MENNPISMenon Pistons Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $39,19 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹2,32 Mr | ₹2,15 Mr | ₹2,05 Mr | ₹1,77 Mr | ₹1,59 Mr | ₹1,23 Mr | ₹936,55 Mn | ₹1,03 Mr | ₹1,01 Mr | ₹1,03 Mr | ₹1,01 Mr | ₹1,13 Mr | ₹1,16 Mr | ₹1,25 Mr | ₹1,16 Mr | ₹1,04 Mr | ₹748,54 Mn | ₹766,86 Mn | ₹744,83 Mn | ₹716,55 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹27,65 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹542,79 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹1,78 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹49,26 Mn | ₹168,63 Mn | ₹205,78 Mn | ₹119,01 Mn | ₹303,65 Mn | ₹110,71 Mn | ₹41,18 Mn | ₹24,48 Mn | ₹82,98 Mn | ₹140,10 Mn | ₹167,53 Mn | ₹247,96 Mn | ₹291,60 Mn | ₹386,66 Mn | ₹278,56 Mn | ₹234,00 Mn | ₹130,29 Mn | ₹174,11 Mn | ₹202,14 Mn | ₹161,92 Mn |
| Net Borç† | -₹43,07 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹3,03 Mr | ₹2,53 Mr | ₹2,57 Mr | ₹2,50 Mr | ₹2,12 Mr | ₹1,37 Mr | ₹1,18 Mr | ₹1,56 Mr | ₹1,46 Mr | ₹1,31 Mr | ₹1,29 Mr | ₹1,43 Mr | ₹1,41 Mr | ₹1,50 Mr | ₹1,63 Mr | ₹1,49 Mr | ₹1,13 Mr | ₹1,07 Mr | ₹1,01 Mr | ₹832,77 Mn |
| Brüt Kâr | ₹500,66 Mn | ₹495,22 Mn | ₹520,16 Mn | ₹465,80 Mn | ₹376,70 Mn | ₹190,82 Mn | ₹159,55 Mn | ₹262,50 Mn | ₹230,28 Mn | ₹195,47 Mn | ₹179,26 Mn | ₹221,35 Mn | ₹197,57 Mn | ₹214,59 Mn | ₹317,32 Mn | ₹343,10 Mn | ₹271,25 Mn | ₹313,26 Mn | ₹258,27 Mn | ₹218,96 Mn |
| FAVÖK | ₹469,13 Mn | ₹450,89 Mn | ₹477,99 Mn | ₹435,46 Mn | ₹347,15 Mn | ₹171,53 Mn | ₹110,47 Mn | ₹188,16 Mn | ₹159,29 Mn | ₹135,92 Mn | ₹100,00 Mn | ₹133,33 Mn | ₹76,56 Mn | ₹115,82 Mn | ₹183,50 Mn | ₹171,11 Mn | ₹133,20 Mn | ₹129,96 Mn | ₹116,52 Mn | ₹98,10 Mn |
| Net Kâr | ₹255,78 Mn | ₹238,47 Mn | ₹264,51 Mn | ₹233,38 Mn | ₹188,00 Mn | ₹89,36 Mn | ₹43,86 Mn | ₹100,76 Mn | ₹70,25 Mn | ₹73,98 Mn | ₹42,88 Mn | ₹57,17 Mn | ₹18,24 Mn | ₹45,66 Mn | ₹100,15 Mn | ₹87,72 Mn | ₹65,01 Mn | ₹57,17 Mn | ₹51,43 Mn | ₹42,74 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 5,02 | 4,68 | 5,19 | 4,58 | 3,69 | 1,75 | 0,86 | 1,98 | 1,38 | 1,45 | 0,84 | 1,12 | 0,36 | 0,90 | 1,96 | 1,72 | 1,28 | 1,12 | 1,01 | 0,84 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹164,88 Mn | ₹166,06 Mn | -₹95,02 Mn | ₹278,52 Mn | -₹264,71 Mn | ₹21,80 Mn | ₹98,00 Mn | ₹28,73 Mn | -₹27,90 Mn | ₹21,02 Mn | ₹75,98 Mn | ₹3,98 Mn | -₹26,94 Mn | -₹119,36 Mn | -₹3,90 Mn | -₹17,87 Mn | ₹121,76 Mn | ₹43,41 Mn | -₹9,59 Mn | ₹6,23 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹318,10 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 2,1% | 7,8% | 10,1% | 6,7% | 19,1% | 9,0% | 4,4% | 2,4% | 8,2% | 13,5% | 16,6% | 21,9% | 25,1% | 31,0% | 24,1% | 22,6% | 17,4% | 22,7% | 27,1% | 22,6% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,31 | 1,17 | 1,26 | 1,42 | 1,33 | 1,12 | 1,26 | 1,52 | 1,44 | 1,27 | 1,28 | 1,27 | 1,21 | 1,21 | 1,41 | 1,44 | 1,52 | 1,40 | 1,36 | 1,16 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,71 | 1,42 | 1,45 | 1,41 | 1,20 | 0,77 | 0,66 | 0,88 | 0,82 | 0,74 | 0,73 | 0,81 | 0,79 | 0,85 | 0,92 | 0,84 | 0,64 | 0,60 | 0,57 | 0,47 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 16,5% | 19,6% | 20,2% | 18,6% | 17,7% | 13,9% | 13,5% | 16,8% | 15,8% | 14,9% | 13,9% | 15,5% | 14,0% | 14,3% | 19,5% | 23,0% | 23,9% | 29,1% | 25,5% | 26,3% |
| FAVÖK Marjı | 15,5% | 17,8% | 18,6% | 17,4% | 16,3% | 12,5% | 9,4% | 12,1% | 10,9% | 10,3% | 7,8% | 9,3% | 5,4% | 7,7% | 11,3% | 11,5% | 11,7% | 12,1% | 11,5% | 11,8% |
| Net Kâr Marjı | 8,4% | 9,4% | 10,3% | 9,3% | 8,8% | 6,5% | 3,7% | 6,5% | 4,8% | 5,6% | 3,3% | 4,0% | 1,3% | 3,0% | 6,1% | 5,9% | 5,7% | 5,3% | 5,1% | 5,1% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 5,4% | 6,6% | -3,7% | 11,1% | -12,5% | 1,6% | 8,3% | 1,8% | -1,9% | 1,6% | 5,9% | 0,3% | -1,9% | -7,9% | -0,2% | -1,2% | 10,7% | 4,0% | -0,9% | 0,7% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1211,20 | -%0,31 | |
| Bharti Airtel Limited | 1905,00 | +%2,75 | |
| HDFC Bank Limited | 728,85 | +%0,28 | |
| ICICI Bank Limited | 1397,00 | +%0,55 | |
| State Bank of India | 962,60 | +%0,27 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2465,00 | +%4,89 | |
| Bajaj Finance Limited | 982,10 | +%1,75 |