SBCLShivalik Bimetal Controls Ltd
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $652,22 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹6,36 Mr | ₹5,08 Mr | ₹4,43 Mr | ₹3,90 Mr | ₹3,08 Mr | ₹2,21 Mr | ₹1,63 Mr | ₹1,76 Mr | ₹1,47 Mr | ₹1,16 Mr | ₹1,25 Mr | ₹1,27 Mr | ₹1,14 Mr | ₹1,11 Mr | ₹1,19 Mr | ₹1,16 Mr | ₹1,01 Mr | ₹875,72 Mn | ₹805,14 Mn | ₹758,04 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹74,82 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹1,55 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹4,81 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹711,36 Mn | ₹419,51 Mn | ₹424,79 Mn | ₹586,65 Mn | ₹579,38 Mn | ₹292,44 Mn | ₹260,83 Mn | ₹453,02 Mn | ₹358,97 Mn | ₹286,39 Mn | ₹470,52 Mn | ₹440,62 Mn | ₹386,87 Mn | ₹407,93 Mn | ₹507,39 Mn | ₹406,43 Mn | ₹312,91 Mn | ₹248,49 Mn | ₹177,80 Mn | ₹219,84 Mn |
| Net Borç† | -₹335,59 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹5,71 Mr | ₹5,08 Mr | ₹5,09 Mr | ₹4,70 Mr | ₹3,24 Mr | ₹2,05 Mr | ₹1,89 Mr | ₹1,95 Mr | ₹1,60 Mr | ₹1,19 Mr | ₹1,07 Mr | ₹941,34 Mn | ₹795,34 Mn | ₹774,56 Mn | ₹794,43 Mn | ₹948,11 Mn | ₹761,82 Mn | ₹750,23 Mn | ₹757,61 Mn | ₹625,39 Mn |
| Brüt Kâr | ₹1,59 Mr | ₹1,38 Mr | ₹1,47 Mr | ₹1,52 Mr | ₹1,11 Mr | ₹592,53 Mn | ₹461,31 Mn | ₹674,20 Mn | ₹442,38 Mn | ₹272,98 Mn | ₹162,19 Mn | ₹184,42 Mn | ₹146,87 Mn | ₹142,68 Mn | ₹169,05 Mn | ₹235,18 Mn | ₹217,07 Mn | ₹213,60 Mn | ₹267,44 Mn | ₹235,12 Mn |
| FAVÖK | ₹1,33 Mr | ₹1,06 Mr | ₹1,08 Mr | ₹1,10 Mr | ₹741,92 Mn | ₹374,99 Mn | ₹226,04 Mn | ₹375,71 Mn | ₹276,81 Mn | ₹191,34 Mn | ₹119,72 Mn | ₹142,74 Mn | ₹98,43 Mn | ₹66,08 Mn | ₹68,63 Mn | ₹101,18 Mn | ₹105,90 Mn | ₹110,04 Mn | ₹96,30 Mn | ₹106,51 Mn |
| Net Kâr | ₹958,59 Mn | ₹770,55 Mn | ₹842,65 Mn | ₹791,03 Mn | ₹551,12 Mn | ₹254,89 Mn | ₹134,54 Mn | ₹246,25 Mn | ₹165,26 Mn | ₹82,15 Mn | ₹33,26 Mn | ₹49,42 Mn | ₹35,29 Mn | ₹11,86 Mn | ₹26,34 Mn | ₹27,16 Mn | ₹48,92 Mn | ₹45,66 Mn | ₹73,63 Mn | ₹69,79 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 16,64 | 13,38 | 14,63 | 13,73 | 9,57 | 4,42 | 2,34 | 4,27 | 2,87 | 0,71 | 0,58 | 0,86 | 0,61 | 0,21 | 0,46 | 0,47 | 0,85 | 0,79 | 1,28 | 1,21 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹1,96 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹214,36 Mn | ₹617,01 Mn | ₹432,90 Mn | ₹273,90 Mn | -₹312,56 Mn | ₹132,44 Mn | ₹237,88 Mn | -₹60,91 Mn | -₹56,87 Mn | ₹59,34 Mn | ₹91,53 Mn | -₹191,26 Mn | -₹5,72 Mn | ₹92,12 Mn | -₹176,80 Mn | -₹92,53 Mn | -₹132,00 Mn | -₹56,73 Mn | ₹78,16 Mn | -₹110.840 |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹350,47 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 11,2% | 8,3% | 9,6% | 15,1% | 18,8% | 13,2% | 16,0% | 25,7% | 24,4% | 24,8% | 37,8% | 34,7% | 34,1% | 36,6% | 42,5% | 35,0% | 31,0% | 28,4% | 22,1% | 29,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,90 | 1,00 | 1,15 | 1,21 | 1,05 | 0,93 | 1,16 | 1,11 | 1,09 | 1,03 | 0,86 | 0,74 | 0,70 | 0,70 | 0,67 | 0,82 | 0,75 | 0,86 | 0,94 | 0,83 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,19 | 1,06 | 1,06 | 0,98 | 0,67 | 0,43 | 0,39 | 0,41 | 0,33 | 0,25 | 0,22 | 0,20 | 0,17 | 0,16 | 0,17 | 0,20 | 0,16 | 0,16 | 0,16 | 0,13 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 27,9% | 27,1% | 29,0% | 32,3% | 34,3% | 29,0% | 24,5% | 34,6% | 27,7% | 23,0% | 15,2% | 19,6% | 18,5% | 18,4% | 21,3% | 24,8% | 28,5% | 28,5% | 35,3% | 37,6% |
| FAVÖK Marjı | 23,3% | 20,8% | 21,1% | 23,3% | 22,9% | 18,3% | 12,0% | 19,3% | 17,3% | 16,1% | 11,2% | 15,2% | 12,4% | 8,5% | 8,6% | 10,7% | 13,9% | 14,7% | 12,7% | 17,0% |
| Net Kâr Marjı | 16,8% | 15,2% | 16,6% | 16,8% | 17,0% | 12,5% | 7,1% | 12,6% | 10,3% | 6,9% | 3,1% | 5,2% | 4,4% | 1,5% | 3,3% | 2,9% | 6,4% | 6,1% | 9,7% | 11,2% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 3,8% | 12,1% | 8,5% | 5,8% | -9,6% | 6,5% | 12,6% | -3,1% | -3,6% | 5,0% | 8,6% | -20,3% | -0,7% | 11,9% | -22,3% | -9,8% | -17,3% | -7,6% | 10,3% | -0,0% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1208,60 | +%2,89 | |
| Bharti Airtel Limited | 1865,70 | +%3,96 | |
| HDFC Bank Limited | 722,65 | +%1,68 | |
| ICICI Bank Limited | 1374,00 | +%2,64 | |
| State Bank of India | 955,70 | +%0,08 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2364,00 | +%2,56 | |
| Bajaj Finance Limited | 963,45 | +%0,67 |