NACLINDNACL Industries Ltd
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $355,56 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹13,64 Mr | ₹12,23 Mr | ₹18,18 Mr | ₹19,15 Mr | ₹15,16 Mr | ₹9,76 Mr | ₹9,55 Mr | ₹7,42 Mr | ₹7,19 Mr | ₹6,59 Mr | ₹6,12 Mr | ₹6,67 Mr | ₹6,24 Mr | ₹6,12 Mr | ₹6,35 Mr | ₹5,60 Mr | ₹5,55 Mr | ₹3,87 Mr | ₹3,22 Mr | ₹3,08 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹346,10 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹6,81 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹6,83 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹3,12 Mr | ₹3,99 Mr | ₹7,89 Mr | ₹7,21 Mr | ₹5,30 Mr | ₹2,02 Mr | ₹2,68 Mr | ₹2,10 Mr | ₹2,37 Mr | ₹2,12 Mr | ₹2,32 Mr | ₹2,28 Mr | ₹2,19 Mr | ₹1,77 Mr | ₹2,20 Mr | ₹2,05 Mr | ₹1,85 Mr | ₹813,51 Mn | ₹971,92 Mn | ₹1,10 Mr |
| Net Borç† | ₹2,77 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹15,82 Mr | ₹12,33 Mr | ₹17,76 Mr | ₹21,16 Mr | ₹16,33 Mr | ₹11,91 Mr | ₹10,15 Mr | ₹8,65 Mr | ₹8,47 Mr | ₹7,35 Mr | ₹7,74 Mr | ₹7,38 Mr | ₹6,35 Mr | ₹6,14 Mr | ₹6,26 Mr | ₹5,70 Mr | ₹6,50 Mr | ₹6,05 Mr | ₹4,15 Mr | ₹3,44 Mr |
| Brüt Kâr | ₹2,25 Mr | ₹769,80 Mn | ₹1,35 Mr | ₹2,71 Mr | ₹2,14 Mr | ₹1,79 Mr | ₹1,40 Mr | ₹958,60 Mn | ₹1,39 Mr | ₹1,40 Mr | ₹2,07 Mr | ₹1,07 Mr | ₹561,27 Mn | ₹618,24 Mn | ₹731,49 Mn | ₹697,23 Mn | ₹1,40 Mr | ₹1,40 Mr | ₹782,12 Mn | ₹623,90 Mn |
| FAVÖK | ₹1,06 Mr | -₹578,70 Mn | ₹217,00 Mn | ₹1,97 Mr | ₹1,43 Mr | ₹1,18 Mr | ₹704,60 Mn | ₹209,90 Mn | ₹501,90 Mn | ₹564,00 Mn | ₹597,31 Mn | ₹433,67 Mn | ₹170,26 Mn | ₹326,47 Mn | ₹548,53 Mn | ₹564,10 Mn | ₹1,23 Mr | ₹1,24 Mr | ₹670,39 Mn | ₹468,31 Mn |
| Net Kâr | ₹45,70 Mn | -₹921,30 Mn | -₹588,90 Mn | ₹948,70 Mn | ₹734,20 Mn | ₹509,90 Mn | ₹167,40 Mn | -₹69,50 Mn | ₹115,70 Mn | ₹326,60 Mn | ₹97,36 Mn | ₹83,46 Mn | -₹205,18 Mn | -₹126,71 Mn | ₹73,12 Mn | ₹30,79 Mn | ₹597,57 Mn | ₹492,65 Mn | ₹257,45 Mn | ₹212,28 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,21 | -3,91 | -2,71 | 4,37 | 3,39 | 2,41 | 0,91 | -0,41 | 0,68 | 1,91 | 0,57 | 0,49 | -1,21 | -0,64 | 0,37 | 0,16 | 3,03 | 2,50 | 1,30 | 1,08 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹3,90 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹1,79 Mr | ₹3,72 Mr | -₹618,80 Mn | -₹2,08 Mr | -₹2,87 Mr | ₹426,00 Mn | ₹53,70 Mn | -₹178,40 Mn | -₹220,60 Mn | ₹106,90 Mn | -₹47,53 Mn | -₹175,65 Mn | -₹633,24 Mn | ₹258,68 Mn | -₹156,65 Mn | -₹140,92 Mn | -₹927,66 Mn | ₹392,64 Mn | ₹250,23 Mn | -₹165,32 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹302,90 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 22,9% | 32,6% | 43,4% | 37,6% | 35,0% | 20,7% | 28,0% | 28,3% | 33,0% | 32,2% | 38,0% | 34,2% | 35,1% | 28,9% | 34,7% | 36,6% | 33,4% | 21,0% | 30,2% | 35,6% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,16 | 1,01 | 0,98 | 1,10 | 1,08 | 1,22 | 1,06 | 1,17 | 1,18 | 1,11 | 1,27 | 1,11 | 1,02 | 1,00 | 0,99 | 1,02 | 1,17 | 1,57 | 1,29 | 1,12 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 2,32 | 1,80 | 2,60 | 3,10 | 2,39 | 1,74 | 1,49 | 1,27 | 1,24 | 1,08 | 1,13 | 1,08 | 0,93 | 0,90 | 0,92 | 0,83 | 0,95 | 0,89 | 0,61 | 0,50 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 14,2% | 6,2% | 7,6% | 12,8% | 13,1% | 15,0% | 13,8% | 11,1% | 16,4% | 19,0% | 26,7% | 14,5% | 8,8% | 10,1% | 11,7% | 12,2% | 21,6% | 23,1% | 18,9% | 18,1% |
| FAVÖK Marjı | 6,7% | -4,7% | 1,2% | 9,3% | 8,7% | 9,9% | 6,9% | 2,4% | 5,9% | 7,7% | 7,7% | 5,9% | 2,7% | 5,3% | 8,8% | 9,9% | 18,9% | 20,5% | 16,2% | 13,6% |
| Net Kâr Marjı | 0,3% | -7,5% | -3,3% | 4,5% | 4,5% | 4,3% | 1,6% | -0,8% | 1,4% | 4,4% | 1,3% | 1,1% | -3,2% | -2,1% | 1,2% | 0,5% | 9,2% | 8,1% | 6,2% | 6,2% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -11,3% | 30,2% | -3,5% | -9,8% | -17,6% | 3,6% | 0,5% | -2,1% | -2,6% | 1,5% | -0,6% | -2,4% | -10,0% | 4,2% | -2,5% | -2,5% | -14,3% | 6,5% | 6,0% | -4,8% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1174,60 | +%0,68 | |
| Bharti Airtel Limited | 1794,60 | -%0,66 | |
| HDFC Bank Limited | 710,70 | -%0,46 | |
| ICICI Bank Limited | 1338,60 | -%1,59 | |
| State Bank of India | 954,90 | -%0,22 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2304,90 | +%1,57 | |
| Bajaj Finance Limited | 957,00 | -%2,62 |