MAKERSLMakers Laboratories Ltd
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $11,28 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹1,70 Mr | ₹1,51 Mr | ₹1,64 Mr | ₹1,54 Mr | ₹1,45 Mr | ₹1,36 Mr | ₹739,64 Mn | ₹600,97 Mn | ₹533,83 Mn | ₹503,59 Mn | ₹403,66 Mn | ₹392,46 Mn | ₹411,94 Mn | ₹389,17 Mn | ₹381,65 Mn | ₹384,21 Mn | ₹308,77 Mn | ₹234,20 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹6,28 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹472,16 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹1,22 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹61,21 Mn | ₹50,62 Mn | ₹194,92 Mn | ₹134,15 Mn | ₹193,97 Mn | ₹165,95 Mn | ₹130,45 Mn | ₹63,84 Mn | ₹12,89 Mn | ₹14,32 Mn | ₹1,80 Mn | ₹7,97 Mn | ₹21,19 Mn | ₹44,04 Mn | ₹84,85 Mn | ₹114,50 Mn | ₹105,41 Mn | ₹65,34 Mn |
| Net Borç† | -₹60,81 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||
| Ciro | ₹1,40 Mr | ₹1,20 Mr | ₹1,03 Mr | ₹1,01 Mr | ₹1,26 Mr | ₹682,32 Mn | ₹512,73 Mn | ₹465,50 Mn | ₹558,19 Mn | ₹581,31 Mn | ₹610,91 Mn | ₹647,03 Mn | ₹683,16 Mn | ₹614,91 Mn | ₹623,42 Mn | ₹455,77 Mn | ₹439,59 Mn | ₹406,30 Mn |
| Brüt Kâr | ₹213,51 Mn | ₹125,09 Mn | ₹45,65 Mn | ₹73,18 Mn | ₹242,72 Mn | ₹107,11 Mn | ₹69,05 Mn | ₹40,68 Mn | ₹74,18 Mn | ₹108,08 Mn | ₹96,39 Mn | ₹98,32 Mn | ₹105,86 Mn | ₹110,89 Mn | ₹79,71 Mn | ₹23,44 Mn | ₹71,77 Mn | ₹76,38 Mn |
| FAVÖK | ₹141,71 Mn | ₹80,60 Mn | ₹7,99 Mn | ₹32,91 Mn | ₹190,30 Mn | ₹81,31 Mn | ₹30,38 Mn | ₹25,20 Mn | ₹46,05 Mn | ₹54,42 Mn | ₹43,84 Mn | ₹41,67 Mn | ₹23,82 Mn | ₹40,37 Mn | ₹10,06 Mn | -₹21,30 Mn | ₹34,43 Mn | ₹24,51 Mn |
| Net Kâr | ₹23,51 Mn | ₹74,91 Mn | -₹62,64 Mn | -₹47,51 Mn | ₹49,78 Mn | -₹3,29 Mn | -₹1,24 Mn | ₹24,49 Mn | ₹30,57 Mn | ₹37,00 Mn | ₹23,06 Mn | ₹23,52 Mn | ₹5,96 Mn | ₹24,41 Mn | -₹5,72 Mn | ₹34,54 Mn | ₹27,97 Mn | ₹23,47 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 3,99 | 12,70 | -10,62 | -7,90 | 10,12 | -0,64 | -0,24 | 4,78 | 5,97 | 7,22 | 4,50 | 4,59 | 1,16 | 4,77 | -1,11 | 6,75 | 6,18 | 5,18 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹2,95 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹102,94 Mn | -₹86,79 Mn | -₹67,22 Mn | -₹225,19 Mn | -₹22,94 Mn | — | -₹46,52 Mn | -₹32,43 Mn | -₹18,27 Mn | -₹33,51 Mn | ₹21,73 Mn | ₹5,16 Mn | ₹8,36 Mn | ₹27,23 Mn | ₹30,98 Mn | ₹18,72 Mn | -₹21,70 Mn | ₹29,95 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹37,07 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 3,6% | 3,4% | 11,9% | 8,7% | 13,4% | 12,2% | 17,6% | 10,6% | 2,4% | 2,8% | 0,4% | 2,0% | 5,1% | 11,3% | 22,2% | 29,8% | 34,1% | 27,9% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,82 | 0,80 | 0,63 | 0,65 | 0,87 | 0,50 | 0,69 | 0,77 | 1,05 | 1,15 | 1,51 | 1,65 | 1,66 | 1,58 | 1,63 | 1,19 | 1,42 | 1,73 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,14 | 0,98 | 0,84 | 0,82 | 1,03 | 0,56 | 0,42 | 0,38 | 0,46 | 0,47 | 0,50 | 0,53 | 0,56 | 0,50 | 0,51 | 0,37 | 0,36 | 0,33 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 15,3% | 10,4% | 4,4% | 7,3% | 19,2% | 15,7% | 13,5% | 8,7% | 13,3% | 18,6% | 15,8% | 15,2% | 15,5% | 18,0% | 12,8% | 5,1% | 16,3% | 18,8% |
| FAVÖK Marjı | 10,2% | 6,7% | 0,8% | 3,3% | 15,1% | 11,9% | 5,9% | 5,4% | 8,2% | 9,4% | 7,2% | 6,4% | 3,5% | 6,6% | 1,6% | -4,7% | 7,8% | 6,0% |
| Net Kâr Marjı | 1,7% | 6,2% | -6,1% | -4,7% | 3,9% | -0,5% | -0,2% | 5,3% | 5,5% | 6,4% | 3,8% | 3,6% | 0,9% | 4,0% | -0,9% | 7,6% | 6,4% | 5,8% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 7,4% | -7,2% | -6,5% | -22,3% | -1,8% | — | -9,1% | -7,0% | -3,3% | -5,8% | 3,6% | 0,8% | 1,2% | 4,4% | 5,0% | 4,1% | -4,9% | 7,4% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1211,20 | -%0,31 | |
| Bharti Airtel Limited | 1905,00 | +%2,75 | |
| HDFC Bank Limited | 728,85 | +%0,28 | |
| ICICI Bank Limited | 1397,00 | +%0,55 | |
| State Bank of India | 962,60 | +%0,27 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2465,00 | +%4,89 | |
| Bajaj Finance Limited | 982,10 | +%1,75 |