NATCOPHARMNATCO Pharma Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $1,51 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹110,74 Mr | ₹86,31 Mr | ₹69,06 Mr | ₹56,57 Mr | ₹51,09 Mr | ₹47,92 Mr | ₹45,88 Mr | ₹43,03 Mr | ₹37,16 Mr | ₹23,19 Mr | ₹18,28 Mr | ₹13,84 Mr | ₹11,96 Mr | ₹10,83 Mr | ₹9,05 Mr | ₹7,09 Mr | ₹5,51 Mr | ₹5,17 Mr | ₹4,19 Mr | ₹3,51 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹2,01 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹18,53 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹92,21 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹7,14 Mr | ₹2,79 Mr | ₹3,71 Mr | ₹1,76 Mr | ₹4,16 Mr | ₹2,68 Mr | ₹3,16 Mr | ₹3,86 Mr | ₹1,73 Mr | ₹2,22 Mr | ₹1,13 Mr | ₹3,12 Mr | ₹2,46 Mr | ₹3,42 Mr | ₹2,62 Mr | ₹2,20 Mr | ₹1,20 Mr | ₹1,26 Mr | ₹940,10 Mn | ₹763,08 Mn |
| Net Borç† | -₹20,79 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹40,48 Mr | ₹44,15 Mr | ₹39,81 Mr | ₹26,99 Mr | ₹19,07 Mr | ₹16,93 Mr | ₹18,93 Mr | ₹20,65 Mr | ₹21,59 Mr | ₹19,97 Mr | ₹10,27 Mr | ₹7,85 Mr | ₹7,00 Mr | ₹6,17 Mr | ₹5,16 Mr | ₹4,56 Mr | ₹4,57 Mr | ₹4,38 Mr | ₹3,27 Mr | ₹2,42 Mr |
| Brüt Kâr | ₹21,70 Mr | ₹26,38 Mr | ₹22,92 Mr | ₹12,01 Mr | ₹6,30 Mr | ₹5,73 Mr | ₹9,18 Mr | ₹10,29 Mr | ₹12,67 Mr | ₹10,00 Mr | ₹4,49 Mr | ₹2,62 Mr | ₹2,17 Mr | ₹1,65 Mr | ₹1,55 Mr | ₹1,39 Mr | ₹1,19 Mr | ₹1,23 Mr | ₹583,11 Mn | ₹592,24 Mn |
| FAVÖK | ₹14,89 Mr | ₹22,47 Mr | ₹18,20 Mr | ₹9,69 Mr | ₹2,48 Mr | ₹2,69 Mr | ₹5,74 Mr | ₹8,08 Mr | ₹9,19 Mr | ₹6,94 Mr | ₹2,77 Mr | ₹1,77 Mr | ₹1,41 Mr | ₹1,17 Mr | ₹1,05 Mr | ₹943,98 Mn | ₹892,54 Mn | ₹725,58 Mn | ₹535,08 Mn | ₹334,31 Mn |
| Net Kâr | ₹14,19 Mr | ₹18,85 Mr | ₹13,88 Mr | ₹7,15 Mr | ₹1,70 Mr | ₹4,41 Mr | ₹4,61 Mr | ₹6,44 Mr | ₹6,96 Mr | ₹4,86 Mr | ₹1,57 Mr | ₹1,35 Mr | ₹1,03 Mr | ₹718,69 Mn | ₹596,08 Mn | ₹535,11 Mn | ₹502,64 Mn | ₹439,72 Mn | ₹405,14 Mn | ₹304,63 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 79,20 | 105,27 | 77,34 | 39,18 | 9,32 | 24,16 | 25,26 | 34,87 | 39,13 | 27,87 | 9,19 | 8,13 | 6,43 | 4,58 | 4,11 | 3,80 | 3,57 | 3,14 | 2,89 | 2,15 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹2,04 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹16,29 Mr | ₹14,28 Mr | ₹9,13 Mr | ₹7,38 Mr | -₹1,53 Mr | ₹985,00 Mn | ₹1,27 Mr | ₹2,46 Mr | ₹356,00 Mn | ₹585,00 Mn | -₹697,00 Mn | -₹536,03 Mn | ₹42,80 Mn | -₹758,12 Mn | -₹893,00 Mn | -₹427,14 Mn | ₹254,81 Mn | -₹300,49 Mn | -₹255,94 Mn | ₹63,96 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹3,91 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 6,4% | 3,2% | 5,4% | 3,1% | 8,1% | 5,6% | 6,9% | 9,0% | 4,7% | 9,6% | 6,2% | 22,5% | 20,6% | 31,6% | 28,9% | 31,0% | 21,7% | 24,4% | 22,4% | 21,8% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,37 | 0,51 | 0,58 | 0,48 | 0,37 | 0,35 | 0,41 | 0,48 | 0,58 | 0,86 | 0,56 | 0,57 | 0,59 | 0,57 | 0,57 | 0,64 | 0,83 | 0,85 | 0,78 | 0,69 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,44 | 0,48 | 0,43 | 0,29 | 0,21 | 0,18 | 0,21 | 0,22 | 0,23 | 0,22 | 0,11 | 0,09 | 0,08 | 0,07 | 0,06 | 0,05 | 0,05 | 0,05 | 0,04 | 0,03 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 53,6% | 59,7% | 57,6% | 44,5% | 33,0% | 33,9% | 48,5% | 49,8% | 58,7% | 50,1% | 43,7% | 33,3% | 31,0% | 26,6% | 30,0% | 30,5% | 26,1% | 28,1% | 17,8% | 24,5% |
| FAVÖK Marjı | 36,8% | 50,9% | 45,7% | 35,9% | 13,0% | 15,9% | 30,3% | 39,1% | 42,6% | 34,8% | 26,9% | 22,5% | 20,2% | 18,9% | 20,4% | 20,7% | 19,5% | 16,6% | 16,4% | 13,8% |
| Net Kâr Marjı | 35,0% | 42,7% | 34,9% | 26,5% | 8,9% | 26,0% | 24,3% | 31,2% | 32,3% | 24,3% | 15,3% | 17,2% | 14,7% | 11,6% | 11,6% | 11,7% | 11,0% | 10,0% | 12,4% | 12,6% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 40,2% | 32,3% | 22,9% | 27,3% | -8,0% | 5,8% | 6,7% | 11,9% | 1,6% | 2,9% | -6,8% | -6,8% | 0,6% | -12,3% | -17,3% | -9,4% | 5,6% | -6,9% | -7,8% | 2,6% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1178,90 | +%1,05 | |
| Bharti Airtel Limited | 1819,80 | +%0,74 | |
| HDFC Bank Limited | 712,65 | -%0,19 | |
| ICICI Bank Limited | 1348,70 | -%0,85 | |
| State Bank of India | 948,05 | -%0,94 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2307,90 | +%1,70 | |
| Bajaj Finance Limited | 966,95 | -%1,61 |