MHRILMahindra Holidays & Resorts India Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $415,33 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹115,96 Mr | ₹108,08 Mr | ₹100,89 Mr | ₹96,22 Mr | ₹91,35 Mr | ₹87,96 Mr | ₹91,60 Mr | ₹76,39 Mr | ₹45,89 Mr | ₹40,21 Mr | ₹36,78 Mr | ₹28,35 Mr | ₹26,15 Mr | ₹22,46 Mr | ₹19,83 Mr | ₹16,93 Mr | ₹14,83 Mr | ₹10,04 Mr | ₹7,47 Mr | ₹4,78 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹359,28 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹108,12 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹7,84 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹38,29 Mr | ₹31,31 Mr | ₹27,38 Mr | ₹26,23 Mr | ₹25,67 Mr | ₹24,87 Mr | ₹24,34 Mr | ₹8,30 Mr | ₹8,10 Mr | ₹7,74 Mr | ₹7,05 Mr | ₹1,24 Mr | ₹29,14 Mn | ₹89,04 Mn | ₹89,46 Mn | ₹102,26 Mn | ₹160,75 Mn | ₹6,66 Mr | ₹5,03 Mr | ₹3,30 Mr |
| Net Borç† | ₹30,61 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹29,11 Mr | ₹27,07 Mr | ₹26,44 Mr | ₹24,60 Mr | ₹19,55 Mr | ₹16,53 Mr | ₹23,72 Mr | ₹21,25 Mr | ₹23,17 Mr | ₹22,67 Mr | ₹15,36 Mr | ₹6,17 Mr | ₹7,13 Mr | ₹6,85 Mr | ₹5,71 Mr | ₹4,89 Mr | ₹4,68 Mr | ₹3,55 Mr | ₹3,14 Mr | ₹2,08 Mr |
| Brüt Kâr | ₹9,02 Mr | ₹8,42 Mr | ₹8,38 Mr | ₹8,23 Mr | ₹5,38 Mr | ₹3,50 Mr | ₹7,50 Mr | ₹6,44 Mr | ₹9,57 Mr | ₹9,37 Mr | ₹6,18 Mr | ₹2,26 Mr | ₹3,76 Mr | ₹4,00 Mr | ₹3,63 Mr | ₹3,38 Mr | ₹3,41 Mr | ₹1,02 Mr | ₹1,18 Mr | ₹704,90 Mn |
| FAVÖK | ₹6,13 Mr | ₹5,31 Mr | ₹4,75 Mr | ₹4,40 Mr | ₹2,70 Mr | ₹1,86 Mr | ₹4,04 Mr | ₹766,76 Mn | ₹3,73 Mr | ₹3,38 Mr | ₹2,19 Mr | ₹1,28 Mr | ₹1,12 Mr | ₹1,25 Mr | ₹954,42 Mn | ₹1,26 Mr | ₹1,54 Mr | ₹1,01 Mr | ₹1,18 Mr | ₹698,80 Mn |
| Net Kâr | ₹695,12 Mn | ₹1,28 Mr | ₹1,16 Mr | ₹1,15 Mr | ₹675,11 Mn | -₹130,77 Mn | -₹1,32 Mr | ₹604,20 Mn | ₹1,32 Mr | ₹1,49 Mr | ₹868,07 Mn | ₹812,27 Mn | ₹945,35 Mn | ₹909,21 Mn | ₹1,02 Mr | ₹1,00 Mr | ₹1,17 Mr | ₹798,00 Mn | ₹840,40 Mn | ₹425,30 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 3,44 | 6,33 | 5,74 | 5,73 | 3,37 | -0,66 | -6,62 | 3,03 | 6,63 | 4,98 | 4,37 | 4,10 | 4,78 | 4,82 | 5,42 | 5,30 | 6,30 | 4,53 | 4,79 | 2,44 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | ₹0,00 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹848,29 Mn | ₹2,89 Mr | ₹3,08 Mr | ₹4,29 Mr | ₹3,83 Mr | ₹2,75 Mr | ₹4,15 Mr | ₹763,06 Mn | ₹3,26 Mr | ₹1,12 Mr | ₹390,40 Mn | ₹218,51 Mn | -₹618,58 Mn | ₹261,14 Mn | ₹665,33 Mn | -₹101,19 Mn | ₹500,53 Mn | ₹262,00 Mn | -₹92,40 Mn | ₹255,20 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹4,21 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 33,0% | 29,0% | 27,1% | 27,3% | 28,1% | 28,3% | 26,6% | 10,9% | 17,6% | 19,3% | 19,2% | 4,4% | 0,1% | 0,4% | 0,5% | 0,6% | 1,1% | 66,3% | 67,2% | 69,1% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,25 | 0,25 | 0,26 | 0,26 | 0,21 | 0,19 | 0,26 | 0,28 | 0,50 | 0,56 | 0,42 | 0,22 | 0,27 | 0,31 | 0,29 | 0,29 | 0,32 | 0,35 | 0,42 | 0,43 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 3,71 | 3,45 | 3,37 | 3,14 | 2,50 | 2,11 | 3,03 | 2,71 | 2,96 | 2,89 | 1,96 | 0,79 | 0,91 | 0,87 | 0,73 | 0,62 | 0,60 | 0,45 | 0,40 | 0,26 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 31,0% | 31,1% | 31,7% | 33,4% | 27,5% | 21,2% | 31,6% | 30,3% | 41,3% | 41,3% | 40,2% | 36,6% | 52,7% | 58,4% | 63,6% | 69,0% | 72,9% | 28,6% | 37,7% | 33,9% |
| FAVÖK Marjı | 21,1% | 19,6% | 18,0% | 17,9% | 13,8% | 11,3% | 17,0% | 3,6% | 16,1% | 14,9% | 14,3% | 20,8% | 15,7% | 18,2% | 16,7% | 25,8% | 33,0% | 28,4% | 37,5% | 33,7% |
| Net Kâr Marjı | 2,4% | 4,7% | 4,4% | 4,7% | 3,5% | -0,8% | -5,6% | 2,8% | 5,7% | 6,6% | 5,7% | 13,2% | 13,3% | 13,3% | 17,9% | 20,5% | 25,0% | 22,5% | 26,8% | 20,5% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 2,9% | 10,7% | 11,7% | 17,5% | 19,6% | 16,7% | 17,5% | 3,6% | 14,1% | 4,9% | 2,5% | 3,5% | -8,7% | 3,8% | 11,6% | -2,1% | 10,7% | 7,4% | -2,9% | 12,3% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1208,10 | +%2,85 | |
| Bharti Airtel Limited | 1862,10 | +%3,76 | |
| HDFC Bank Limited | 723,30 | +%1,77 | |
| ICICI Bank Limited | 1367,80 | +%2,18 | |
| State Bank of India | 956,40 | +%0,16 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2363,80 | +%2,56 | |
| Bajaj Finance Limited | 963,40 | +%0,67 |