RANASUGRana Sugars Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $22,97 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹13,18 Mr | ₹15,22 Mr | ₹15,03 Mr | ₹14,62 Mr | ₹12,90 Mr | ₹11,36 Mr | ₹10,64 Mr | ₹13,46 Mr | ₹13,87 Mr | ₹11,99 Mr | ₹14,40 Mr | ₹13,10 Mr | ₹13,36 Mr | ₹12,49 Mr | ₹11,87 Mr | ₹10,70 Mr | ₹12,29 Mr | ₹8,31 Mr | ₹7,10 Mr | ₹2,91 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹461,86 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹7,18 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹6,00 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹3,21 Mr | ₹4,07 Mr | ₹4,15 Mr | ₹3,83 Mr | ₹1,94 Mr | ₹1,79 Mr | ₹2,75 Mr | ₹8,19 Mr | ₹8,18 Mr | ₹8,28 Mr | ₹8,23 Mr | ₹8,31 Mr | ₹7,68 Mr | ₹6,62 Mr | ₹6,44 Mr | ₹6,52 Mr | ₹6,30 Mr | ₹5,18 Mr | ₹3,83 Mr | ₹1,30 Mr |
| Net Borç† | ₹2,75 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹17,43 Mr | ₹17,45 Mr | ₹15,93 Mr | ₹16,27 Mr | ₹14,00 Mr | ₹12,22 Mr | ₹13,13 Mr | ₹10,92 Mr | ₹9,77 Mr | ₹10,91 Mr | ₹8,49 Mr | ₹6,88 Mr | ₹6,39 Mr | ₹7,03 Mr | ₹5,53 Mr | ₹7,78 Mr | ₹4,52 Mr | ₹2,03 Mr | ₹1,55 Mr | ₹1,14 Mr |
| Brüt Kâr | ₹774,07 Mn | ₹1,26 Mr | ₹946,56 Mn | ₹1,31 Mr | ₹1,97 Mr | ₹1,31 Mr | ₹855,85 Mn | ₹350,50 Mn | ₹302,70 Mn | ₹730,15 Mn | ₹1,30 Mr | ₹74,12 Mn | ₹599,34 Mn | ₹964,01 Mn | ₹762,55 Mn | ₹456,42 Mn | ₹825,24 Mn | ₹270,98 Mn | ₹136,70 Mn | ₹382,38 Mn |
| FAVÖK | ₹423,10 Mn | ₹727,57 Mn | ₹857,23 Mn | ₹1,17 Mr | ₹1,82 Mr | ₹1,27 Mr | ₹841,29 Mn | ₹423,31 Mn | ₹365,84 Mn | ₹790,96 Mn | ₹1,33 Mr | ₹140,54 Mn | ₹749,12 Mn | ₹1,11 Mr | ₹873,18 Mn | ₹545,49 Mn | ₹954,42 Mn | ₹47,37 Mn | ₹50,03 Mn | ₹353,89 Mn |
| Net Kâr | ₹238,14 Mn | ₹343,83 Mn | ₹279,67 Mn | ₹633,96 Mn | ₹852,15 Mn | ₹1,58 Mr | ₹2,66 Mr | -₹749,29 Mn | -₹864,96 Mn | -₹451,23 Mn | ₹167,28 Mn | -₹549,78 Mn | -₹239,40 Mn | ₹54,08 Mn | -₹204,45 Mn | -₹367,60 Mn | ₹131,65 Mn | -₹529,54 Mn | -₹16,27 Mn | ₹188,85 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 1,55 | 2,24 | 1,82 | 4,13 | 5,55 | 10,27 | 17,30 | -4,88 | -5,63 | -2,94 | 1,09 | -3,58 | -1,56 | 0,35 | -1,33 | -2,41 | 1,31 | -6,91 | -0,22 | 3,79 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹450.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹600,27 Mn | ₹151,02 Mn | -₹596,67 Mn | -₹1,61 Mr | -₹284,08 Mn | ₹648,21 Mn | ₹2,52 Mr | -₹275,40 Mn | ₹289,96 Mn | -₹129,81 Mn | ₹16,63 Mn | -₹102,35 Mn | -₹931,67 Mn | -₹420,90 Mn | -₹342,05 Mn | -₹712,19 Mn | -₹1,42 Mr | -₹881,83 Mn | -₹4,37 Mr | -₹424,97 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹113,31 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 24,4% | 26,8% | 27,6% | 26,2% | 15,0% | 15,8% | 25,9% | 60,8% | 58,9% | 69,0% | 57,2% | 63,4% | 57,5% | 53,0% | 54,2% | 61,0% | 51,3% | 62,4% | 54,0% | 44,6% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,32 | 1,15 | 1,06 | 1,11 | 1,09 | 1,08 | 1,23 | 0,81 | 0,70 | 0,91 | 0,59 | 0,53 | 0,48 | 0,56 | 0,47 | 0,73 | 0,37 | 0,24 | 0,22 | 0,39 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 2,91 | 2,91 | 2,66 | 2,71 | 2,34 | 2,04 | 2,19 | 1,82 | 1,63 | 1,82 | 1,42 | 1,15 | 1,07 | 1,17 | 0,92 | 1,30 | 0,75 | 0,34 | 0,26 | 0,19 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 4,4% | 7,2% | 5,9% | 8,0% | 14,1% | 10,7% | 6,5% | 3,2% | 3,1% | 6,7% | 15,3% | 1,1% | 9,4% | 13,7% | 13,8% | 5,9% | 18,3% | 13,3% | 8,8% | 33,6% |
| FAVÖK Marjı | 2,4% | 4,2% | 5,4% | 7,2% | 13,0% | 10,4% | 6,4% | 3,9% | 3,7% | 7,3% | 15,6% | 2,0% | 11,7% | 15,8% | 15,8% | 7,0% | 21,1% | 2,3% | 3,2% | 31,1% |
| Net Kâr Marjı | 1,4% | 2,0% | 1,8% | 3,9% | 6,1% | 12,9% | 20,2% | -6,9% | -8,9% | -4,1% | 2,0% | -8,0% | -3,7% | 0,8% | -3,7% | -4,7% | 2,9% | -26,1% | -1,0% | 16,6% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 3,4% | 0,9% | -3,7% | -9,9% | -2,0% | 5,3% | 19,2% | -2,5% | 3,0% | -1,2% | 0,2% | -1,5% | -14,6% | -6,0% | -6,2% | -9,2% | -31,3% | -43,4% | -281,8% | -37,4% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1211,20 | -%0,31 | |
| Bharti Airtel Limited | 1905,00 | +%2,75 | |
| HDFC Bank Limited | 728,85 | +%0,28 | |
| ICICI Bank Limited | 1397,00 | +%0,55 | |
| State Bank of India | 962,60 | +%0,27 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2465,00 | +%4,89 | |
| Bajaj Finance Limited | 982,10 | +%1,75 |