SAMBANDAMSambandam Spinning Mills Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $4,43 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹2,75 Mr | ₹2,66 Mr | ₹2,79 Mr | ₹2,86 Mr | ₹3,23 Mr | ₹2,71 Mr | ₹2,40 Mr | ₹2,11 Mr | ₹2,22 Mr | ₹2,23 Mr | ₹2,32 Mr | ₹2,38 Mr | ₹2,57 Mr | ₹2,37 Mr | ₹2,57 Mr | ₹3,35 Mr | ₹2,70 Mr | ₹2,59 Mr | ₹2,34 Mr | ₹2,03 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹7,27 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹1,94 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹803,88 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹1,39 Mr | ₹1,19 Mr | ₹1,17 Mr | ₹1,35 Mr | ₹1,34 Mr | ₹995,70 Mn | ₹892,18 Mn | ₹720,86 Mn | ₹700,02 Mn | ₹773,59 Mn | ₹976,43 Mn | ₹942,08 Mn | ₹1,10 Mr | ₹1,18 Mr | ₹1,49 Mr | ₹1,88 Mr | ₹1,62 Mr | ₹1,55 Mr | ₹1,60 Mr | ₹1,30 Mr |
| Net Borç† | ₹1,37 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹2,63 Mr | ₹2,68 Mr | ₹2,18 Mr | ₹2,63 Mr | ₹3,55 Mr | ₹2,31 Mr | ₹1,91 Mr | ₹2,09 Mr | ₹1,93 Mr | ₹2,09 Mr | ₹2,04 Mr | ₹2,42 Mr | ₹2,56 Mr | ₹2,17 Mr | ₹1,86 Mr | ₹2,07 Mr | ₹1,40 Mr | ₹1,17 Mr | ₹1,24 Mr | ₹1,28 Mr |
| Brüt Kâr | ₹156,49 Mn | ₹129,59 Mn | ₹52,96 Mn | ₹43,23 Mn | ₹459,98 Mn | ₹300,90 Mn | ₹183,73 Mn | ₹202,84 Mn | ₹220,39 Mn | ₹303,26 Mn | ₹184,31 Mn | ₹247,21 Mn | ₹371,78 Mn | ₹354,44 Mn | ₹20,80 Mn | ₹389,26 Mn | ₹217,84 Mn | ₹130,34 Mn | ₹244,44 Mn | ₹343,76 Mn |
| FAVÖK | ₹117,23 Mn | ₹99,55 Mn | ₹99,96 Mn | ₹120,34 Mn | ₹472,38 Mn | ₹337,00 Mn | ₹201,11 Mn | ₹227,69 Mn | ₹251,53 Mn | ₹350,69 Mn | ₹229,34 Mn | ₹278,83 Mn | ₹394,38 Mn | ₹388,29 Mn | ₹69,69 Mn | ₹456,44 Mn | ₹302,99 Mn | ₹186,05 Mn | ₹225,97 Mn | ₹335,11 Mn |
| Net Kâr | -₹56,66 Mn | -₹73,47 Mn | -₹78,53 Mn | -₹117,30 Mn | ₹151,48 Mn | ₹81,18 Mn | ₹23,06 Mn | ₹46,02 Mn | ₹35,53 Mn | ₹48,80 Mn | ₹3,27 Mn | ₹34,54 Mn | ₹93,71 Mn | ₹91,06 Mn | -₹144,38 Mn | ₹125,60 Mn | ₹46,93 Mn | -₹38,21 Mn | ₹59,18 Mn | ₹112,18 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -13,29 | -17,23 | -18,41 | -27,51 | 35,52 | 19,04 | 5,41 | 10,79 | 8,33 | 11,44 | 0,77 | 8,10 | 21,97 | 21,35 | -33,86 | 29,45 | 11,00 | -8,96 | 13,88 | 26,31 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹34,26 Mn | ₹31,34 Mn | ₹97,19 Mn | -₹13,51 Mn | -₹290,45 Mn | -₹118,44 Mn | -₹148,70 Mn | ₹13,79 Mn | ₹30,42 Mn | ₹97,44 Mn | -₹42,21 Mn | ₹224,28 Mn | ₹50,20 Mn | ₹211,25 Mn | ₹522,95 Mn | -₹270,53 Mn | -₹54,61 Mn | -₹290,83 Mn | -₹229,73 Mn | -₹417,26 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹61,48 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 50,6% | 44,8% | 41,9% | 47,2% | 41,5% | 36,8% | 37,1% | 34,2% | 31,5% | 34,7% | 42,1% | 39,6% | 42,7% | 49,6% | 58,1% | 56,1% | 60,0% | 59,9% | 68,2% | 63,7% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,96 | 1,01 | 0,78 | 0,92 | 1,10 | 0,85 | 0,79 | 0,99 | 0,87 | 0,94 | 0,88 | 1,02 | 0,99 | 0,91 | 0,73 | 0,62 | 0,52 | 0,45 | 0,53 | 0,63 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 3,27 | 3,34 | 2,71 | 3,27 | 4,41 | 2,87 | 2,38 | 2,61 | 2,40 | 2,60 | 2,54 | 3,01 | 3,18 | 2,70 | 2,32 | 2,57 | 1,75 | 1,45 | 1,55 | 1,59 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 6,0% | 4,8% | 2,4% | 1,6% | 13,0% | 13,0% | 9,6% | 9,7% | 11,4% | 14,5% | 9,0% | 10,2% | 14,5% | 16,3% | 1,1% | 18,8% | 15,5% | 11,2% | 19,7% | 26,9% |
| FAVÖK Marjı | 4,5% | 3,7% | 4,6% | 4,6% | 13,3% | 14,6% | 10,5% | 10,9% | 13,0% | 16,8% | 11,2% | 11,5% | 15,4% | 17,9% | 3,7% | 22,1% | 21,6% | 15,9% | 18,2% | 26,2% |
| Net Kâr Marjı | -2,2% | -2,7% | -3,6% | -4,5% | 4,3% | 3,5% | 1,2% | 2,2% | 1,8% | 2,3% | 0,2% | 1,4% | 3,7% | 4,2% | -7,7% | 6,1% | 3,3% | -3,3% | 4,8% | 8,8% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -1,3% | 1,2% | 4,5% | -0,5% | -8,2% | -5,1% | -7,8% | 0,7% | 1,6% | 4,7% | -2,1% | 9,3% | 2,0% | 9,7% | 28,0% | -13,1% | -3,9% | -24,9% | -18,5% | -32,6% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1211,20 | -%0,31 | |
| Bharti Airtel Limited | 1905,00 | +%2,75 | |
| HDFC Bank Limited | 728,85 | +%0,28 | |
| ICICI Bank Limited | 1397,00 | +%0,55 | |
| State Bank of India | 962,60 | +%0,27 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2465,00 | +%4,89 | |
| Bajaj Finance Limited | 982,10 | +%1,75 |