 Mn | -₹35,97 Mn | -₹111,86 Mn | ₹113,39 Mn | ₹237,20 Mn | ₹559,54 Mn | -₹71,13 Mn | ₹171,79 Mn | ₹52,82 Mn | ₹204,58 Mn | ₹45,68 Mn | ₹16,67 Mn | -₹39,83 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 88,14 | 6,55 | 30,79 | 3,64 | 8,71 | 19,17 | -15,41 | 41,94 | -3,46 | -10,76 | 10,91 | 22,81 | 53,82 | -6,84 | 16,52 | 5,09 | 19,71 | 4,39 | 1,60 | -3,83 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | ₹0,00 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹144,92 Mn | -₹188,10 Mn | ₹768,85 Mn | ₹310,12 Mn | ₹166,69 Mn | ₹350,44 Mn | ₹306,65 Mn | ₹864,06 Mn | ₹205,58 Mn | -₹64,68 Mn | -₹2,54 Mr | -₹428,38 Mn | -₹455,46 Mn | -₹249,45 Mn | -₹17,25 Mn | -₹765,05 Mn | -₹10,44 Mn | -₹8,57 Mn | ₹78,58 Mn | ₹83,25 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹99,81 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 2,2% | 15,2% | 17,6% | 24,7% | 26,9% | 25,4% | 33,7% | 32,1% | 35,5% | 41,3% | 61,6% | 36,5% | 36,5% | 53,8% | 47,9% | 53,8% | 31,5% | 37,4% | 37,4% | 41,9% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,05 | 0,07 | 0,10 | 0,08 | 0,07 | 0,08 | 0,12 | 0,17 | 0,07 | 0,06 | 0,22 | 0,41 | 0,41 | 0,62 | 0,73 | 0,69 | 1,02 | 1,16 | 1,16 | 1,10 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,05 | 0,10 | 0,12 | 0,07 | 0,07 | 0,09 | 0,10 | 0,17 | 0,08 | 0,08 | 0,21 | 0,17 | 0,16 | 0,22 | 0,24 | 0,22 | 0,19 | 0,17 | 0,16 | 0,17 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 26,0% | 52,1% | 65,9% | 48,5% | 57,8% | 59,9% | 57,3% | 63,8% | 52,9% | 53,9% | 0,9% | -23,5% | -16,6% | -2,7% | 2,9% | 10,9% | 13,0% | 13,2% | 8,7% | 2,3% |
| FAVÖK Marjı | 21,0% | 50,9% | 65,0% | 51,1% | 62,2% | 70,5% | 62,4% | 64,3% | 59,7% | 61,6% | 1,1% | -14,8% | -10,7% | 1,3% | 5,5% | 10,9% | 12,8% | 9,1% | 4,2% | -8,9% |
| Net Kâr Marjı | 259,0% | 10,6% | 38,4% | 7,6% | 18,5% | 35,1% | -23,2% | 37,4% | -6,4% | -19,8% | 8,2% | 20,8% | 53,1% | -4,8% | 10,7% | 3,6% | 16,0% | 4,0% | 1,5% | -3,6% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -40,9% | -29,2% | 92,2% | 62,6% | 34,1% | 61,7% | 44,3% | 74,0% | 36,9% | -11,4% | -185,0% | -37,6% | -43,2% | -16,7% | -1,1% | -51,6% | -0,8% | -0,7% | 7,2% | 7,5% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1208,10 | +%2,85 | |
| Bharti Airtel Limited | 1862,10 | +%3,76 | |
| HDFC Bank Limited | 723,30 | +%1,77 | |
| ICICI Bank Limited | 1367,80 | +%2,18 | |
| State Bank of India | 956,40 | +%0,16 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2363,80 | +%2,56 | |
| Bajaj Finance Limited | 963,40 | +%0,67 |