PERSISTENTPersistent Systems Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $8,86 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹113,77 Mr | ₹87,37 Mr | ₹74,18 Mr | ₹66,73 Mr | ₹54,34 Mr | ₹36,78 Mr | ₹31,14 Mr | ₹28,97 Mr | ₹27,07 Mr | ₹23,78 Mr | ₹21,44 Mr | ₹18,01 Mr | ₹15,57 Mr | ₹12,82 Mr | ₹11,61 Mr | ₹9,92 Mr | ₹8,17 Mr | ₹5,12 Mr | ₹4,05 Mr | ₹2,95 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹10,75 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹35,39 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹78,38 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹4,77 Mr | ₹3,11 Mr | ₹4,51 Mr | ₹6,58 Mr | ₹5,78 Mr | ₹984,29 Mn | ₹713,49 Mn | ₹16,55 Mn | ₹21,13 Mn | ₹26,29 Mn | ₹31,49 Mn | ₹44,89 Mn | ₹31,87 Mn | ₹14,20 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 |
| Net Borç† | -₹16,53 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹147,48 Mr | ₹119,39 Mr | ₹98,22 Mr | ₹83,51 Mr | ₹57,11 Mr | ₹41,88 Mr | ₹35,53 Mr | ₹33,58 Mr | ₹30,33 Mr | ₹28,78 Mr | ₹23,12 Mr | ₹18,91 Mr | ₹16,68 Mr | ₹12,95 Mr | ₹10,00 Mr | ₹7,76 Mr | ₹6,01 Mr | ₹5,94 Mr | ₹4,25 Mr | ₹3,12 Mr |
| Brüt Kâr | ₹31,61 Mr | ₹22,36 Mr | ₹18,17 Mr | ₹17,06 Mr | ₹11,10 Mr | ₹7,41 Mr | ₹6,50 Mr | ₹7,62 Mr | ₹6,14 Mr | ₹7,93 Mr | ₹5,67 Mr | ₹5,20 Mr | ₹5,11 Mr | ₹3,87 Mr | ₹2,67 Mr | ₹2,00 Mr | ₹1,76 Mr | ₹2,25 Mr | ₹1,19 Mr | ₹1,05 Mr |
| FAVÖK | ₹28,23 Mr | ₹19,37 Mr | ₹16,24 Mr | ₹15,34 Mr | ₹9,91 Mr | ₹7,05 Mr | ₹5,01 Mr | ₹6,08 Mr | ₹4,79 Mr | ₹4,74 Mr | ₹3,99 Mr | ₹3,91 Mr | ₹4,30 Mr | ₹3,37 Mr | ₹2,35 Mr | ₹1,60 Mr | ₹1,51 Mr | ₹1,78 Mr | ₹916,87 Mn | ₹804,16 Mn |
| Net Kâr | ₹18,65 Mr | ₹14,00 Mr | ₹10,93 Mr | ₹9,21 Mr | ₹6,90 Mr | ₹4,51 Mr | ₹3,40 Mr | ₹3,52 Mr | ₹3,23 Mr | ₹3,01 Mr | ₹2,77 Mr | ₹2,91 Mr | ₹2,49 Mr | ₹1,88 Mr | ₹1,42 Mr | ₹1,40 Mr | ₹1,15 Mr | ₹675,65 Mn | ₹866,92 Mn | ₹537,04 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 118,87 | 90,24 | 71,07 | 60,26 | 45,17 | 29,48 | 22,19 | 22,00 | 20,19 | 18,84 | 17,33 | 18,17 | 15,58 | 11,73 | 8,86 | 8,73 | 8,02 | 4,71 | 6,05 | 12,95 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹249,55 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹15,69 Mr | ₹9,40 Mr | ₹9,69 Mr | ₹5,43 Mr | ₹5,20 Mr | ₹6,39 Mr | ₹2,92 Mr | ₹4,45 Mr | ₹3,83 Mr | ₹957,37 Mn | ₹1,31 Mr | ₹2,46 Mr | ₹2,23 Mr | ₹1,28 Mr | ₹147,97 Mn | ₹728,49 Mn | ₹1,17 Mr | ₹238,34 Mn | ₹505,03 Mn | ₹227,82 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹2,09 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 4,2% | 3,6% | 6,1% | 9,9% | 10,6% | 2,7% | 2,3% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,2% | 0,2% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,30 | 1,37 | 1,32 | 1,25 | 1,05 | 1,14 | 1,14 | 1,16 | 1,12 | 1,21 | 1,08 | 1,05 | 1,07 | 1,01 | 0,86 | 0,78 | 0,74 | 1,16 | 1,05 | 1,06 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,88 | 1,52 | 1,25 | 1,07 | 0,73 | 0,53 | 0,45 | 0,43 | 0,39 | 0,37 | 0,30 | 0,24 | 0,21 | 0,17 | 0,13 | 0,10 | 0,08 | 0,08 | 0,05 | 0,04 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 21,4% | 18,7% | 18,5% | 20,4% | 19,4% | 17,7% | 18,3% | 22,7% | 20,2% | 27,5% | 24,5% | 27,5% | 30,6% | 29,9% | 26,7% | 25,8% | 29,2% | 37,8% | 27,9% | 33,7% |
| FAVÖK Marjı | 19,1% | 16,2% | 16,5% | 18,4% | 17,4% | 16,8% | 14,1% | 18,1% | 15,8% | 16,5% | 17,3% | 20,7% | 25,8% | 26,0% | 23,5% | 20,6% | 25,1% | 30,0% | 21,6% | 25,7% |
| Net Kâr Marjı | 12,6% | 11,7% | 11,1% | 11,0% | 12,1% | 10,8% | 9,6% | 10,5% | 10,7% | 10,5% | 12,0% | 15,4% | 14,9% | 14,5% | 14,2% | 18,0% | 19,1% | 11,4% | 20,4% | 17,2% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 10,6% | 7,9% | 9,9% | 6,5% | 9,1% | 15,2% | 8,2% | 13,2% | 12,6% | 3,3% | 5,7% | 13,0% | 13,3% | 9,9% | 1,5% | 9,4% | 19,5% | 4,0% | 11,9% | 7,3% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1167,80 | +%0,77 | |
| Bharti Airtel Limited | 1797,20 | +%1,04 | |
| HDFC Bank Limited | 714,95 | +%1,43 | |
| ICICI Bank Limited | 1361,60 | +%1,61 | |
| State Bank of India | 953,35 | +%1,31 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2262,00 | +%6,45 | |
| Bajaj Finance Limited | 981,50 | +%2,53 |