MARKSANSMarksans Pharma Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $1,50 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹38,91 Mr | ₹32,65 Mr | ₹27,00 Mr | ₹22,02 Mr | ₹16,40 Mr | ₹12,29 Mr | ₹9,04 Mr | ₹8,04 Mr | ₹7,32 Mr | ₹7,54 Mr | ₹7,25 Mr | ₹6,77 Mr | ₹5,01 Mr | ₹4,12 Mr | ₹3,88 Mr | ₹4,92 Mr | ₹6,58 Mr | ₹6,42 Mr | ₹5,62 Mr | ₹4,99 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹6,35 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹8,39 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹30,53 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹3,43 Mr | ₹3,22 Mr | ₹2,44 Mr | ₹1,23 Mr | ₹1,11 Mr | ₹341,03 Mn | ₹346,50 Mn | ₹1,10 Mr | ₹1,28 Mr | ₹1,21 Mr | ₹878,95 Mn | ₹885,90 Mn | ₹2,22 Mr | ₹2,30 Mr | ₹4,66 Mr | ₹4,77 Mr | ₹4,24 Mr | ₹3,97 Mr | ₹3,38 Mr | ₹3,19 Mr |
| Net Borç† | -₹6,46 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹29,46 Mr | ₹26,17 Mr | ₹21,76 Mr | ₹18,51 Mr | ₹14,82 Mr | ₹13,70 Mr | ₹11,30 Mr | ₹9,89 Mr | ₹9,05 Mr | ₹7,67 Mr | ₹8,83 Mr | ₹7,94 Mr | ₹6,28 Mr | ₹4,37 Mr | ₹3,55 Mr | ₹3,05 Mr | ₹3,59 Mr | ₹3,56 Mr | ₹2,57 Mr | ₹2,32 Mr |
| Brüt Kâr | ₹9,45 Mr | ₹8,65 Mr | ₹7,02 Mr | ₹5,96 Mr | ₹4,37 Mr | ₹4,91 Mr | ₹2,88 Mr | ₹2,17 Mr | ₹1,54 Mr | ₹680,11 Mn | ₹1,68 Mr | ₹2,13 Mr | ₹1,49 Mr | ₹935,32 Mn | ₹507,40 Mn | ₹476,18 Mn | ₹494,46 Mn | ₹520,30 Mn | ₹223,19 Mn | ₹372,67 Mn |
| FAVÖK | ₹6,00 Mr | ₹5,30 Mr | ₹4,61 Mr | ₹3,52 Mr | ₹2,51 Mr | ₹3,35 Mr | ₹1,88 Mr | ₹1,21 Mr | ₹711,79 Mn | ₹329,19 Mn | ₹1,22 Mr | ₹1,79 Mr | ₹1,12 Mr | ₹646,32 Mn | ₹440,91 Mn | ₹151,63 Mn | ₹244,47 Mn | ₹292,87 Mn | ₹319,96 Mn | ₹154,94 Mn |
| Net Kâr | ₹4,18 Mr | ₹3,81 Mr | ₹3,14 Mr | ₹2,66 Mr | ₹1,85 Mr | ₹2,36 Mr | ₹1,17 Mr | ₹764,60 Mn | ₹329,40 Mn | ₹88,39 Mn | ₹785,12 Mn | ₹1,09 Mr | ₹719,08 Mn | ₹458,84 Mn | -₹1,79 Mr | -₹2,23 Mr | -₹100,43 Mn | -₹83,55 Mn | ₹154,18 Mn | ₹66,00 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 9,22 | 8,40 | 6,92 | 6,41 | 4,51 | 5,76 | 2,86 | 1,87 | 0,80 | 0,22 | 1,92 | 2,65 | 1,87 | 1,19 | -4,64 | -6,07 | -0,27 | -0,23 | 0,43 | 0,18 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹258,82 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹3,51 Mr | ₹651,57 Mn | ₹472,64 Mn | ₹1,88 Mr | ₹495,91 Mn | ₹1,25 Mr | ₹1,65 Mr | ₹46,82 Mn | ₹10,42 Mn | -₹135,30 Mn | -₹985,06 Mn | ₹1,13 Mr | ₹499,55 Mn | ₹216,79 Mn | -₹790,23 Mn | -₹802,41 Mn | -₹205,93 Mn | -₹1,12 Mr | -₹1,16 Mr | — |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹1,31 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 8,8% | 9,9% | 9,0% | 5,6% | 6,8% | 2,8% | 3,8% | 13,7% | 17,5% | 16,1% | 12,1% | 13,1% | 44,3% | 56,0% | 119,9% | 96,9% | 64,5% | 61,8% | 60,0% | 63,9% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,76 | 0,80 | 0,81 | 0,84 | 0,90 | 1,11 | 1,25 | 1,23 | 1,24 | 1,02 | 1,22 | 1,17 | 1,25 | 1,06 | 0,91 | 0,62 | 0,55 | 0,56 | 0,46 | 0,46 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,97 | 0,86 | 0,71 | 0,61 | 0,49 | 0,45 | 0,37 | 0,32 | 0,30 | 0,25 | 0,29 | 0,26 | 0,21 | 0,14 | 0,12 | 0,10 | 0,12 | 0,12 | 0,08 | 0,08 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 32,1% | 33,1% | 32,3% | 32,2% | 29,5% | 35,8% | 25,5% | 22,0% | 17,0% | 8,9% | 19,0% | 26,8% | 23,7% | 21,4% | 14,3% | 15,6% | 13,8% | 14,6% | 8,7% | 16,1% |
| FAVÖK Marjı | 20,4% | 20,3% | 21,2% | 19,0% | 17,0% | 24,4% | 16,7% | 12,2% | 7,9% | 4,3% | 13,9% | 22,5% | 17,9% | 14,8% | 12,4% | 5,0% | 6,8% | 8,2% | 12,4% | 6,7% |
| Net Kâr Marjı | 14,2% | 14,5% | 14,4% | 14,4% | 12,5% | 17,2% | 10,4% | 7,7% | 3,6% | 1,2% | 8,9% | 13,8% | 11,4% | 10,5% | -50,4% | -73,1% | -2,8% | -2,3% | 6,0% | 2,8% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 11,9% | 2,5% | 2,2% | 10,2% | 3,3% | 9,1% | 14,6% | 0,5% | 0,1% | -1,8% | -11,2% | 14,2% | 7,9% | 5,0% | -22,3% | -26,3% | -5,7% | -31,3% | -45,2% | — |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1178,90 | +%1,05 | |
| Bharti Airtel Limited | 1819,80 | +%0,74 | |
| HDFC Bank Limited | 712,65 | -%0,19 | |
| ICICI Bank Limited | 1348,70 | -%0,85 | |
| State Bank of India | 948,05 | -%0,94 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2307,90 | +%1,70 | |
| Bajaj Finance Limited | 966,95 | -%1,61 |