SAGCEMSagar Cements Ltd
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $204,88 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹45,05 Mr | ₹41,77 Mr | ₹43,56 Mr | ₹41,80 Mr | ₹33,64 Mr | ₹25,47 Mr | ₹19,39 Mr | ₹17,61 Mr | ₹15,71 Mr | ₹15,33 Mr | ₹12,68 Mr | ₹9,71 Mr | ₹6,67 Mr | ₹6,93 Mr | ₹6,63 Mr | ₹6,12 Mr | ₹5,65 Mr | ₹5,45 Mr | ₹3,85 Mr | ₹1,47 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹37,90 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹26,44 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹18,61 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹17,08 Mr | ₹14,46 Mr | ₹14,41 Mr | ₹14,76 Mr | ₹15,08 Mr | ₹8,09 Mr | ₹4,91 Mr | ₹5,09 Mr | ₹4,79 Mr | ₹4,87 Mr | ₹4,35 Mr | ₹2,21 Mr | ₹2,23 Mr | ₹2,34 Mr | ₹2,08 Mr | ₹2,52 Mr | ₹2,30 Mr | ₹2,51 Mr | ₹2,08 Mr | ₹288,77 Mn |
| Net Borç† | ₹16,08 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹25,79 Mr | ₹22,11 Mr | ₹25,04 Mr | ₹22,27 Mr | ₹15,96 Mr | ₹13,54 Mr | ₹11,64 Mr | ₹12,12 Mr | ₹10,38 Mr | ₹8,08 Mr | ₹7,51 Mr | ₹5,76 Mr | ₹4,89 Mr | ₹5,59 Mr | ₹5,95 Mr | ₹4,15 Mr | ₹4,25 Mr | ₹2,70 Mr | ₹2,24 Mr | ₹1,98 Mr |
| Brüt Kâr | ₹6,39 Mr | ₹4,37 Mr | ₹6,34 Mr | ₹5,03 Mr | ₹5,43 Mr | ₹6,00 Mr | ₹3,80 Mr | ₹3,83 Mr | ₹3,65 Mr | ₹2,54 Mr | ₹2,46 Mr | ₹2,00 Mr | ₹1,30 Mr | ₹1,83 Mr | ₹2,43 Mr | ₹1,46 Mr | ₹1,35 Mr | ₹810,44 Mn | ₹836,55 Mn | ₹455,02 Mn |
| FAVÖK | ₹2,23 Mr | ₹994,80 Mn | ₹2,57 Mr | ₹1,65 Mr | ₹2,80 Mr | ₹3,88 Mr | ₹1,78 Mr | ₹1,46 Mr | ₹1,53 Mr | ₹1,07 Mr | ₹1,23 Mr | ₹574,64 Mn | ₹13,13 Mn | ₹426,50 Mn | ₹1,13 Mr | ₹621,08 Mn | ₹848,63 Mn | ₹651,20 Mn | ₹638,97 Mn | ₹509,00 Mn |
| Net Kâr | -₹110,70 Mn | -₹2,10 Mr | -₹433,60 Mn | ₹301,50 Mn | ₹691,50 Mn | ₹1,87 Mr | ₹267,10 Mn | ₹135,90 Mn | ₹262,60 Mn | -₹39,20 Mn | ₹442,70 Mn | ₹2,97 Mr | -₹255,81 Mn | ₹87,80 Mn | ₹441,16 Mn | ₹174,12 Mn | ₹193,77 Mn | ₹190,46 Mn | ₹329,53 Mn | ₹300,20 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -0,85 | -16,05 | -3,32 | 2,33 | 5,89 | 16,13 | 2,49 | 1,33 | 2,57 | -0,44 | 5,09 | 34,12 | -2,94 | 1,01 | 5,07 | 2,00 | 2,58 | 2,66 | 4,94 | 5,32 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹76,70 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹3,83 Mr | -₹815,40 Mn | ₹116,10 Mn | ₹465,60 Mn | -₹3,44 Mr | -₹1,28 Mr | -₹870,00 Mn | -₹1,21 Mr | -₹979,00 Mn | -₹1,27 Mr | ₹176,30 Mn | -₹627,57 Mn | -₹87,30 Mn | ₹1,60 Mn | ₹455,45 Mn | ₹362,23 Mn | ₹794,40 Mn | -₹661,15 Mn | -₹2,00 Mr | ₹33,42 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹4,23 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 37,9% | 34,6% | 33,1% | 35,3% | 44,8% | 31,8% | 25,3% | 28,9% | 30,5% | 31,8% | 34,3% | 22,7% | 33,4% | 33,8% | 31,4% | 41,2% | 40,6% | 46,0% | 54,1% | 19,7% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,57 | 0,53 | 0,57 | 0,53 | 0,47 | 0,53 | 0,60 | 0,69 | 0,66 | 0,53 | 0,59 | 0,59 | 0,73 | 0,81 | 0,90 | 0,68 | 0,75 | 0,50 | 0,58 | 1,35 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,39 | 1,19 | 1,35 | 1,20 | 0,86 | 0,73 | 0,63 | 0,65 | 0,56 | 0,43 | 0,40 | 0,31 | 0,26 | 0,30 | 0,32 | 0,22 | 0,23 | 0,15 | 0,12 | 0,11 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 24,8% | 19,8% | 25,3% | 22,6% | 34,0% | 44,3% | 32,6% | 31,6% | 35,2% | 31,4% | 32,8% | 34,8% | 26,7% | 32,8% | 40,8% | 35,1% | 31,7% | 30,0% | 37,4% | 23,0% |
| FAVÖK Marjı | 8,6% | 4,5% | 10,3% | 7,4% | 17,5% | 28,7% | 15,3% | 12,1% | 14,7% | 13,2% | 16,3% | 10,0% | 0,3% | 7,6% | 19,0% | 15,0% | 20,0% | 24,1% | 28,6% | 25,7% |
| Net Kâr Marjı | -0,4% | -9,5% | -1,7% | 1,4% | 4,3% | 13,8% | 2,3% | 1,1% | 2,5% | -0,5% | 5,9% | 51,5% | -5,2% | 1,6% | 7,4% | 4,2% | 4,6% | 7,0% | 14,7% | 15,2% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -14,9% | -3,7% | 0,5% | 2,1% | -21,5% | -9,5% | -7,5% | -10,0% | -9,4% | -15,7% | 2,3% | -10,9% | -1,8% | 0,0% | 7,7% | 8,7% | 18,7% | -24,5% | -89,3% | 1,7% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1215,00 | +%3,44 | |
| Bharti Airtel Limited | 1854,00 | +%3,31 | |
| HDFC Bank Limited | 726,85 | +%2,27 | |
| ICICI Bank Limited | 1389,40 | +%3,80 | |
| State Bank of India | 960,00 | +%0,53 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2350,00 | +%1,96 | |
| Bajaj Finance Limited | 965,25 | +%0,86 |