STEELCASSteelcast Ltd.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $335,83 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹4,60 Mr | ₹3,89 Mr | ₹3,24 Mr | ₹3,05 Mr | ₹2,76 Mr | ₹1,92 Mr | ₹1,98 Mr | ₹2,22 Mr | ₹2,44 Mr | ₹2,11 Mr | ₹2,20 Mr | ₹2,24 Mr | ₹2,42 Mr | ₹2,38 Mr | ₹1,80 Mr | ₹1,30 Mr | ₹949,33 Mn | ₹914,21 Mn | ₹1,05 Mr | ₹777,55 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹18,67 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹651,85 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹3,95 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹0,00 | ₹455.000 | ₹832.000 | ₹236,49 Mn | ₹627,99 Mn | ₹231,10 Mn | ₹445,36 Mn | ₹644,33 Mn | ₹925,55 Mn | ₹895,96 Mn | ₹1,28 Mr | ₹1,44 Mr | ₹1,37 Mr | ₹1,16 Mr | ₹848,54 Mn | ₹649,75 Mn | ₹397,38 Mn | ₹434,48 Mn | ₹477,61 Mn | ₹305,02 Mn |
| Net Borç† | -₹1,01 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹4,17 Mr | ₹3,69 Mr | ₹4,01 Mr | ₹4,64 Mr | ₹2,97 Mr | ₹1,53 Mr | ₹1,91 Mr | ₹3,08 Mr | ₹2,25 Mr | ₹1,30 Mr | ₹1,33 Mr | ₹783,01 Mn | ₹1,41 Mr | ₹2,78 Mr | ₹2,32 Mr | ₹1,30 Mr | ₹949,58 Mn | ₹1,28 Mr | ₹1,14 Mr | ₹994,33 Mn |
| Brüt Kâr | ₹1,13 Mr | ₹1,04 Mr | ₹1,05 Mr | ₹1,01 Mr | ₹501,25 Mn | ₹198,08 Mn | ₹237,04 Mn | ₹517,60 Mn | ₹386,12 Mn | ₹199,14 Mn | ₹234,83 Mn | -₹78,95 Mn | ₹147,87 Mn | ₹424,30 Mn | ₹377,08 Mn | ₹136,28 Mn | ₹114,01 Mn | ₹210,78 Mn | ₹226,84 Mn | ₹275,25 Mn |
| FAVÖK | ₹1,10 Mr | ₹1,00 Mr | ₹1,09 Mr | ₹1,02 Mr | ₹588,23 Mn | ₹276,51 Mn | ₹287,44 Mn | ₹492,63 Mn | ₹373,14 Mn | ₹211,65 Mn | ₹225,46 Mn | -₹23,74 Mn | ₹222,92 Mn | ₹376,03 Mn | ₹340,79 Mn | ₹120,02 Mn | ₹115,99 Mn | ₹127,03 Mn | ₹145,53 Mn | ₹187,20 Mn |
| Net Kâr | ₹868,59 Mn | ₹721,98 Mn | ₹750,02 Mn | ₹705,25 Mn | ₹332,72 Mn | ₹120,21 Mn | ₹79,78 Mn | ₹249,75 Mn | ₹208,58 Mn | ₹29,72 Mn | ₹1,33 Mn | -₹185,00 Mn | ₹4,26 Mn | ₹196,54 Mn | ₹141,10 Mn | ₹43,26 Mn | ₹27,76 Mn | ₹51,38 Mn | ₹78,66 Mn | ₹113,15 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 8,58 | 1,43 | 7,41 | 6,97 | 3,29 | 1,19 | 0,79 | 2,47 | 2,06 | 0,29 | 0,01 | -2,03 | 0,05 | 2,31 | 1,84 | 0,56 | 0,38 | 0,71 | 1,12 | 1,55 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹35,96 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹587,08 Mn | ₹590,47 Mn | ₹503,90 Mn | ₹585,51 Mn | -₹346,65 Mn | ₹151,84 Mn | ₹238,53 Mn | ₹372,37 Mn | -₹91,39 Mn | ₹46,69 Mn | ₹39,89 Mn | -₹94,47 Mn | -₹109,36 Mn | -₹276,82 Mn | -₹195,65 Mn | -₹327,49 Mn | ₹32,61 Mn | ₹137,07 Mn | -₹141,89 Mn | -₹120,15 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹325,30 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 7,8% | 22,7% | 12,0% | 22,5% | 29,0% | 38,0% | 42,6% | 58,3% | 64,1% | 56,6% | 48,9% | 47,1% | 50,1% | 41,9% | 47,5% | 45,4% | 39,2% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,91 | 0,95 | 1,24 | 1,52 | 1,07 | 0,80 | 0,97 | 1,39 | 0,92 | 0,62 | 0,61 | 0,35 | 0,58 | 1,17 | 1,29 | 1,00 | 1,00 | 1,40 | 1,08 | 1,28 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,06 | 0,93 | 1,01 | 1,18 | 0,75 | 0,39 | 0,48 | 0,78 | 0,57 | 0,33 | 0,34 | 0,20 | 0,36 | 0,70 | 0,59 | 0,33 | 0,24 | 0,32 | 0,29 | 0,25 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 27,1% | 28,1% | 26,2% | 21,7% | 16,9% | 12,9% | 12,4% | 16,8% | 17,2% | 15,3% | 17,6% | -10,1% | 10,5% | 15,3% | 16,3% | 10,5% | 12,0% | 16,5% | 20,0% | 27,7% |
| FAVÖK Marjı | 26,5% | 27,2% | 27,3% | 22,0% | 19,8% | 18,1% | 15,0% | 16,0% | 16,6% | 16,3% | 16,9% | -3,0% | 15,8% | 13,5% | 14,7% | 9,2% | 12,2% | 9,9% | 12,8% | 18,8% |
| Net Kâr Marjı | 20,8% | 19,6% | 18,7% | 15,2% | 11,2% | 7,9% | 4,2% | 8,1% | 9,3% | 2,3% | 0,1% | -23,6% | 0,3% | 7,1% | 6,1% | 3,3% | 2,9% | 4,0% | 6,9% | 11,4% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 14,1% | 16,0% | 12,6% | 12,6% | -11,7% | 9,9% | 12,5% | 12,1% | -4,1% | 3,6% | 3,0% | -12,1% | -7,8% | -10,0% | -8,4% | -25,2% | 3,4% | 10,7% | -12,5% | -12,1% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1208,60 | +%2,89 | |
| Bharti Airtel Limited | 1865,70 | +%3,96 | |
| HDFC Bank Limited | 722,65 | +%1,68 | |
| ICICI Bank Limited | 1374,00 | +%2,64 | |
| State Bank of India | 955,70 | +%0,08 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2364,00 | +%2,56 | |
| Bajaj Finance Limited | 963,45 | +%0,67 |