MOTOGENFINMotor & General Finance Ltd.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $10,54 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹3,07 Mr | ₹1,73 Mr | ₹1,74 Mr | ₹1,74 Mr | ₹1,78 Mr | ₹1,80 Mr | ₹1,54 Mr | ₹1,55 Mr | ₹1,60 Mr | ₹1,65 Mr | ₹1,66 Mr | ₹1,69 Mr | ₹1,94 Mr | ₹1,83 Mr | ₹1,63 Mr | ₹1,43 Mr | ₹924,05 Mn | ₹837,95 Mn | ₹863,11 Mn | ₹1,01 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹1,56 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹843,31 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹2,22 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹0,00 | ₹426.000 | ₹12,66 Mn | ₹19,83 Mn | ₹28,89 Mn | ₹38,31 Mn | ₹43,89 Mn | ₹42,41 Mn | ₹1,44 Mn | ₹385,45 Mn | ₹493,88 Mn | ₹526,98 Mn | ₹526,31 Mn | ₹637,67 Mn | ₹567,54 Mn | ₹501,64 Mn | ₹13,84 Mn | ₹14,30 Mn | ₹15,85 Mn | ₹346,42 Mn |
| Net Borç† | -₹1,56 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹89,63 Mn | ₹95,42 Mn | ₹85,03 Mn | ₹75,19 Mn | ₹60,56 Mn | ₹33,82 Mn | ₹87,74 Mn | ₹104,80 Mn | ₹125,77 Mn | ₹156,46 Mn | ₹159,45 Mn | ₹159,15 Mn | ₹171,17 Mn | ₹158,52 Mn | ₹160,69 Mn | ₹157,60 Mn | ₹143,43 Mn | ₹160,01 Mn | ₹222,64 Mn | ₹226,95 Mn |
| Brüt Kâr | ₹75,53 Mn | ₹79,32 Mn | ₹68,61 Mn | ₹57,92 Mn | ₹42,62 Mn | ₹16,70 Mn | ₹69,80 Mn | ₹84,22 Mn | ₹69,72 Mn | ₹105,52 Mn | ₹111,41 Mn | ₹115,79 Mn | ₹141,08 Mn | ₹128,40 Mn | ₹125,31 Mn | ₹124,50 Mn | ₹118,34 Mn | ₹133,88 Mn | ₹197,80 Mn | ₹212,26 Mn |
| FAVÖK | ₹7,81 Mn | ₹15,72 Mn | ₹11,53 Mn | ₹18,52 Mn | -₹8,09 Mn | -₹37,05 Mn | -₹18,20 Mn | -₹20,31 Mn | ₹30,84 Mn | ₹58,26 Mn | ₹55,90 Mn | ₹55,98 Mn | ₹101,88 Mn | ₹80,29 Mn | ₹89,90 Mn | ₹63,01 Mn | ₹5,45 Mn | ₹87,08 Mn | ₹153,31 Mn | ₹100,05 Mn |
| Net Kâr | ₹1,47 Mr | ₹7,97 Mn | ₹11,60 Mn | -₹26,23 Mn | -₹24,57 Mn | -₹18,74 Mn | -₹34,93 Mn | -₹36,48 Mn | -₹12,68 Mn | -₹16,28 Mn | -₹465.822 | -₹9,60 Mn | ₹32,65 Mn | ₹32,96 Mn | ₹95,31 Mn | ₹106,84 Mn | ₹131,41 Mn | ₹373,97 Mn | ₹198,81 Mn | ₹156,09 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 37,90 | 0,21 | 0,30 | -0,68 | -0,63 | -0,48 | -0,90 | -0,94 | -0,33 | -0,42 | -0,01 | -0,25 | 0,85 | 0,85 | 2,46 | 2,76 | 3,40 | 9,66 | 5,14 | 4,03 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹446,79 Mn | ₹10,60 Mn | ₹6,47 Mn | ₹8,25 Mn | ₹8,49 Mn | ₹60,15 Mn | -₹4,39 Mn | -₹39,64 Mn | ₹260,22 Mn | -₹91,83 Mn | ₹2,14 Mn | -₹45,64 Mn | ₹111,51 Mn | ₹29,76 Mn | -₹20,20 Mn | ₹34,63 Mn | ₹8,79 Mn | -₹196,28 Mn | ₹157,87 Mn | ₹107,05 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹2,74 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 0,0% | 0,0% | 0,7% | 1,1% | 1,6% | 2,1% | 2,8% | 2,7% | 0,1% | 23,4% | 29,7% | 31,1% | 27,1% | 34,8% | 34,8% | 35,0% | 1,5% | 1,7% | 1,8% | 34,2% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,03 | 0,06 | 0,05 | 0,04 | 0,03 | 0,02 | 0,06 | 0,07 | 0,08 | 0,09 | 0,10 | 0,09 | 0,09 | 0,09 | 0,10 | 0,11 | 0,16 | 0,19 | 0,26 | 0,22 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,04 | 0,04 | 0,04 | 0,03 | 0,03 | 0,02 | 0,04 | 0,05 | 0,06 | 0,07 | 0,07 | 0,07 | 0,08 | 0,07 | 0,07 | 0,07 | 0,06 | 0,07 | 0,10 | 0,10 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 84,3% | 83,1% | 80,7% | 77,0% | 70,4% | 49,4% | 79,5% | 80,4% | 55,4% | 67,4% | 69,9% | 72,8% | 82,4% | 81,0% | 78,0% | 79,0% | 82,5% | 83,7% | 88,8% | 93,5% |
| FAVÖK Marjı | 8,7% | 16,5% | 13,6% | 24,6% | -13,4% | -109,5% | -20,7% | -19,4% | 24,5% | 37,2% | 35,1% | 35,2% | 59,5% | 50,7% | 55,9% | 40,0% | 3,8% | 54,4% | 68,9% | 44,1% |
| Net Kâr Marjı | 1.637,6% | 8,3% | 13,6% | -34,9% | -40,6% | -55,4% | -39,8% | -34,8% | -10,1% | -10,4% | -0,3% | -6,0% | 19,1% | 20,8% | 59,3% | 67,8% | 91,6% | 233,7% | 89,3% | 68,8% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -498,5% | 11,1% | 7,6% | 11,0% | 14,0% | 177,8% | -5,0% | -37,8% | 206,9% | -58,7% | 1,3% | -28,7% | 65,1% | 18,8% | -12,6% | 22,0% | 6,1% | -122,7% | 70,9% | 47,2% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1167,80 | +%0,77 | |
| Bharti Airtel Limited | 1797,20 | +%1,04 | |
| HDFC Bank Limited | 714,95 | +%1,43 | |
| ICICI Bank Limited | 1361,60 | +%1,61 | |
| State Bank of India | 953,35 | +%1,31 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2262,00 | +%6,45 | |
| Bajaj Finance Limited | 981,50 | +%2,53 |