SAURASHCEMSaurashtra Cement Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $61,01 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹16,39 Mr | ₹16,66 Mr | ₹16,36 Mr | ₹14,40 Mr | ₹14,68 Mr | ₹7,72 Mr | ₹7,22 Mr | ₹6,58 Mr | ₹6,61 Mr | ₹5,84 Mr | ₹4,89 Mr | ₹4,37 Mr | ₹4,27 Mr | ₹4,47 Mr | ₹4,69 Mr | ₹4,89 Mr | ₹5,33 Mr | ₹5,67 Mr | ₹6,39 Mr | ₹5,48 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹791,49 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹6,78 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹9,62 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹1,07 Mr | ₹1,36 Mr | ₹850,31 Mn | ₹659,48 Mn | ₹1,04 Mr | ₹220,52 Mn | ₹306,30 Mn | ₹320,84 Mn | ₹171,53 Mn | ₹172,66 Mn | ₹193,20 Mn | ₹123,66 Mn | ₹1,19 Mr | ₹1,77 Mr | ₹2,35 Mr | ₹2,66 Mr | ₹2,59 Mr | ₹3,37 Mr | ₹3,75 Mr | ₹3,71 Mr |
| Net Borç† | -₹1,17 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹16,66 Mr | ₹15,38 Mr | ₹17,65 Mr | ₹16,45 Mr | ₹14,51 Mr | ₹6,74 Mr | ₹6,08 Mr | ₹6,21 Mr | ₹5,74 Mr | ₹4,70 Mr | ₹5,28 Mr | ₹5,58 Mr | ₹5,26 Mr | ₹5,33 Mr | ₹4,40 Mr | ₹3,90 Mr | ₹4,59 Mr | ₹4,75 Mr | ₹4,08 Mr | ₹2,61 Mr |
| Brüt Kâr | ₹4,99 Mr | ₹4,56 Mr | ₹5,46 Mr | ₹3,92 Mr | ₹4,43 Mr | ₹3,01 Mr | ₹2,70 Mr | ₹1,75 Mr | ₹2,19 Mr | ₹1,35 Mr | ₹2,06 Mr | ₹1,94 Mr | ₹1,61 Mr | ₹1,91 Mr | ₹1,25 Mr | ₹1,06 Mr | ₹1,57 Mr | ₹186,82 Mn | ₹604,14 Mn | ₹227,74 Mn |
| FAVÖK | ₹606,61 Mn | ₹556,87 Mn | ₹1,36 Mr | ₹134,30 Mn | ₹655,74 Mn | ₹1,18 Mr | ₹1,13 Mr | ₹63,68 Mn | ₹547,76 Mn | ₹307,17 Mn | ₹641,85 Mn | ₹870,39 Mn | ₹517,18 Mn | ₹1,09 Mr | ₹447,59 Mn | ₹252,94 Mn | ₹799,85 Mn | ₹270,33 Mn | ₹675,52 Mn | ₹266,32 Mn |
| Net Kâr | ₹144,18 Mn | ₹69,83 Mn | ₹565,95 Mn | -₹219,93 Mn | ₹231,09 Mn | ₹722,92 Mn | ₹565,06 Mn | -₹49,21 Mn | ₹624,63 Mn | ₹139,08 Mn | ₹438,00 Mn | ₹676,08 Mn | ₹208,98 Mn | ₹1,84 Mr | -₹204,86 Mn | -₹570,56 Mn | ₹187,31 Mn | -₹409,10 Mn | ₹221,82 Mn | ₹135,91 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 1,30 | 0,63 | 5,10 | -1,99 | 2,09 | 10,26 | 8,09 | -0,71 | 9,03 | 2,17 | 7,51 | 13,03 | 3,91 | 35,71 | -4,18 | -11,32 | 3,48 | -7,99 | 5,01 | 3,21 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹118,42 Mn | -₹555,49 Mn | ₹898,59 Mn | -₹148,11 Mn | -₹495,82 Mn | ₹977,67 Mn | ₹408,88 Mn | -₹153,09 Mn | ₹191,76 Mn | ₹43,94 Mn | ₹435,01 Mn | ₹546,79 Mn | ₹639,71 Mn | ₹1,00 Mr | ₹121,41 Mn | ₹24,48 Mn | ₹790,21 Mn | -₹1,42 Mr | -₹182,84 Mn | -₹4,99 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹293,46 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 6,5% | 8,1% | 5,2% | 4,6% | 7,1% | 2,9% | 4,2% | 4,9% | 2,6% | 3,0% | 3,9% | 2,8% | 27,8% | 39,6% | 50,0% | 54,4% | 48,5% | 59,4% | 58,7% | 67,7% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,02 | 0,92 | 1,08 | 1,14 | 0,99 | 0,87 | 0,84 | 0,94 | 0,87 | 0,80 | 1,08 | 1,28 | 1,23 | 1,19 | 0,94 | 0,80 | 0,86 | 0,84 | 0,64 | 0,48 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,73 | 1,60 | 1,84 | 1,71 | 1,51 | 0,70 | 0,63 | 0,65 | 0,60 | 0,49 | 0,55 | 0,58 | 0,55 | 0,55 | 0,46 | 0,41 | 0,48 | 0,49 | 0,42 | 0,27 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 29,9% | 29,7% | 30,9% | 23,9% | 30,5% | 44,7% | 44,4% | 28,1% | 38,2% | 28,8% | 39,0% | 34,8% | 30,6% | 35,9% | 28,4% | 27,2% | 34,1% | 3,9% | 14,8% | 8,7% |
| FAVÖK Marjı | 3,6% | 3,6% | 7,7% | 0,8% | 4,5% | 17,5% | 18,5% | 1,0% | 9,5% | 6,5% | 12,2% | 15,6% | 9,8% | 20,4% | 10,2% | 6,5% | 17,4% | 5,7% | 16,5% | 10,2% |
| Net Kâr Marjı | 0,9% | 0,5% | 3,2% | -1,3% | 1,6% | 10,7% | 9,3% | -0,8% | 10,9% | 3,0% | 8,3% | 12,1% | 4,0% | 34,4% | -4,7% | -14,6% | 4,1% | -8,6% | 5,4% | 5,2% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 0,7% | -3,6% | 5,1% | -0,9% | -3,4% | 14,5% | 6,7% | -2,5% | 3,3% | 0,9% | 8,2% | 9,8% | 12,2% | 18,8% | 2,8% | 0,6% | 17,2% | -29,9% | -4,5% | -0,2% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1210,00 | -%0,41 | |
| Bharti Airtel Limited | 1899,60 | +%2,46 | |
| HDFC Bank Limited | 729,45 | +%0,36 | |
| ICICI Bank Limited | 1395,50 | +%0,44 | |
| State Bank of India | 960,35 | +%0,04 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2434,50 | +%3,60 | |
| Bajaj Finance Limited | 975,20 | +%1,03 |