MANGLMCEMMangalam Cement Ltd
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $292,02 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹25,48 Mr | ₹22,95 Mr | ₹22,07 Mr | ₹21,43 Mr | ₹20,91 Mr | ₹20,36 Mr | ₹17,21 Mr | ₹15,51 Mr | ₹13,51 Mr | ₹13,42 Mr | ₹13,21 Mr | ₹13,28 Mr | ₹12,36 Mr | ₹10,36 Mr | ₹7,32 Mr | ₹6,51 Mr | ₹6,51 Mr | ₹5,17 Mr | ₹4,53 Mr | ₹3,07 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹909,21 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹15,49 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹9,77 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹8,88 Mr | ₹6,27 Mr | ₹6,07 Mr | ₹6,21 Mr | ₹6,28 Mr | ₹6,32 Mr | ₹5,85 Mr | ₹5,17 Mr | ₹3,72 Mr | ₹3,91 Mr | ₹4,28 Mr | ₹3,82 Mr | ₹3,68 Mr | ₹2,11 Mr | ₹240,17 Mn | ₹135,11 Mn | ₹0,00 | ₹65,47 Mn | ₹645,43 Mn | ₹688,81 Mn |
| Net Borç† | ₹6,60 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹17,58 Mr | ₹16,81 Mr | ₹17,25 Mr | ₹17,92 Mr | ₹15,64 Mr | ₹12,99 Mr | ₹12,24 Mr | ₹11,95 Mr | ₹10,82 Mr | ₹9,01 Mr | ₹8,42 Mr | ₹9,22 Mr | ₹6,88 Mr | ₹6,99 Mr | ₹6,22 Mr | ₹4,92 Mr | ₹6,14 Mr | ₹5,64 Mr | ₹5,10 Mr | ₹4,56 Mr |
| Brüt Kâr | ₹7,29 Mr | ₹6,21 Mr | ₹6,53 Mr | ₹5,76 Mr | ₹6,03 Mr | ₹5,49 Mr | ₹5,25 Mr | ₹4,05 Mr | ₹4,05 Mr | ₹3,69 Mr | ₹2,93 Mr | ₹3,44 Mr | ₹2,56 Mr | ₹3,25 Mr | ₹2,66 Mr | ₹1,72 Mr | ₹3,08 Mr | ₹2,69 Mr | ₹2,64 Mr | ₹2,34 Mr |
| FAVÖK | ₹2,36 Mr | ₹1,66 Mr | ₹2,09 Mr | ₹1,27 Mr | ₹2,19 Mr | ₹2,41 Mr | ₹1,96 Mr | ₹535,78 Mn | ₹830,79 Mn | ₹1,14 Mr | ₹468,89 Mn | ₹913,98 Mn | ₹460,24 Mn | ₹1,25 Mr | ₹954,88 Mn | ₹592,68 Mn | ₹1,91 Mr | ₹1,36 Mr | ₹1,55 Mr | ₹1,35 Mr |
| Net Kâr | ₹1,29 Mr | ₹450,63 Mn | ₹597,17 Mn | ₹171,23 Mn | ₹777,05 Mn | ₹934,66 Mn | ₹759,02 Mn | -₹97,37 Mn | ₹113,82 Mn | ₹366,35 Mn | -₹214,62 Mn | ₹179,19 Mn | ₹296,06 Mn | ₹773,69 Mn | ₹559,88 Mn | ₹382,41 Mn | ₹1,19 Mr | ₹971,64 Mn | ₹1,14 Mr | ₹839,09 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 46,90 | 16,39 | 21,72 | 6,23 | 28,26 | 35,01 | 28,43 | -3,65 | 4,26 | 13,72 | -8,04 | 6,71 | 11,09 | 28,98 | 20,97 | 14,33 | 44,38 | 34,41 | 40,20 | 29,71 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹646.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹2,96 Mr | ₹48,15 Mn | ₹244,38 Mn | -₹511,16 Mn | ₹136,48 Mn | ₹1,03 Mr | -₹68,39 Mn | -₹694,09 Mn | ₹215,13 Mn | ₹300,34 Mn | -₹310,64 Mn | -₹407,40 Mn | -₹1,71 Mr | -₹1,06 Mr | ₹323,31 Mn | -₹481,79 Mn | ₹685,29 Mn | ₹883,22 Mn | ₹49,73 Mn | -₹187,26 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹3,48 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 34,9% | 27,3% | 27,5% | 29,0% | 30,0% | 31,1% | 34,0% | 33,4% | 27,5% | 29,1% | 32,4% | 28,8% | 29,8% | 20,4% | 3,3% | 2,1% | 0,0% | 1,3% | 14,2% | 22,4% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,69 | 0,73 | 0,78 | 0,84 | 0,75 | 0,64 | 0,71 | 0,77 | 0,80 | 0,67 | 0,64 | 0,69 | 0,56 | 0,67 | 0,85 | 0,75 | 0,94 | 1,09 | 1,12 | 1,48 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,80 | 1,72 | 1,77 | 1,83 | 1,60 | 1,33 | 1,25 | 1,22 | 1,11 | 0,92 | 0,86 | 0,94 | 0,70 | 0,71 | 0,64 | 0,50 | 0,63 | 0,58 | 0,52 | 0,47 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 41,5% | 37,0% | 37,8% | 32,1% | 38,5% | 42,3% | 42,9% | 33,9% | 37,4% | 41,0% | 34,8% | 37,3% | 37,2% | 46,5% | 42,8% | 35,0% | 50,2% | 47,8% | 51,8% | 51,3% |
| FAVÖK Marjı | 13,4% | 9,9% | 12,1% | 7,1% | 14,0% | 18,6% | 16,0% | 4,5% | 7,7% | 12,7% | 5,6% | 9,9% | 6,7% | 17,8% | 15,3% | 12,1% | 31,2% | 24,1% | 30,3% | 29,6% |
| Net Kâr Marjı | 7,3% | 2,7% | 3,5% | 1,0% | 5,0% | 7,2% | 6,2% | -0,8% | 1,1% | 4,1% | -2,5% | 1,9% | 4,3% | 11,1% | 9,0% | 7,8% | 19,4% | 17,2% | 22,3% | 18,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -16,9% | 0,3% | 1,4% | -2,9% | 0,9% | 7,9% | -0,6% | -5,8% | 2,0% | 3,3% | -3,7% | -4,4% | -24,9% | -15,2% | 5,2% | -9,8% | 11,2% | 15,7% | 1,0% | -4,1% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1208,60 | +%2,89 | |
| Bharti Airtel Limited | 1865,70 | +%3,96 | |
| HDFC Bank Limited | 722,65 | +%1,68 | |
| ICICI Bank Limited | 1374,00 | +%2,64 | |
| State Bank of India | 955,70 | +%0,08 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2364,00 | +%2,56 | |
| Bajaj Finance Limited | 963,45 | +%0,67 |