SHIVACEMShiva Cement Ltd
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $47,32 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹19,15 Mr | ₹17,01 Mr | ₹15,42 Mr | ₹13,91 Mr | ₹9,14 Mr | ₹3,20 Mr | ₹2,30 Mr | ₹2,19 Mr | ₹2,20 Mr | ₹2,03 Mr | ₹1,89 Mr | ₹1,74 Mr | ₹1,56 Mr | ₹1,41 Mr | ₹1,31 Mr | ₹1,21 Mr | ₹1,08 Mr | ₹1,03 Mr | ₹840,50 Mn | ₹739,72 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹17,56 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹19,37 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | -₹219,54 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹16,95 Mr | ₹14,15 Mr | ₹14,23 Mr | ₹12,89 Mr | ₹8,02 Mr | ₹2,47 Mr | ₹1,55 Mr | ₹1,38 Mr | ₹1,30 Mr | ₹763,01 Mn | ₹474,21 Mn | ₹444,29 Mn | ₹271,35 Mn | ₹211,51 Mn | ₹171,12 Mn | ₹247,73 Mn | ₹247,32 Mn | ₹268,93 Mn | ₹79,83 Mn | ₹238,62 Mn |
| Net Borç† | ₹16,94 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹4,35 Mr | ₹3,11 Mr | ₹3,49 Mr | ₹0,00 | ₹34,66 Mn | ₹284,87 Mn | ₹323,87 Mn | ₹293,75 Mn | ₹252,64 Mn | ₹219,66 Mn | ₹676,65 Mn | ₹662,48 Mn | ₹629,81 Mn | ₹567,04 Mn | ₹550,02 Mn | ₹462,35 Mn | ₹490,29 Mn | ₹245,00 Mn | ₹244,41 Mn | ₹270,39 Mn |
| Brüt Kâr | ₹320,62 Mn | ₹90,01 Mn | ₹762,00 Mn | -₹589,86 Mn | -₹135,21 Mn | -₹116,80 Mn | -₹75,98 Mn | -₹86,09 Mn | -₹82,67 Mn | -₹84,81 Mn | ₹79,91 Mn | ₹96,62 Mn | ₹85,87 Mn | ₹85,81 Mn | ₹83,08 Mn | ₹84,67 Mn | ₹164,86 Mn | ₹15,01 Mn | ₹30,02 Mn | ₹92,21 Mn |
| FAVÖK | ₹134,05 Mn | -₹66,19 Mn | ₹407,54 Mn | -₹130,40 Mn | -₹90,67 Mn | -₹94,10 Mn | -₹69,14 Mn | -₹69,18 Mn | -₹83,01 Mn | -₹56,44 Mn | ₹92,44 Mn | ₹96,47 Mn | ₹96,21 Mn | ₹104,73 Mn | ₹99,46 Mn | ₹98,21 Mn | ₹91,83 Mn | ₹41,70 Mn | ₹53,86 Mn | ₹67,75 Mn |
| Net Kâr | -₹1,26 Mr | -₹1,42 Mr | -₹683,25 Mn | -₹804,70 Mn | -₹255,19 Mn | -₹219,68 Mn | -₹228,24 Mn | -₹212,59 Mn | -₹310,94 Mn | -₹204,97 Mn | ₹102.000 | ₹25,05 Mn | ₹25,01 Mn | ₹26,49 Mn | ₹21,35 Mn | ₹23,14 Mn | ₹22,90 Mn | ₹2,22 Mn | ₹36,07 Mn | ₹11,23 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -4,26 | -4,83 | -3,27 | -3,85 | -1,22 | -1,05 | -1,09 | -1,02 | -1,49 | -0,98 | 0,00 | 0,12 | 0,12 | 0,13 | 0,11 | 0,14 | 0,13 | 0,01 | 0,23 | 0,13 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹2,74 Mr | -₹3,84 Mr | -₹1,21 Mr | -₹5,40 Mr | -₹5,55 Mr | -₹865,26 Mn | -₹181,84 Mn | -₹79,96 Mn | -₹746,68 Mn | -₹135,10 Mn | -₹68,22 Mn | -₹417,54 Mn | -₹71,44 Mn | -₹91,22 Mn | -₹90,72 Mn | -₹81,28 Mn | -₹42,57 Mn | -₹169,06 Mn | -₹118,46 Mn | -₹168,96 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹2,36 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 88,5% | 83,2% | 92,3% | 92,7% | 87,7% | 77,0% | 67,6% | 62,7% | 59,0% | 37,7% | 25,2% | 25,5% | 17,4% | 15,0% | 13,0% | 20,4% | 22,8% | 26,0% | 9,5% | 32,3% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,23 | 0,18 | 0,23 | 0,00 | 0,00 | 0,09 | 0,14 | 0,13 | 0,11 | 0,11 | 0,36 | 0,38 | 0,40 | 0,40 | 0,42 | 0,38 | 0,45 | 0,24 | 0,29 | 0,37 |
| Özkaynak Devir Hızı† | -19,81 | -14,16 | -15,88 | -0,00 | -0,16 | -1,30 | -1,48 | -1,34 | -1,15 | -1,00 | -3,08 | -3,02 | -2,87 | -2,58 | -2,51 | -2,11 | -2,23 | -1,12 | -1,11 | -1,23 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 7,4% | 2,9% | 21,9% | — | -390,2% | -41,0% | -23,5% | -29,3% | -32,7% | -38,6% | 11,8% | 14,6% | 13,6% | 15,1% | 15,1% | 18,3% | 33,6% | 6,1% | 12,3% | 34,1% |
| FAVÖK Marjı | 3,1% | -2,1% | 11,7% | — | -261,6% | -33,0% | -21,3% | -23,5% | -32,9% | -25,7% | 13,7% | 14,6% | 15,3% | 18,5% | 18,1% | 21,2% | 18,7% | 17,0% | 22,0% | 25,1% |
| Net Kâr Marjı | -28,9% | -45,8% | -19,6% | — | -736,4% | -77,1% | -70,5% | -72,4% | -123,1% | -93,3% | 0,0% | 3,8% | 4,0% | 4,7% | 3,9% | 5,0% | 4,7% | 0,9% | 14,8% | 4,2% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -63,0% | -123,7% | -34,7% | — | -16.018,9% | -303,7% | -56,1% | -27,2% | -295,6% | -61,5% | -10,1% | -63,0% | -11,3% | -16,1% | -16,5% | -17,6% | -8,7% | -69,0% | -48,5% | -62,5% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1210,00 | -%0,41 | |
| Bharti Airtel Limited | 1899,60 | +%2,46 | |
| HDFC Bank Limited | 729,45 | +%0,36 | |
| ICICI Bank Limited | 1395,50 | +%0,44 | |
| State Bank of India | 960,35 | +%0,04 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2434,50 | +%3,60 | |
| Bajaj Finance Limited | 975,20 | +%1,03 |