MPHASISMphasis Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $4,56 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹177,82 Mr | ₹149,07 Mr | ₹141,30 Mr | ₹116,09 Mr | ₹107,56 Mr | ₹93,99 Mr | ₹87,53 Mr | ₹73,71 Mr | ₹69,85 Mr | ₹73,17 Mr | ₹74,17 Mr | ₹74,17 Mr | ₹69,94 Mr | ₹61,51 Mr | ₹55,99 Mr | ₹45,04 Mr | ₹32,64 Mr | ₹20,15 Mr | ₹13,03 Mr | ₹8,12 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹11,26 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹70,38 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹107,44 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹26,20 Mr | ₹18,88 Mr | ₹23,89 Mr | ₹10,53 Mr | ₹12,52 Mr | ₹11,81 Mr | ₹12,95 Mr | ₹5,43 Mr | ₹3,90 Mr | ₹2,60 Mr | ₹4,61 Mr | ₹5,76 Mr | ₹5,40 Mr | ₹3,23 Mr | ₹3,06 Mr | ₹524,69 Mn | ₹126,70 Mn | ₹53,79 Mn | ₹28,42 Mn | ₹36,91 Mn |
| Net Borç† | -₹5,04 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹160,10 Mr | ₹142,30 Mr | ₹132,79 Mr | ₹138,43 Mr | ₹118,61 Mr | ₹96,92 Mr | ₹88,44 Mr | ₹77,31 Mr | ₹65,46 Mr | ₹60,76 Mr | ₹60,81 Mr | ₹57,80 Mr | ₹63,18 Mr | ₹53,57 Mr | ₹50,98 Mr | ₹50,37 Mr | ₹42,64 Mr | ₹32,68 Mr | ₹17,61 Mr | ₹9,40 Mr |
| Brüt Kâr | ₹36,80 Mr | ₹32,12 Mr | ₹28,37 Mr | ₹30,13 Mr | ₹25,25 Mr | ₹22,11 Mr | ₹21,88 Mr | ₹21,92 Mr | ₹19,05 Mr | ₹21,50 Mr | ₹20,39 Mr | ₹19,77 Mr | ₹21,52 Mr | ₹14,44 Mr | ₹12,45 Mr | ₹22,24 Mr | ₹11,85 Mr | ₹8,13 Mr | ₹2,89 Mr | ₹1,96 Mr |
| FAVÖK | ₹31,56 Mr | ₹26,86 Mr | ₹22,96 Mr | ₹25,13 Mr | ₹20,47 Mr | ₹17,99 Mr | ₹16,73 Mr | ₹13,43 Mr | ₹10,76 Mr | ₹9,82 Mr | ₹9,11 Mr | ₹8,56 Mr | ₹16,83 Mr | ₹10,49 Mr | ₹9,85 Mr | ₹12,65 Mr | ₹11,24 Mr | ₹6,60 Mr | ₹3,01 Mr | ₹1,95 Mr |
| Net Kâr | ₹18,63 Mr | ₹17,02 Mr | ₹15,55 Mr | ₹16,38 Mr | ₹14,31 Mr | ₹12,17 Mr | ₹11,85 Mr | ₹10,73 Mr | ₹8,37 Mr | ₹7,92 Mr | ₹6,32 Mr | ₹6,75 Mr | ₹7,92 Mr | ₹7,92 Mr | ₹8,22 Mr | ₹10,91 Mr | ₹9,09 Mr | ₹5,06 Mr | ₹1,80 Mr | ₹1,50 Mr |
| Hisse Başı Kâr | 97,54 | 89,36 | 81,83 | 86,37 | 75,61 | 64,43 | 63,09 | 55,50 | 42,59 | 37,63 | 30,04 | 32,05 | 37,66 | 37,64 | 39,02 | 51,76 | 43,17 | 24,13 | 8,61 | 9,26 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹9,00 Mr | ₹17,93 Mr | ₹20,36 Mr | ₹13,28 Mr | ₹16,00 Mr | ₹12,86 Mr | ₹11,38 Mr | ₹8,79 Mr | ₹7,10 Mr | ₹6,16 Mr | ₹7,29 Mr | ₹6,50 Mr | ₹2,08 Mr | ₹9,73 Mr | ₹6,99 Mr | ₹7,98 Mr | ₹9,20 Mr | ₹391,18 Mn | ₹18,03 Mn | ₹879,67 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹3,19 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 14,7% | 12,7% | 16,9% | 9,1% | 11,6% | 12,6% | 14,8% | 7,4% | 5,6% | 3,6% | 6,2% | 7,8% | 7,7% | 5,2% | 5,5% | 1,2% | 0,4% | 0,3% | 0,2% | 0,5% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,90 | 0,95 | 0,94 | 1,19 | 1,10 | 1,03 | 1,01 | 1,05 | 0,94 | 0,83 | 0,82 | 0,78 | 0,90 | 0,87 | 0,91 | 1,12 | 1,31 | 1,62 | 1,35 | 1,16 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,49 | 1,32 | 1,24 | 1,29 | 1,10 | 0,90 | 0,82 | 0,72 | 0,61 | 0,57 | 0,57 | 0,54 | 0,59 | 0,50 | 0,47 | 0,47 | 0,40 | 0,30 | 0,16 | 0,09 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 23,0% | 22,6% | 21,4% | 21,8% | 21,3% | 22,8% | 24,7% | 28,3% | 29,1% | 35,4% | 33,5% | 34,2% | 34,1% | 26,9% | 24,4% | 44,2% | 27,8% | 24,9% | 16,4% | 20,9% |
| FAVÖK Marjı | 19,7% | 18,9% | 17,3% | 18,2% | 17,3% | 18,6% | 18,9% | 17,4% | 16,4% | 16,2% | 15,0% | 14,8% | 26,6% | 19,6% | 19,3% | 25,1% | 26,4% | 20,2% | 17,1% | 20,8% |
| Net Kâr Marjı | 11,6% | 12,0% | 11,7% | 11,8% | 12,1% | 12,6% | 13,4% | 13,9% | 12,8% | 13,0% | 10,4% | 11,7% | 12,5% | 14,8% | 16,1% | 21,7% | 21,3% | 15,5% | 10,2% | 15,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 5,6% | 12,6% | 15,3% | 9,6% | 13,5% | 13,3% | 12,9% | 11,4% | 10,9% | 10,1% | 12,0% | 11,2% | 3,3% | 18,2% | 13,7% | 15,8% | 21,6% | 1,2% | 0,1% | 9,4% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1166,70 | +%0,67 | |
| Bharti Airtel Limited | 1806,50 | +%1,56 | |
| HDFC Bank Limited | 714,00 | +%1,29 | |
| ICICI Bank Limited | 1360,20 | +%1,51 | |
| State Bank of India | 957,00 | +%1,70 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2269,30 | +%6,79 | |
| Bajaj Finance Limited | 982,75 | +%2,66 |