RACLGEARRACL Geartech Ltd
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $214,62 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹7,07 Mr | ₹6,43 Mr | ₹5,84 Mr | ₹4,47 Mr | ₹3,54 Mr | ₹2,74 Mr | ₹2,26 Mr | ₹1,99 Mr | ₹1,61 Mr | ₹1,31 Mr | ₹1,08 Mr | ₹1,13 Mr | ₹1,12 Mr | ₹1,05 Mr | ₹811,85 Mn | ₹661,55 Mn | ₹523,86 Mn | ₹401,49 Mn | ₹341,89 Mn | ₹341,60 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹66,60 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹3,55 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹3,52 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹2,36 Mr | ₹3,17 Mr | ₹2,89 Mr | ₹2,03 Mr | ₹1,65 Mr | ₹1,09 Mr | ₹909,07 Mn | ₹848,02 Mn | ₹664,47 Mn | ₹538,10 Mn | ₹300,75 Mn | ₹367,93 Mn | ₹449,19 Mn | ₹456,86 Mn | ₹353,09 Mn | ₹249,90 Mn | ₹207,28 Mn | ₹174,95 Mn | ₹131,62 Mn | ₹126,06 Mn |
| Net Borç† | ₹2,22 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹4,83 Mr | ₹4,09 Mr | ₹4,10 Mr | ₹3,58 Mr | ₹2,71 Mr | ₹2,04 Mr | ₹2,12 Mr | ₹1,90 Mr | ₹1,36 Mr | ₹1,16 Mr | ₹1,13 Mr | ₹1,04 Mr | ₹1,02 Mr | ₹938,74 Mn | ₹974,64 Mn | ₹819,96 Mn | ₹646,51 Mn | ₹574,14 Mn | ₹514,60 Mn | ₹538,19 Mn |
| Brüt Kâr | ₹1,06 Mr | ₹834,60 Mn | ₹1,03 Mr | ₹952,09 Mn | ₹613,17 Mn | ₹502,98 Mn | ₹480,36 Mn | ₹386,32 Mn | ₹238,90 Mn | ₹172,92 Mn | ₹135,86 Mn | ₹148,40 Mn | ₹133,86 Mn | ₹104,63 Mn | ₹109,83 Mn | ₹94,84 Mn | ₹86,36 Mn | ₹33,89 Mn | ₹497,14 Mn | ₹522,37 Mn |
| FAVÖK | ₹1,01 Mr | ₹794,50 Mn | ₹966,25 Mn | ₹822,09 Mn | ₹576,45 Mn | ₹510,19 Mn | ₹422,31 Mn | ₹307,00 Mn | ₹179,92 Mn | ₹149,37 Mn | ₹108,26 Mn | ₹129,97 Mn | ₹115,28 Mn | ₹92,33 Mn | ₹94,99 Mn | ₹83,34 Mn | ₹78,08 Mn | ₹46,62 Mn | ₹52,53 Mn | ₹66,71 Mn |
| Net Kâr | ₹489,50 Mn | ₹237,70 Mn | ₹394,01 Mn | ₹374,30 Mn | ₹239,08 Mn | ₹234,90 Mn | ₹169,72 Mn | ₹97,72 Mn | ₹78,68 Mn | ₹51,38 Mn | ₹37,02 Mn | ₹35,88 Mn | ₹18,73 Mn | ₹15,73 Mn | ₹27,20 Mn | ₹25,95 Mn | ₹24,86 Mn | ₹20,84 Mn | ₹19,25 Mn | ₹33,33 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 42,04 | 22,05 | 36,54 | 34,72 | 22,17 | 21,79 | 15,90 | 9,67 | 7,92 | 5,17 | 3,73 | 3,82 | 2,10 | 1,76 | — | — | 3,13 | 2,63 | 2,43 | 4,20 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | ₹0,00 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹90,30 Mn | -₹235,00 Mn | -₹840,82 Mn | -₹381,42 Mn | -₹577,11 Mn | -₹192,95 Mn | -₹28,48 Mn | -₹188,07 Mn | -₹156,42 Mn | -₹23,98 Mn | ₹45,01 Mn | ₹109,57 Mn | -₹37,85 Mn | -₹96,77 Mn | -₹114,67 Mn | -₹33,58 Mn | -₹22,42 Mn | -₹44,12 Mn | -₹5,97 Mn | -₹15,51 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹531,40 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 33,3% | 49,3% | 49,4% | 45,5% | 46,6% | 39,9% | 40,2% | 42,6% | 41,2% | 41,1% | 27,8% | 32,7% | 40,2% | 43,5% | 43,5% | 37,8% | 39,6% | 43,6% | 38,5% | 36,9% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,68 | 0,64 | 0,70 | 0,80 | 0,77 | 0,74 | 0,94 | 0,95 | 0,84 | 0,89 | 1,05 | 0,93 | 0,91 | 0,89 | 1,20 | 1,24 | 1,23 | 1,43 | 1,51 | 1,58 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,37 | 1,16 | 1,16 | 1,02 | 0,77 | 0,58 | 0,60 | 0,54 | 0,39 | 0,33 | 0,32 | 0,30 | 0,29 | 0,27 | 0,28 | 0,23 | 0,18 | 0,16 | 0,15 | 0,15 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 21,9% | 20,4% | 25,1% | 26,6% | 22,6% | 24,7% | 22,6% | 20,3% | 17,5% | 14,9% | 12,0% | 14,2% | 13,2% | 11,1% | 11,3% | 11,6% | 13,4% | 5,9% | 96,6% | 97,1% |
| FAVÖK Marjı | 20,8% | 19,4% | 23,6% | 22,9% | 21,3% | 25,1% | 19,9% | 16,2% | 13,2% | 12,9% | 9,6% | 12,4% | 11,3% | 9,8% | 9,7% | 10,2% | 12,1% | 8,1% | 10,2% | 12,4% |
| Net Kâr Marjı | 10,1% | 5,8% | 9,6% | 10,4% | 8,8% | 11,5% | 8,0% | 5,1% | 5,8% | 4,4% | 3,3% | 3,4% | 1,8% | 1,7% | 2,8% | 3,2% | 3,8% | 3,6% | 3,7% | 6,2% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 1,9% | -5,8% | -20,5% | -10,6% | -21,3% | -9,5% | -1,3% | -9,9% | -11,5% | -2,1% | 4,0% | 10,5% | -3,7% | -10,3% | -11,8% | -4,1% | -3,5% | -7,7% | -1,2% | -2,9% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1210,00 | -%0,41 | |
| Bharti Airtel Limited | 1899,60 | +%2,46 | |
| HDFC Bank Limited | 729,45 | +%0,36 | |
| ICICI Bank Limited | 1395,50 | +%0,44 | |
| State Bank of India | 960,35 | +%0,04 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2434,50 | +%3,60 | |
| Bajaj Finance Limited | 975,20 | +%1,03 |