STARCEMENTStar Cement Ltd.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $812,36 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹46,74 Mr | ₹41,48 Mr | ₹36,02 Mr | ₹31,35 Mr | ₹27,46 Mr | ₹25,71 Mr | ₹23,67 Mr | ₹22,97 Mr | ₹26,78 Mr | ₹25,82 Mr | ₹24,66 Mr | ₹21,90 Mr | ₹22,09 Mr | ₹20,66 Mr | ₹495.627 | ₹529.549 |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹132,56 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹14,74 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹31,88 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹6,03 Mr | ₹4,03 Mr | ₹1,47 Mr | ₹353,50 Mn | ₹156,52 Mn | ₹181,84 Mn | ₹163,75 Mn | ₹738,17 Mn | ₹4,32 Mr | ₹8,01 Mr | ₹9,40 Mr | ₹8,80 Mr | ₹9,92 Mr | ₹9,29 Mr | ₹0,00 | ₹0,00 |
| Net Borç† | ₹4,79 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||
| Ciro | ₹35,92 Mr | ₹29,96 Mr | ₹28,94 Mr | ₹25,79 Mr | ₹22,22 Mr | ₹16,55 Mr | ₹18,43 Mr | ₹18,31 Mr | ₹16,15 Mr | ₹15,28 Mr | ₹17,15 Mr | ₹14,27 Mr | ₹11,71 Mr | ₹6,57 Mr | ₹0,00 | ₹0,00 |
| Brüt Kâr | ₹17,06 Mr | ₹11,79 Mr | ₹13,49 Mr | ₹9,32 Mr | ₹8,24 Mr | ₹6,10 Mr | ₹7,78 Mr | ₹8,21 Mr | ₹8,33 Mr | ₹6,88 Mr | ₹7,93 Mr | ₹6,37 Mr | ₹4,44 Mr | ₹2,77 Mr | — | — |
| FAVÖK | ₹7,96 Mr | ₹4,39 Mr | ₹5,63 Mr | ₹3,61 Mr | ₹3,66 Mr | ₹2,90 Mr | ₹4,09 Mr | ₹4,66 Mr | ₹5,35 Mr | ₹4,19 Mr | ₹4,03 Mr | ₹4,32 Mr | ₹2,53 Mr | ₹1,20 Mr | -₹23.350 | -₹7.070 |
| Net Kâr | ₹3,93 Mr | ₹1,69 Mr | ₹2,95 Mr | ₹2,48 Mr | ₹2,47 Mr | ₹1,87 Mr | ₹2,86 Mr | ₹2,99 Mr | ₹3,31 Mr | ₹1,95 Mr | ₹1,34 Mr | ₹834,37 Mn | ₹61,24 Mn | ₹249,20 Mn | -₹2.917 | -₹7.074 |
| Hisse Başı Kâr | 9,73 | 4,18 | 7,30 | 6,13 | 6,04 | 4,54 | 6,85 | 7,13 | 7,89 | 4,64 | 2,41 | 2,83 | 0,21 | 0,84 | 0,00 | 0,00 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | ₹0,00 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹2,24 Mr | -₹3,06 Mr | -₹5,23 Mr | -₹1,60 Mr | ₹2,36 Mr | ₹2,43 Mr | ₹2,62 Mr | ₹5,25 Mr | ₹3,40 Mr | ₹1,36 Mr | -₹667,20 Mn | ₹1,31 Mr | -₹463,91 Mn | -₹4,37 Mr | -₹35.970 | ₹29.550 |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹4,93 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 12,9% | 9,7% | 4,1% | 1,1% | 0,6% | 0,7% | 0,7% | 3,2% | 16,1% | 31,0% | 38,1% | 40,2% | 44,9% | 45,0% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,77 | 0,72 | 0,80 | 0,82 | 0,81 | 0,64 | 0,78 | 0,80 | 0,60 | 0,59 | 0,70 | 0,65 | 0,53 | 0,32 | 0,00 | 0,00 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,13 | 0,94 | 0,91 | 0,81 | 0,70 | 0,52 | 0,58 | 0,57 | 0,51 | 0,48 | 0,54 | 0,45 | 0,37 | 0,21 | 0,00 | 0,00 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 47,5% | 39,4% | 46,6% | 36,1% | 37,1% | 36,9% | 42,2% | 44,8% | 51,6% | 45,0% | 46,3% | 44,6% | 37,9% | 42,2% | — | — |
| FAVÖK Marjı | 22,2% | 14,7% | 19,4% | 14,0% | 16,5% | 17,5% | 22,2% | 25,4% | 33,1% | 27,4% | 23,5% | 30,2% | 21,6% | 18,2% | — | — |
| Net Kâr Marjı | 11,0% | 5,6% | 10,2% | 9,6% | 11,1% | 11,3% | 15,5% | 16,3% | 20,5% | 12,7% | 7,8% | 5,8% | 0,5% | 3,8% | — | — |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 6,2% | -10,2% | -18,1% | -6,2% | 10,6% | 14,7% | 14,2% | 28,7% | 21,1% | 8,9% | -3,9% | 9,2% | -4,0% | -66,5% | — | — |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1174,60 | +%0,68 | |
| Bharti Airtel Limited | 1794,60 | -%0,66 | |
| HDFC Bank Limited | 710,70 | -%0,46 | |
| ICICI Bank Limited | 1338,60 | -%1,59 | |
| State Bank of India | 954,90 | -%0,22 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2304,90 | +%1,57 | |
| Bajaj Finance Limited | 957,00 | -%2,62 |