PCBLPCBL Chemical Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $1,37 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹117,14 Mr | ₹120,12 Mr | ₹113,82 Mr | ₹54,72 Mr | ₹48,32 Mr | ₹37,70 Mr | ₹33,53 Mr | ₹34,29 Mr | ₹29,41 Mr | ₹28,08 Mr | ₹27,20 Mr | ₹22,15 Mr | ₹23,23 Mr | ₹24,88 Mr | ₹22,50 Mr | ₹18,41 Mr | ₹15,44 Mr | ₹11,12 Mr | ₹9,28 Mr | ₹7,82 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹2,36 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹76,47 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹40,19 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹49,89 Mr | ₹55,71 Mr | ₹49,83 Mr | ₹10,29 Mr | ₹7,86 Mr | ₹7,24 Mr | ₹7,50 Mr | ₹7,93 Mr | ₹7,17 Mr | ₹7,58 Mr | ₹10,22 Mr | ₹12,20 Mr | ₹10,87 Mr | ₹8,75 Mr | ₹7,11 Mr | ₹5,01 Mr | ₹5,55 Mr | ₹4,25 Mr | ₹2,90 Mr | ₹2,49 Mr |
| Net Borç† | ₹47,01 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹81,54 Mr | ₹83,62 Mr | ₹63,95 Mr | ₹57,60 Mr | ₹44,36 Mr | ₹26,60 Mr | ₹32,26 Mr | ₹35,09 Mr | ₹25,47 Mr | ₹19,27 Mr | ₹18,94 Mr | ₹24,67 Mr | ₹22,76 Mr | ₹22,81 Mr | ₹21,81 Mr | ₹16,90 Mr | ₹12,33 Mr | ₹11,63 Mr | ₹10,33 Mr | ₹9,99 Mr |
| Brüt Kâr | ₹12,67 Mr | ₹14,88 Mr | ₹12,21 Mr | ₹8,99 Mr | ₹8,41 Mr | ₹6,66 Mr | ₹6,67 Mr | ₹8,49 Mr | ₹5,63 Mr | ₹4,26 Mr | ₹3,07 Mr | ₹3,04 Mr | ₹2,41 Mr | ₹2,22 Mr | ₹3,06 Mr | ₹2,93 Mr | ₹2,33 Mr | ₹1,43 Mr | ₹3,09 Mr | ₹2,36 Mr |
| FAVÖK | ₹9,44 Mr | ₹12,57 Mr | ₹9,75 Mr | ₹7,09 Mr | ₹6,29 Mr | ₹5,15 Mr | ₹4,59 Mr | ₹6,14 Mr | ₹3,90 Mr | ₹2,96 Mr | ₹2,00 Mr | ₹1,58 Mr | ₹1,33 Mr | ₹1,05 Mr | ₹1,86 Mr | ₹2,22 Mr | ₹1,80 Mr | -₹22,18 Mn | ₹1,42 Mr | ₹979,67 Mn |
| Net Kâr | ₹1,98 Mr | ₹4,35 Mr | ₹4,91 Mr | ₹4,42 Mr | ₹4,26 Mr | ₹3,14 Mr | ₹2,87 Mr | ₹3,84 Mr | ₹2,29 Mr | ₹692,85 Mn | ₹163,26 Mn | ₹106,57 Mn | -₹865,63 Mn | -₹218,32 Mn | ₹856,08 Mn | ₹1,13 Mr | ₹1,22 Mr | -₹648,41 Mn | ₹893,09 Mn | ₹235,32 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 5,14 | 11,48 | 13,01 | 11,70 | 11,81 | 9,10 | 8,31 | 11,13 | 6,64 | 2,01 | 0,47 | 0,31 | -2,51 | -0,63 | 2,54 | 3,43 | 4,33 | -2,41 | 3,42 | 1,15 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹427,20 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹4,22 Mr | -₹4,69 Mr | ₹4,18 Mr | -₹4,34 Mr | -₹341,00 Mn | ₹2,43 Mr | ₹2,79 Mr | ₹165,02 Mn | ₹1,70 Mr | ₹2,60 Mr | ₹3,21 Mr | -₹856,79 Mn | -₹2,72 Mr | -₹749,57 Mn | -₹2,39 Mr | -₹79,31 Mn | -₹991,65 Mn | -₹1,72 Mr | -₹628,94 Mn | ₹619,80 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹7,27 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 42,6% | 46,4% | 43,8% | 18,8% | 16,3% | 19,2% | 22,4% | 23,1% | 24,4% | 27,0% | 37,6% | 55,1% | 46,8% | 35,2% | 31,6% | 27,2% | 35,9% | 38,2% | 31,2% | 31,9% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,70 | 0,70 | 0,56 | 1,05 | 0,92 | 0,71 | 0,96 | 1,02 | 0,87 | 0,69 | 0,70 | 1,11 | 0,98 | 0,92 | 0,97 | 0,92 | 0,80 | 1,05 | 1,11 | 1,28 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 2,03 | 2,08 | 1,59 | 1,43 | 1,10 | 0,66 | 0,80 | 0,87 | 0,63 | 0,48 | 0,47 | 0,61 | 0,57 | 0,57 | 0,54 | 0,42 | 0,31 | 0,29 | 0,26 | 0,25 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 15,5% | 17,8% | 19,1% | 15,6% | 19,0% | 25,0% | 20,7% | 24,2% | 22,1% | 22,1% | 16,2% | 12,3% | 10,6% | 9,7% | 14,0% | 17,3% | 18,9% | 12,3% | 29,9% | 23,7% |
| FAVÖK Marjı | 11,6% | 15,0% | 15,2% | 12,3% | 14,2% | 19,4% | 14,2% | 17,5% | 15,3% | 15,3% | 10,6% | 6,4% | 5,8% | 4,6% | 8,5% | 13,1% | 14,6% | -0,2% | 13,7% | 9,8% |
| Net Kâr Marjı | 2,4% | 5,2% | 7,7% | 7,7% | 9,6% | 11,8% | 8,9% | 10,9% | 9,0% | 3,6% | 0,9% | 0,4% | -3,8% | -1,0% | 3,9% | 6,7% | 9,9% | -5,6% | 8,6% | 2,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 5,2% | -5,6% | 6,5% | -7,5% | -0,8% | 9,1% | 8,6% | 0,5% | 6,7% | 13,5% | 16,9% | -3,5% | -11,9% | -3,3% | -11,0% | -0,5% | -8,0% | -14,8% | -6,1% | 6,2% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1178,90 | +%1,05 | |
| Bharti Airtel Limited | 1819,80 | +%0,74 | |
| HDFC Bank Limited | 712,65 | -%0,19 | |
| ICICI Bank Limited | 1348,70 | -%0,85 | |
| State Bank of India | 948,05 | -%0,94 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2307,90 | +%1,70 | |
| Bajaj Finance Limited | 966,95 | -%1,61 |