SOMANYCERASomany Ceramics Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $242,38 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹20,94 Mr | ₹20,30 Mr | ₹20,42 Mr | ₹20,60 Mr | ₹18,26 Mr | ₹15,90 Mr | ₹15,79 Mr | ₹16,82 Mr | ₹16,47 Mr | ₹15,76 Mr | ₹11,33 Mr | ₹8,66 Mr | ₹7,47 Mr | ₹6,21 Mr | ₹5,29 Mr | ₹4,82 Mr | ₹4,05 Mr | ₹3,02 Mr | ₹2,89 Mr | ₹2,69 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹1,29 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹11,74 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹9,20 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹3,74 Mr | ₹3,60 Mr | ₹3,78 Mr | ₹5,34 Mr | ₹5,47 Mr | ₹4,61 Mr | ₹5,29 Mr | ₹5,74 Mr | ₹5,41 Mr | ₹4,97 Mr | ₹2,43 Mr | ₹1,91 Mr | ₹1,71 Mr | ₹1,62 Mr | ₹1,67 Mr | ₹1,94 Mr | ₹1,62 Mr | ₹1,30 Mr | ₹1,44 Mr | ₹1,21 Mr |
| Net Borç† | ₹2,14 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹27,83 Mr | ₹26,55 Mr | ₹25,86 Mr | ₹24,68 Mr | ₹20,86 Mr | ₹16,44 Mr | ₹16,03 Mr | ₹17,11 Mr | ₹17,12 Mr | ₹17,30 Mr | ₹16,83 Mr | ₹15,17 Mr | ₹12,44 Mr | ₹10,39 Mr | ₹8,66 Mr | ₹7,16 Mr | ₹5,42 Mr | ₹4,46 Mr | ₹3,30 Mr | ₹2,75 Mr |
| Brüt Kâr | ₹3,46 Mr | ₹3,41 Mr | ₹3,83 Mr | ₹2,98 Mr | ₹2,84 Mr | ₹2,37 Mr | ₹2,28 Mr | ₹2,82 Mr | ₹3,25 Mr | ₹4,01 Mr | ₹2,69 Mr | ₹2,14 Mr | ₹1,65 Mr | ₹1,63 Mr | ₹1,42 Mr | ₹1,44 Mr | ₹1,19 Mr | ₹990,63 Mn | ₹833,28 Mn | ₹716,75 Mn |
| FAVÖK | ₹2,55 Mr | ₹2,22 Mr | ₹2,53 Mr | ₹1,81 Mr | ₹2,03 Mr | ₹1,91 Mr | ₹1,36 Mr | ₹1,66 Mr | ₹1,92 Mr | ₹2,37 Mr | ₹1,47 Mr | ₹1,01 Mr | ₹806,33 Mn | ₹826,47 Mn | ₹728,72 Mn | ₹663,78 Mn | ₹569,26 Mn | ₹452,16 Mn | ₹366,03 Mn | ₹290,07 Mn |
| Net Kâr | ₹811,91 Mn | ₹600,68 Mn | ₹968,89 Mn | ₹714,92 Mn | ₹886,87 Mn | ₹570,23 Mn | ₹150,03 Mn | ₹463,17 Mn | ₹704,44 Mn | ₹981,58 Mn | ₹646,96 Mn | ₹463,88 Mn | ₹288,70 Mn | ₹320,07 Mn | ₹251,12 Mn | ₹238,64 Mn | ₹203,86 Mn | ₹87,60 Mn | ₹38,35 Mn | ₹25,03 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 19,76 | 14,65 | 22,98 | 16,83 | 20,88 | 13,43 | 3,54 | 10,93 | 16,62 | 23,16 | 16,25 | 11,94 | 8,25 | 9,28 | 7,28 | 6,92 | 5,91 | 2,54 | 1,11 | 0,73 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | ₹0,00 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹1,49 Mr | ₹105,23 Mn | ₹1,92 Mr | -₹425,21 Mn | -₹1,38 Mr | ₹2,80 Mr | ₹508,50 Mn | -₹1,03 Mr | -₹505,09 Mn | -₹219,68 Mn | -₹960,85 Mn | -₹428,14 Mn | -₹34,02 Mn | ₹138,51 Mn | ₹272,78 Mn | -₹304,01 Mn | -₹189,78 Mn | ₹141,43 Mn | -₹183,81 Mn | -₹75,23 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹556,05 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 17,9% | 17,7% | 18,5% | 25,9% | 30,0% | 29,0% | 33,5% | 34,1% | 32,8% | 31,5% | 21,5% | 22,1% | 22,8% | 26,1% | 31,5% | 40,3% | 40,0% | 43,1% | 49,7% | 44,9% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,33 | 1,31 | 1,27 | 1,20 | 1,14 | 1,03 | 1,02 | 1,02 | 1,04 | 1,10 | 1,49 | 1,75 | 1,67 | 1,67 | 1,64 | 1,49 | 1,34 | 1,48 | 1,14 | 1,02 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 3,03 | 2,89 | 2,81 | 2,68 | 2,27 | 1,79 | 1,74 | 1,86 | 1,86 | 1,88 | 1,83 | 1,65 | 1,35 | 1,13 | 0,94 | 0,78 | 0,59 | 0,48 | 0,36 | 0,30 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 12,4% | 12,8% | 14,8% | 12,1% | 13,6% | 14,4% | 14,2% | 16,5% | 19,0% | 23,2% | 16,0% | 14,1% | 13,3% | 15,7% | 16,4% | 20,0% | 22,0% | 22,2% | 25,2% | 26,0% |
| FAVÖK Marjı | 9,2% | 8,3% | 9,8% | 7,3% | 9,7% | 11,6% | 8,5% | 9,7% | 11,2% | 13,7% | 8,7% | 6,7% | 6,5% | 8,0% | 8,4% | 9,3% | 10,5% | 10,1% | 11,1% | 10,5% |
| Net Kâr Marjı | 2,9% | 2,3% | 3,7% | 2,9% | 4,3% | 3,5% | 0,9% | 2,7% | 4,1% | 5,7% | 3,8% | 3,1% | 2,3% | 3,1% | 2,9% | 3,3% | 3,8% | 2,0% | 1,2% | 0,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 5,4% | 0,4% | 7,4% | -1,7% | -6,6% | 17,0% | 3,2% | -6,0% | -3,0% | -1,3% | -5,7% | -2,8% | -0,3% | 1,3% | 3,2% | -4,2% | -3,5% | 3,2% | -5,6% | -2,7% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1215,00 | +%3,44 | |
| Bharti Airtel Limited | 1854,00 | +%3,31 | |
| HDFC Bank Limited | 726,85 | +%2,27 | |
| ICICI Bank Limited | 1389,40 | +%3,80 | |
| State Bank of India | 960,00 | +%0,53 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2350,00 | +%1,96 | |
| Bajaj Finance Limited | 965,25 | +%0,86 |