SMSPHARMASMS Pharmaceuticals Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $428,78 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹13,64 Mr | ₹11,54 Mr | ₹10,37 Mr | ₹8,82 Mr | ₹8,63 Mr | ₹8,18 Mr | ₹6,22 Mr | ₹5,75 Mr | ₹5,24 Mr | ₹5,19 Mr | ₹6,57 Mr | ₹5,48 Mr | ₹5,36 Mr | ₹4,88 Mr | ₹4,92 Mr | ₹4,73 Mr | ₹4,35 Mr | ₹3,98 Mr | ₹3,50 Mr | ₹3,29 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹459,79 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹5,78 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹7,86 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹3,65 Mr | ₹3,11 Mr | ₹2,81 Mr | ₹2,54 Mr | ₹2,63 Mr | ₹2,55 Mr | ₹1,57 Mr | ₹1,44 Mr | ₹1,46 Mr | ₹1,49 Mr | ₹2,08 Mr | ₹1,70 Mr | ₹1,67 Mr | ₹1,49 Mr | ₹2,07 Mr | ₹1,87 Mr | ₹1,63 Mr | ₹1,37 Mr | ₹917,30 Mn | ₹728,66 Mn |
| Net Borç† | ₹3,19 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹8,83 Mr | ₹7,79 Mr | ₹7,06 Mr | ₹5,20 Mr | ₹5,15 Mr | ₹5,61 Mr | ₹4,07 Mr | ₹4,62 Mr | ₹4,61 Mr | ₹4,36 Mr | ₹5,54 Mr | ₹5,77 Mr | ₹5,18 Mr | ₹2,38 Mr | ₹2,11 Mr | ₹2,20 Mr | ₹2,15 Mr | ₹2,45 Mr | ₹2,07 Mr | ₹1,93 Mr |
| Brüt Kâr | ₹1,84 Mr | ₹1,53 Mr | ₹1,20 Mr | ₹478,35 Mn | ₹1,09 Mr | ₹1,25 Mr | ₹728,97 Mn | ₹861,43 Mn | ₹884,83 Mn | ₹691,25 Mn | ₹432,04 Mn | ₹897,60 Mn | ₹649,59 Mn | -₹379,63 Mn | ₹334,06 Mn | ₹330,46 Mn | ₹232,79 Mn | ₹352,96 Mn | ₹338,96 Mn | ₹425,71 Mn |
| FAVÖK | ₹1,68 Mr | ₹1,38 Mr | ₹1,15 Mr | ₹534,65 Mn | ₹1,11 Mr | ₹1,20 Mr | ₹760,06 Mn | ₹874,01 Mn | ₹920,58 Mn | ₹725,63 Mn | ₹397,61 Mn | ₹842,26 Mn | ₹571,47 Mn | -₹315,31 Mn | ₹400,29 Mn | ₹400,12 Mn | ₹250,20 Mn | ₹2,58 Mr | ₹429,67 Mn | ₹510,33 Mn |
| Net Kâr | ₹1,02 Mr | ₹691,36 Mn | ₹498,26 Mn | -₹70,59 Mn | ₹622,20 Mn | ₹625,27 Mn | ₹315,74 Mn | ₹400,48 Mn | ₹317,50 Mn | ₹284,86 Mn | ₹408,92 Mn | ₹352,44 Mn | ₹203,84 Mn | ₹253,25 Mn | ₹11,38 Mn | ₹83,93 Mn | ₹23,95 Mn | ₹62,99 Mn | ₹271,61 Mn | ₹254,71 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 11,15 | 7,80 | 5,89 | -0,83 | 7,35 | 7,39 | 3,73 | 4,73 | 3,75 | 3,37 | 4,83 | 4,16 | 2,31 | 2,53 | 0,11 | 0,84 | 0,24 | 0,63 | 2,72 | 2,55 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹139,60 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹926,46 Mn | -₹588,57 Mn | -₹236,28 Mn | -₹282,40 Mn | -₹5,27 Mn | -₹672,50 Mn | -₹84,70 Mn | ₹70,89 Mn | ₹134,69 Mn | ₹385,49 Mn | -₹359,04 Mn | ₹221,64 Mn | -₹182,65 Mn | -₹704,92 Mn | -₹135,31 Mn | -₹186,43 Mn | -₹1,19 Mr | -₹376,57 Mn | -₹847,95 Mn | -₹50,67 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹1,31 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 26,8% | 26,9% | 27,1% | 28,8% | 30,5% | 31,1% | 25,3% | 25,0% | 27,9% | 28,7% | 31,7% | 31,1% | 31,1% | 30,5% | 42,1% | 39,6% | 37,5% | 34,5% | 26,2% | 22,1% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,65 | 0,68 | 0,68 | 0,59 | 0,60 | 0,69 | 0,66 | 0,80 | 0,88 | 0,84 | 0,84 | 1,05 | 0,96 | 0,49 | 0,43 | 0,46 | 0,49 | 0,61 | 0,59 | 0,59 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,12 | 0,99 | 0,90 | 0,66 | 0,66 | 0,71 | 0,52 | 0,59 | 0,59 | 0,55 | 0,70 | 0,73 | 0,66 | 0,30 | 0,27 | 0,28 | 0,27 | 0,31 | 0,26 | 0,25 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 20,8% | 19,6% | 17,1% | 9,2% | 21,2% | 22,3% | 17,9% | 18,7% | 19,2% | 15,9% | 7,8% | 15,6% | 12,6% | -15,9% | 15,9% | 15,0% | 10,8% | 14,4% | 16,4% | 22,0% |
| FAVÖK Marjı | 19,0% | 17,7% | 16,3% | 10,3% | 21,6% | 21,4% | 18,7% | 18,9% | 20,0% | 16,7% | 7,2% | 14,6% | 11,0% | -13,2% | 19,0% | 18,2% | 11,7% | 105,7% | 20,8% | 26,4% |
| Net Kâr Marjı | 11,5% | 8,9% | 7,1% | -1,4% | 12,1% | 11,1% | 7,8% | 8,7% | 6,9% | 6,5% | 7,4% | 6,1% | 3,9% | 10,6% | 0,5% | 3,8% | 1,1% | 2,6% | 13,1% | 13,2% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -10,5% | -7,6% | -3,3% | -5,4% | -0,1% | -12,0% | -2,1% | 1,5% | 2,9% | 8,8% | -6,5% | 3,8% | -3,5% | -29,6% | -6,4% | -8,5% | -55,2% | -15,4% | -41,0% | -2,6% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1208,60 | +%2,89 | |
| Bharti Airtel Limited | 1865,70 | +%3,96 | |
| HDFC Bank Limited | 722,65 | +%1,68 | |
| ICICI Bank Limited | 1374,00 | +%2,64 | |
| State Bank of India | 955,70 | +%0,08 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2364,00 | +%2,56 | |
| Bajaj Finance Limited | 963,45 | +%0,67 |