RELIANCEReliance Industries Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $172,60 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹21,78 T | ₹19,50 T | ₹17,56 T | ₹16,07 T | ₹15,00 T | ₹13,21 T | ₹11,66 T | ₹10,02 T | ₹8,16 T | ₹7,12 T | ₹5,99 T | ₹5,11 T | ₹4,33 T | ₹3,65 T | ₹3,30 T | ₹3,09 T | ₹2,60 T | ₹2,47 T | ₹1,75 T | ₹1,33 T |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹1,07 T | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹10,92 T | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹10,86 T | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹3,98 T | ₹3,70 T | ₹3,46 T | ₹3,39 T | ₹2,82 T | ₹2,60 T | ₹3,45 T | ₹2,88 T | ₹2,19 T | ₹1,97 T | ₹1,81 T | ₹1,61 T | ₹1,39 T | ₹1,07 T | ₹924,47 Mr | ₹841,06 Mr | ₹646,06 Mr | ₹763,47 Mr | ₹507,04 Mr | ₹336,65 Mr |
| Net Borç† | ₹1,55 T | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹10,56 T | ₹9,63 T | ₹8,99 T | ₹8,76 T | ₹6,95 T | ₹4,66 T | ₹5,97 T | ₹5,68 T | ₹3,91 T | ₹3,04 T | ₹2,73 T | ₹3,74 T | ₹4,34 T | ₹3,96 T | ₹3,58 T | ₹2,65 T | ₹2,03 T | ₹1,51 T | ₹1,37 T | ₹1,13 T |
| Brüt Kâr | ₹2,42 T | ₹2,14 T | ₹2,00 T | ₹1,81 T | ₹1,45 T | ₹1,13 T | ₹1,29 T | ₹1,16 T | ₹774,26 Mr | ₹543,31 Mr | ₹494,19 Mr | ₹410,57 Mr | ₹356,53 Mr | ₹322,67 Mr | ₹310,92 Mr | ₹330,22 Mr | ₹263,62 Mr | ₹223,29 Mr | ₹207,91 Mr | ₹233,59 Mr |
| FAVÖK | ₹1,82 T | ₹1,68 T | ₹1,65 T | ₹1,45 T | ₹1,11 T | ₹814,87 Mr | ₹855,62 Mr | ₹864,72 Mr | ₹651,58 Mr | ₹473,15 Mr | ₹424,64 Mr | ₹374,49 Mr | ₹349,38 Mr | ₹331,58 Mr | ₹348,86 Mr | ₹382,42 Mr | ₹306,10 Mr | ₹240,21 Mr | ₹218,61 Mr | ₹208,03 Mr |
| Net Kâr | ₹807,75 Mr | ₹696,48 Mr | ₹696,21 Mr | ₹667,02 Mr | ₹607,05 Mr | ₹491,28 Mr | ₹393,54 Mr | ₹395,88 Mr | ₹360,75 Mr | ₹299,01 Mr | ₹297,45 Mr | ₹235,66 Mr | ₹224,93 Mr | ₹208,25 Mr | ₹197,24 Mr | ₹192,94 Mr | ₹245,03 Mr | ₹149,71 Mr | ₹195,68 Mr | ₹120,75 Mr |
| Hisse Başı Kâr | 59,69 | 51,47 | 51,45 | 49,29 | 45,43 | 37,60 | 31,23 | 33,09 | 30,16 | 12,52 | 24,95 | 19,84 | 18,96 | 17,50 | 16,38 | 16,04 | 20,38 | 13,40 | 16,63 | 10,29 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹13,65 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹518,54 Mr | ₹141,57 Mr | -₹205,45 Mr | -₹364,83 Mr | -₹98,88 Mr | -₹895,66 Mr | -₹86,29 Mr | -₹731,45 Mr | -₹178,32 Mr | -₹400,24 Mr | -₹143,14 Mr | -₹285,36 Mr | -₹157,16 Mr | ₹78,38 Mr | ₹55,96 Mr | -₹20,39 Mr | -₹42,28 Mr | -₹149,38 Mr | -₹126,27 Mr | -₹124,71 Mr |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹1,23 T | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 18,3% | 19,0% | 19,7% | 21,1% | 18,8% | 19,7% | 29,6% | 28,7% | 26,8% | 27,6% | 30,2% | 31,4% | 32,0% | 29,3% | 28,0% | 27,2% | 24,8% | 30,9% | 29,0% | 25,4% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,48 | 0,49 | 0,51 | 0,55 | 0,46 | 0,35 | 0,51 | 0,57 | 0,48 | 0,43 | 0,46 | 0,73 | 1,00 | 1,08 | 1,08 | 0,86 | 0,78 | 0,61 | 0,78 | 0,85 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,97 | 0,89 | 0,83 | 0,81 | 0,64 | 0,43 | 0,55 | 0,52 | 0,36 | 0,28 | 0,25 | 0,34 | 0,40 | 0,36 | 0,33 | 0,24 | 0,19 | 0,14 | 0,13 | 0,10 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 22,9% | 22,2% | 22,3% | 20,6% | 20,9% | 24,1% | 21,5% | 20,4% | 19,8% | 17,9% | 18,1% | 11,0% | 8,2% | 8,1% | 8,7% | 12,5% | 13,0% | 14,8% | 15,2% | 20,7% |
| FAVÖK Marjı | 17,2% | 17,4% | 18,3% | 16,5% | 15,9% | 17,5% | 14,3% | 15,2% | 16,7% | 15,6% | 15,6% | 10,0% | 8,1% | 8,4% | 9,8% | 14,4% | 15,1% | 16,0% | 16,0% | 18,5% |
| Net Kâr Marjı | 7,7% | 7,2% | 7,7% | 7,6% | 8,7% | 10,5% | 6,6% | 7,0% | 9,2% | 9,8% | 10,9% | 6,3% | 5,2% | 5,3% | 5,5% | 7,3% | 12,1% | 9,9% | 14,3% | 10,7% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 4,9% | 1,5% | -2,3% | -4,2% | -1,4% | -19,2% | -1,4% | -12,9% | -4,6% | -13,2% | -5,3% | -7,6% | -3,6% | 2,0% | 1,6% | -0,8% | -2,1% | -9,9% | -9,2% | -11,1% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Bharti Airtel Limited | 1778,70 | -%0,38 | |
| HDFC Bank Limited | 704,90 | -%4,17 | |
| ICICI Bank Limited | 1340,00 | +%0,99 | |
| State Bank of India | 941,00 | -%4,27 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2125,00 | +%2,07 | |
| Bajaj Finance Limited | 957,25 | -%3,98 | |
| Larsen & Toubro Limited | 3627,50 | -%6,42 |