PATELENGPatel Engineering Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $251,10 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹95,26 Mr | ₹95,80 Mr | ₹89,97 Mr | ₹87,58 Mr | ₹85,13 Mr | ₹80,94 Mr | ₹83,40 Mr | ₹82,19 Mr | ₹74,14 Mr | ₹96,90 Mr | ₹95,23 Mr | ₹92,60 Mr | ₹83,53 Mr | ₹70,36 Mr | ₹62,01 Mr | ₹54,93 Mr | ₹45,98 Mr | ₹34,92 Mr | ₹27,45 Mr | ₹15,56 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹3,80 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹50,84 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹44,42 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹12,16 Mr | ₹16,64 Mr | ₹19,10 Mr | ₹17,58 Mr | ₹22,92 Mr | ₹22,92 Mr | ₹22,96 Mr | ₹26,98 Mr | ₹29,10 Mr | ₹49,82 Mr | ₹53,95 Mr | ₹51,64 Mr | ₹44,78 Mr | ₹34,75 Mr | ₹28,38 Mr | ₹24,74 Mr | ₹18,30 Mr | ₹12,95 Mr | ₹9,90 Mr | ₹2,53 Mr |
| Net Borç† | ₹6,66 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹51,03 Mr | ₹50,93 Mr | ₹45,44 Mr | ₹38,91 Mr | ₹33,80 Mr | ₹19,91 Mr | ₹26,17 Mr | ₹23,62 Mr | ₹22,75 Mr | ₹36,54 Mr | ₹33,26 Mr | ₹28,02 Mr | ₹31,55 Mr | ₹36,80 Mr | ₹38,87 Mr | ₹29,63 Mr | ₹27,22 Mr | ₹21,33 Mr | ₹14,95 Mr | ₹12,96 Mr |
| Brüt Kâr | ₹8,29 Mr | ₹9,16 Mr | ₹8,00 Mr | ₹6,35 Mr | ₹5,88 Mr | ₹2,58 Mr | ₹2,46 Mr | ₹4,82 Mr | ₹6,54 Mr | ₹6,40 Mr | ₹7,12 Mr | ₹5,69 Mr | ₹5,45 Mr | ₹6,02 Mr | ₹4,72 Mr | ₹5,50 Mr | ₹5,12 Mr | ₹3,07 Mr | ₹2,22 Mr | ₹1,94 Mr |
| FAVÖK | ₹5,61 Mr | ₹5,08 Mr | ₹6,72 Mr | ₹4,77 Mr | ₹5,30 Mr | ₹2,44 Mr | ₹1,90 Mr | ₹3,79 Mr | ₹5,33 Mr | ₹4,26 Mr | ₹4,31 Mr | ₹4,45 Mr | ₹4,93 Mr | ₹5,34 Mr | ₹4,27 Mr | ₹7,12 Mr | ₹4,99 Mr | ₹3,81 Mr | ₹2,73 Mr | ₹1,55 Mr |
| Net Kâr | ₹2,61 Mr | ₹2,42 Mr | ₹2,70 Mr | ₹1,67 Mr | ₹622,49 Mn | -₹3,03 Mr | ₹72,01 Mn | ₹1,54 Mr | ₹1,05 Mr | -₹1,03 Mr | -₹1,96 Mr | ₹84,69 Mn | ₹163,69 Mn | ₹650,03 Mn | ₹665,88 Mn | ₹776,05 Mn | ₹469,92 Mn | ₹1,80 Mr | ₹1,52 Mr | ₹1,13 Mr |
| Hisse Başı Kâr | 2,70 | 2,43 | 3,01 | 1,83 | 0,80 | -6,21 | 0,22 | 2,76 | 3,53 | -6,57 | -17,06 | 0,73 | 1,42 | 6,22 | 6,37 | 7,42 | 4,90 | 20,20 | 17,01 | 12,95 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹1,15 Mr | -₹550,83 Mn | ₹2,34 Mr | ₹2,22 Mr | ₹457,93 Mn | -₹109,28 Mn | ₹820,21 Mn | ₹2,56 Mr | ₹1,03 Mr | ₹369,50 Mn | — | -₹7,34 Mr | -₹11,07 Mr | -₹7,43 Mr | -₹903,45 Mn | -₹6,83 Mr | -₹6,91 Mr | -₹5,28 Mr | -₹6,78 Mr | -₹2,66 Mr |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹1,10 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 12,8% | 17,4% | 21,2% | 20,1% | 26,9% | 28,3% | 27,5% | 32,8% | 39,3% | 51,4% | 56,7% | 55,8% | 53,6% | 49,4% | 45,8% | 45,0% | 39,8% | 37,1% | 36,1% | 16,3% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,54 | 0,53 | 0,51 | 0,44 | 0,40 | 0,25 | 0,31 | 0,29 | 0,31 | 0,38 | 0,35 | 0,30 | 0,38 | 0,52 | 0,63 | 0,54 | 0,59 | 0,61 | 0,54 | 0,83 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,15 | 1,15 | 1,02 | 0,88 | 0,76 | 0,45 | 0,59 | 0,53 | 0,51 | 0,82 | 0,75 | 0,63 | 0,71 | 0,83 | 0,88 | 0,67 | 0,61 | 0,48 | 0,34 | 0,29 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 16,2% | 18,0% | 17,6% | 16,3% | 17,4% | 13,0% | 9,4% | 20,4% | 28,8% | 17,5% | 21,4% | 20,3% | 17,3% | 16,4% | 12,1% | 18,6% | 18,8% | 14,4% | 14,9% | 15,0% |
| FAVÖK Marjı | 11,0% | 10,0% | 14,8% | 12,2% | 15,7% | 12,2% | 7,3% | 16,0% | 23,4% | 11,7% | 12,9% | 15,9% | 15,6% | 14,5% | 11,0% | 24,0% | 18,3% | 17,9% | 18,3% | 11,9% |
| Net Kâr Marjı | 5,1% | 4,8% | 5,9% | 4,3% | 1,8% | -15,2% | 0,3% | 6,5% | 4,6% | -2,8% | -5,9% | 0,3% | 0,5% | 1,8% | 1,7% | 2,6% | 1,7% | 8,5% | 10,2% | 8,7% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 2,3% | -1,1% | 5,2% | 5,7% | 1,4% | -0,5% | 3,1% | 10,8% | 4,5% | 1,0% | — | -26,2% | -35,1% | -20,2% | -2,3% | -23,0% | -25,4% | -24,7% | -45,4% | -20,5% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1206,40 | +%2,71 | |
| Bharti Airtel Limited | 1851,20 | +%3,15 | |
| HDFC Bank Limited | 721,75 | +%1,55 | |
| ICICI Bank Limited | 1362,50 | +%1,79 | |
| State Bank of India | 953,50 | -%0,15 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2362,80 | +%2,51 | |
| Bajaj Finance Limited | 963,15 | +%0,64 |