SHAHALLOYSShah Alloys Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $18,97 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹2,18 Mr | ₹2,03 Mr | ₹2,67 Mr | ₹3,11 Mr | ₹3,33 Mr | ₹3,18 Mr | ₹4,52 Mr | ₹5,43 Mr | ₹4,82 Mr | ₹6,55 Mr | ₹6,53 Mr | ₹7,73 Mr | ₹9,20 Mr | ₹9,58 Mr | ₹9,74 Mr | ₹10,00 Mr | ₹9,57 Mr | ₹9,48 Mr | ₹9,03 Mr | ₹9,84 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹10,93 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹1,05 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹1,12 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹629,87 Mn | ₹789,18 Mn | ₹801,93 Mn | ₹736,93 Mn | ₹1,17 Mr | ₹1,68 Mr | ₹2,09 Mr | ₹2,38 Mr | ₹2,63 Mr | ₹3,38 Mr | ₹6,26 Mr | ₹8,56 Mr | ₹8,73 Mr | ₹9,76 Mr | ₹9,66 Mr | ₹9,77 Mr | ₹7,90 Mr | ₹7,02 Mr | ₹6,30 Mr | ₹4,01 Mr |
| Net Borç† | ₹435,89 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹372,67 Mn | ₹2,67 Mr | ₹5,89 Mr | ₹6,26 Mr | ₹8,80 Mr | ₹5,02 Mr | ₹4,89 Mr | ₹5,70 Mr | ₹4,80 Mr | ₹2,99 Mr | ₹2,60 Mr | ₹2,61 Mr | ₹4,19 Mr | ₹5,83 Mr | ₹7,57 Mr | ₹7,52 Mr | ₹7,78 Mr | ₹7,58 Mr | ₹9,03 Mr | ₹12,54 Mr |
| Brüt Kâr | -₹1,24 Mn | -₹167,85 Mn | -₹254,95 Mn | ₹7,50 Mn | ₹1,10 Mr | ₹96,39 Mn | -₹610,13 Mn | -₹87,74 Mn | -₹111,77 Mn | -₹100,11 Mn | -₹290,08 Mn | -₹774,71 Mn | -₹812,28 Mn | -₹591,72 Mn | -₹1,25 Mr | -₹822,40 Mn | -₹82,48 Mn | -₹756,69 Mn | -₹1,42 Mr | ₹1,37 Mr |
| FAVÖK | ₹49,93 Mn | -₹102,19 Mn | -₹128,26 Mn | ₹66,41 Mn | ₹1,17 Mr | ₹162,08 Mn | -₹555,75 Mn | ₹22,13 Mn | -₹5,98 Mn | -₹5,09 Mn | -₹178,84 Mn | -₹486,90 Mn | -₹676,57 Mn | -₹511,39 Mn | -₹1,17 Mr | -₹632,20 Mn | ₹137,81 Mn | -₹721,21 Mn | -₹1,12 Mr | ₹906,98 Mn |
| Net Kâr | ₹1,08 Mr | -₹197,33 Mn | -₹186,48 Mn | -₹32,11 Mn | ₹821,06 Mn | -₹557,96 Mn | -₹46,53 Mn | ₹75,27 Mn | ₹420,93 Mn | ₹364,76 Mn | ₹1,21 Mr | -₹1,35 Mr | -₹1,29 Mr | -₹1,01 Mr | -₹1,61 Mr | -₹1,30 Mr | -₹603,24 Mn | -₹1,25 Mr | -₹1,19 Mr | ₹391,22 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 54,42 | -9,97 | -9,42 | -1,62 | 41,47 | -28,18 | -2,35 | 3,80 | 21,26 | 18,42 | 61,09 | -68,28 | -64,95 | -50,85 | -81,51 | -56,05 | -25,00 | -55,09 | -52,98 | 19,83 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | ₹0,00 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹742,04 Mn | ₹27,33 Mn | -₹150,50 Mn | — | ₹660,86 Mn | ₹557,50 Mn | ₹1,21 Mr | ₹91,48 Mn | ₹1,23 Mr | ₹640,77 Mn | ₹260,35 Mn | -₹669,94 Mn | -₹912,13 Mn | -₹1,24 Mr | -₹1,01 Mr | -₹2,04 Mr | -₹1,03 Mr | -₹792,30 Mn | -₹2,49 Mr | -₹447,72 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹5,94 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 29,0% | 38,8% | 30,0% | 23,7% | 35,1% | 52,8% | 46,1% | 43,8% | 54,5% | 51,6% | 95,7% | 110,8% | 95,0% | 101,9% | 99,1% | 97,7% | 82,6% | 74,1% | 69,8% | 40,8% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,17 | 1,31 | 2,20 | 2,01 | 2,64 | 1,58 | 1,08 | 1,05 | 1,00 | 0,46 | 0,40 | 0,34 | 0,46 | 0,61 | 0,78 | 0,75 | 0,81 | 0,80 | 1,00 | 1,27 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,33 | 2,37 | 5,24 | 5,57 | 7,83 | 4,47 | 4,35 | 5,07 | 4,27 | 2,66 | 2,31 | 2,33 | 3,73 | 5,19 | 6,73 | 6,69 | 6,93 | 6,74 | 8,04 | 11,16 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | -0,3% | -6,3% | -4,3% | 0,1% | 12,5% | 1,9% | -12,5% | -1,5% | -2,3% | -3,3% | -11,2% | -29,7% | -19,4% | -10,1% | -16,6% | -10,9% | -1,1% | -10,0% | -15,7% | 11,0% |
| FAVÖK Marjı | 13,4% | -3,8% | -2,2% | 1,1% | 13,3% | 3,2% | -11,4% | 0,4% | -0,1% | -0,2% | -6,9% | -18,6% | -16,1% | -8,8% | -15,5% | -8,4% | 1,8% | -9,5% | -12,4% | 7,2% |
| Net Kâr Marjı | 289,1% | -7,4% | -3,2% | -0,5% | 9,3% | -11,1% | -1,0% | 1,3% | 8,8% | 12,2% | 46,5% | -51,7% | -30,7% | -17,3% | -21,3% | -17,3% | -7,8% | -16,5% | -13,2% | 3,1% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -199,1% | 1,0% | -2,6% | — | 7,5% | 11,1% | 24,7% | 1,6% | 25,7% | 21,4% | 10,0% | -25,6% | -21,8% | -21,2% | -13,3% | -27,1% | -13,2% | -10,5% | -27,6% | -3,6% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1215,00 | +%3,44 | |
| Bharti Airtel Limited | 1854,00 | +%3,31 | |
| HDFC Bank Limited | 726,85 | +%2,27 | |
| ICICI Bank Limited | 1389,40 | +%3,80 | |
| State Bank of India | 960,00 | +%0,53 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2350,00 | +%1,96 | |
| Bajaj Finance Limited | 965,25 | +%0,86 |