SHALPAINTSShalimar Paints Ltd
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $69,91 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹6,41 Mr | ₹7,02 Mr | ₹6,70 Mr | ₹6,24 Mr | ₹6,47 Mr | ₹5,47 Mr | ₹5,70 Mr | ₹6,24 Mr | ₹5,27 Mr | ₹5,45 Mr | ₹3,95 Mr | ₹3,82 Mr | ₹3,83 Mr | ₹3,67 Mr | ₹3,04 Mr | ₹2,52 Mr | ₹2,13 Mr | ₹1,82 Mr | ₹1,94 Mr | ₹1,67 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹71,40 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹3,90 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹2,51 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹1,65 Mr | ₹1,64 Mr | ₹1,06 Mr | ₹1,40 Mr | ₹1,68 Mr | ₹1,31 Mr | ₹1,22 Mr | ₹1,54 Mr | ₹1,79 Mr | ₹1,71 Mr | ₹1,37 Mr | ₹1,60 Mr | ₹1,34 Mr | ₹881,22 Mn | ₹689,09 Mn | ₹596,85 Mn | ₹537,91 Mn | ₹600,79 Mn | ₹607,11 Mn | ₹593,51 Mn |
| Net Borç† | ₹1,17 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹5,76 Mr | ₹6,00 Mr | ₹5,35 Mr | ₹4,84 Mr | ₹3,58 Mr | ₹3,26 Mr | ₹3,43 Mr | ₹2,87 Mr | ₹2,71 Mr | ₹3,50 Mr | ₹3,82 Mr | ₹4,13 Mr | ₹4,61 Mr | ₹4,75 Mr | ₹4,33 Mr | ₹3,55 Mr | ₹3,19 Mr | ₹3,32 Mr | ₹2,99 Mr | ₹2,56 Mr |
| Brüt Kâr | ₹759,50 Mn | ₹357,70 Mn | ₹226,90 Mn | ₹364,50 Mn | ₹260,85 Mn | ₹485,57 Mn | ₹453,97 Mn | ₹84,69 Mn | ₹132,63 Mn | ₹607,44 Mn | ₹765,48 Mn | ₹587,77 Mn | ₹589,16 Mn | ₹806,23 Mn | ₹784,72 Mn | ₹683,78 Mn | ₹661,77 Mn | ₹914,12 Mn | ₹882,08 Mn | ₹748,20 Mn |
| FAVÖK | -₹224,90 Mn | -₹577,30 Mn | -₹542,50 Mn | -₹148,20 Mn | -₹224,88 Mn | ₹36,14 Mn | -₹354,77 Mn | -₹730,53 Mn | -₹341,80 Mn | ₹142,92 Mn | ₹296,15 Mn | ₹59,58 Mn | ₹105,35 Mn | ₹352,41 Mn | ₹352,66 Mn | ₹252,37 Mn | ₹249,55 Mn | ₹185,63 Mn | ₹210,54 Mn | ₹139,44 Mn |
| Net Kâr | -₹649,50 Mn | -₹811,70 Mn | -₹738,50 Mn | -₹361,50 Mn | -₹603,51 Mn | -₹498,63 Mn | -₹381,84 Mn | -₹817,75 Mn | -₹455,55 Mn | -₹96,93 Mn | ₹52,53 Mn | -₹105,84 Mn | -₹27,95 Mn | ₹110,18 Mn | ₹144,63 Mn | ₹116,69 Mn | ₹100,00 Mn | ₹35,63 Mn | ₹95,82 Mn | ₹47,47 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -7,76 | -9,70 | -9,52 | -5,01 | -10,76 | -9,18 | -7,03 | -15,24 | -18,28 | -3,68 | 1,98 | -4,02 | -1,06 | 4,18 | 5,49 | 4,43 | 3,80 | 1,35 | 3,64 | 1,80 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹70,20 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹60,80 Mn | -₹1,05 Mr | -₹440,80 Mn | -₹710,20 Mn | -₹845,94 Mn | -₹48,98 Mn | -₹608,31 Mn | -₹1,51 Mr | -₹48,15 Mn | -₹15,73 Mn | -₹74,21 Mn | -₹109,96 Mn | -₹243,10 Mn | -₹14,34 Mn | -₹31,12 Mn | -₹73,83 Mn | ₹62,72 Mn | -₹30,61 Mn | ₹11,94 Mn | -₹55,42 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹101,80 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 25,7% | 23,3% | 15,8% | 22,5% | 25,9% | 23,9% | 21,4% | 24,7% | 34,0% | 31,4% | 34,7% | 41,8% | 35,0% | 24,0% | 22,7% | 23,7% | 25,3% | 32,9% | 31,3% | 35,4% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,90 | 0,85 | 0,80 | 0,78 | 0,55 | 0,60 | 0,60 | 0,46 | 0,51 | 0,64 | 0,97 | 1,08 | 1,20 | 1,29 | 1,43 | 1,41 | 1,50 | 1,82 | 1,54 | 1,53 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 2,29 | 2,39 | 2,13 | 1,93 | 1,43 | 1,30 | 1,37 | 1,14 | 1,08 | 1,39 | 1,52 | 1,65 | 1,83 | 1,89 | 1,72 | 1,41 | 1,27 | 1,32 | 1,19 | 1,02 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 13,2% | 6,0% | 4,2% | 7,5% | 7,3% | 14,9% | 13,2% | 2,9% | 4,9% | 17,4% | 20,0% | 14,2% | 12,8% | 17,0% | 18,1% | 19,2% | 20,7% | 27,5% | 29,5% | 29,2% |
| FAVÖK Marjı | -3,9% | -9,6% | -10,1% | -3,1% | -6,3% | 1,1% | -10,3% | -25,4% | -12,6% | 4,1% | 7,7% | 1,4% | 2,3% | 7,4% | 8,1% | 7,1% | 7,8% | 5,6% | 7,0% | 5,4% |
| Net Kâr Marjı | -11,3% | -13,5% | -13,8% | -7,5% | -16,9% | -15,3% | -11,1% | -28,5% | -16,8% | -2,8% | 1,4% | -2,6% | -0,6% | 2,3% | 3,3% | 3,3% | 3,1% | 1,1% | 3,2% | 1,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -1,1% | -17,4% | -8,2% | -14,7% | -23,6% | -1,5% | -17,7% | -52,6% | -1,8% | -0,4% | -1,9% | -2,7% | -5,3% | -0,3% | -0,7% | -2,1% | 2,0% | -0,9% | 0,4% | -2,2% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1211,20 | -%0,31 | |
| Bharti Airtel Limited | 1905,00 | +%2,75 | |
| HDFC Bank Limited | 728,85 | +%0,28 | |
| ICICI Bank Limited | 1397,00 | +%0,55 | |
| State Bank of India | 962,60 | +%0,27 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2465,00 | +%4,89 | |
| Bajaj Finance Limited | 982,10 | +%1,75 |