SCHAEFFLERSchaeffler India Ltd
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $6,83 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹82,22 Mr | ₹68,91 Mr | ₹62,71 Mr | ₹57,32 Mr | ₹48,98 Mr | ₹41,63 Mr | ₹36,45 Mr | ₹37,76 Mr | ₹31,99 Mr | ₹18,70 Mr | ₹16,65 Mr | ₹14,44 Mr | ₹13,40 Mr | ₹11,52 Mr | ₹10,04 Mr | ₹7,82 Mr | ₹6,14 Mr | ₹5,53 Mr | ₹4,46 Mr | ₹3,58 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹9,65 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹21,74 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹60,48 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹546,70 Mn | ₹555,30 Mn | ₹511,00 Mn | ₹573,80 Mn | ₹607,00 Mn | ₹650,90 Mn | ₹0,00 | ₹577,40 Mn | ₹693,80 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹100.000 | ₹100.000 | ₹100.000 | ₹100.000 | ₹100.000 | ₹100.000 |
| Net Borç† | -₹17,91 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹96,53 Mr | ₹82,04 Mr | ₹72,27 Mr | ₹68,40 Mr | ₹55,48 Mr | ₹37,48 Mr | ₹43,39 Mr | ₹45,41 Mr | ₹39,20 Mr | ₹17,80 Mr | ₹17,01 Mr | ₹16,07 Mr | ₹14,22 Mr | ₹14,39 Mr | ₹12,99 Mr | ₹10,40 Mr | ₹7,98 Mr | ₹7,44 Mr | ₹6,41 Mr | ₹5,42 Mr |
| Brüt Kâr | ₹20,76 Mr | ₹13,60 Mr | ₹12,78 Mr | ₹12,26 Mr | ₹8,93 Mr | ₹4,55 Mr | ₹6,48 Mr | ₹8,49 Mr | ₹7,94 Mr | ₹3,19 Mr | ₹3,85 Mr | ₹3,03 Mr | ₹2,89 Mr | ₹3,27 Mr | ₹3,69 Mr | ₹2,80 Mr | ₹1,12 Mr | ₹1,56 Mr | ₹1,35 Mr | ₹1,20 Mr |
| FAVÖK | ₹17,58 Mr | ₹14,39 Mr | ₹13,18 Mr | ₹12,84 Mr | ₹9,90 Mr | ₹5,43 Mr | ₹6,48 Mr | ₹6,83 Mr | ₹6,80 Mr | ₹2,90 Mr | ₹3,38 Mr | ₹2,46 Mr | ₹1,77 Mr | ₹2,27 Mr | ₹2,46 Mr | ₹2,17 Mr | ₹1,06 Mr | ₹1,51 Mr | ₹1,31 Mr | ₹1,18 Mr |
| Net Kâr | ₹11,50 Mr | ₹9,39 Mr | ₹8,99 Mr | ₹8,79 Mr | ₹6,29 Mr | ₹2,91 Mr | ₹3,68 Mr | ₹4,20 Mr | ₹3,88 Mr | ₹1,95 Mr | ₹1,97 Mr | ₹1,53 Mr | ₹1,22 Mr | ₹1,59 Mr | ₹1,76 Mr | ₹1,22 Mr | ₹655,40 Mn | ₹957,20 Mn | ₹795,30 Mn | ₹737,00 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 73,60 | 60,07 | 57,52 | 56,25 | 40,25 | 18,62 | 23,52 | 26,86 | 46,76 | 23,48 | 23,77 | 18,40 | 14,66 | 19,16 | 21,18 | 14,62 | 7,89 | 11,52 | 9,57 | 8,87 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹977,70 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹9,42 Mr | ₹1,83 Mr | ₹4,54 Mr | ₹3,20 Mr | ₹3,35 Mr | ₹4,64 Mr | ₹2,43 Mr | ₹490,10 Mn | ₹2,92 Mr | ₹1,44 Mr | ₹1,57 Mr | ₹1,03 Mr | ₹1,17 Mr | ₹157,10 Mn | -₹454,90 Mn | ₹1,23 Mr | ₹1,61 Mr | ₹62,10 Mn | ₹590,80 Mn | ₹218,80 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹4,64 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 0,7% | 0,8% | 0,8% | 1,0% | 1,2% | 1,6% | 0,0% | 1,5% | 2,2% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,17 | 1,19 | 1,15 | 1,19 | 1,13 | 0,90 | 1,19 | 1,20 | 1,23 | 0,95 | 1,02 | 1,11 | 1,06 | 1,25 | 1,29 | 1,33 | 1,30 | 1,35 | 1,44 | 1,51 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,60 | 1,36 | 1,19 | 1,13 | 0,92 | 0,62 | 0,72 | 0,75 | 0,65 | 0,29 | 0,28 | 0,27 | 0,24 | 0,24 | 0,21 | 0,17 | 0,13 | 0,12 | 0,11 | 0,09 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 21,5% | 16,6% | 17,7% | 17,9% | 16,1% | 12,1% | 14,9% | 18,7% | 20,3% | 17,9% | 22,6% | 18,9% | 20,4% | 22,7% | 28,4% | 26,9% | 14,1% | 21,0% | 21,1% | 22,2% |
| FAVÖK Marjı | 18,2% | 17,5% | 18,2% | 18,8% | 17,8% | 14,5% | 14,9% | 15,0% | 17,3% | 16,3% | 19,8% | 15,3% | 12,4% | 15,8% | 19,0% | 20,9% | 13,3% | 20,3% | 20,5% | 21,7% |
| Net Kâr Marjı | 11,9% | 11,4% | 12,4% | 12,9% | 11,3% | 7,8% | 8,5% | 9,2% | 9,9% | 11,0% | 11,6% | 9,5% | 8,6% | 11,1% | 13,5% | 11,7% | 8,2% | 12,9% | 12,4% | 13,6% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 9,8% | 2,2% | 6,3% | 4,7% | 6,0% | 12,4% | 5,6% | 1,1% | 7,4% | 8,1% | 9,2% | 6,4% | 8,2% | 1,1% | -3,5% | 11,9% | 20,2% | 0,8% | 9,2% | 4,0% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1166,70 | +%0,67 | |
| Bharti Airtel Limited | 1806,50 | +%1,56 | |
| HDFC Bank Limited | 714,00 | +%1,29 | |
| ICICI Bank Limited | 1360,20 | +%1,51 | |
| State Bank of India | 957,00 | +%1,70 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2269,30 | +%6,79 | |
| Bajaj Finance Limited | 982,75 | +%2,66 |