SUMEETINDSSumeet Industries Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $67,72 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹5,51 Mr | ₹4,28 Mr | ₹4,28 Mr | ₹4,55 Mr | ₹5,97 Mr | ₹6,25 Mr | ₹7,45 Mr | ₹8,10 Mr | ₹10,32 Mr | ₹10,03 Mr | ₹10,13 Mr | ₹9,73 Mr | ₹9,00 Mr | ₹7,93 Mr | ₹6,26 Mr | ₹4,10 Mr | ₹3,59 Mr | ₹2,14 Mr | ₹968,37 Mn | ₹821,84 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹1,07 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹3,39 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹2,12 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹1,61 Mr | ₹707,82 Mn | ₹4,90 Mr | ₹4,89 Mr | ₹5,45 Mr | ₹5,83 Mr | ₹5,98 Mr | ₹5,75 Mr | ₹4,81 Mr | ₹4,74 Mr | ₹4,62 Mr | ₹4,47 Mr | ₹4,82 Mr | ₹4,04 Mr | ₹3,83 Mr | ₹2,42 Mr | ₹2,46 Mr | ₹1,39 Mr | ₹465,55 Mn | ₹429,89 Mn |
| Net Borç† | ₹1,22 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹10,50 Mr | ₹10,03 Mr | ₹9,85 Mr | ₹10,33 Mr | ₹8,94 Mr | ₹5,74 Mr | ₹7,07 Mr | ₹8,67 Mr | ₹12,05 Mr | ₹14,06 Mr | ₹12,35 Mr | ₹11,63 Mr | ₹12,25 Mr | ₹11,57 Mr | ₹8,15 Mr | ₹8,13 Mr | ₹3,64 Mr | ₹1,58 Mr | ₹1,29 Mr | ₹1,12 Mr |
| Brüt Kâr | ₹557,59 Mn | ₹51,49 Mn | -₹514,13 Mn | -₹536,98 Mn | ₹294,65 Mn | ₹36,11 Mn | -₹911.000 | ₹83,77 Mn | ₹550,69 Mn | ₹1,15 Mr | ₹948,15 Mn | ₹705,74 Mn | ₹910,83 Mn | ₹724,41 Mn | ₹637,95 Mn | ₹488,61 Mn | ₹171,84 Mn | ₹213,77 Mn | ₹159,45 Mn | ₹144,08 Mn |
| FAVÖK | ₹574,24 Mn | ₹130,39 Mn | -₹403,93 Mn | -₹394,07 Mn | ₹350,97 Mn | ₹251,91 Mn | -₹623,13 Mn | ₹406,15 Mn | ₹891,86 Mn | ₹1,19 Mr | ₹986,94 Mn | ₹818,88 Mn | ₹972,11 Mn | ₹793,87 Mn | ₹631,47 Mn | ₹518,59 Mn | ₹190,77 Mn | ₹155,63 Mn | ₹125,56 Mn | ₹107,93 Mn |
| Net Kâr | ₹273,25 Mn | ₹1,51 Mr | -₹590,12 Mn | -₹587,22 Mn | ₹29,14 Mn | -₹71,16 Mn | -₹1,39 Mr | -₹1,17 Mr | -₹26,20 Mn | ₹388,94 Mn | ₹189,19 Mn | ₹221,77 Mn | ₹192,55 Mn | ₹191,59 Mn | ₹241,20 Mn | ₹341,57 Mn | ₹108,49 Mn | ₹37,97 Mn | ₹37,02 Mn | ₹32,45 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,42 | 0,47 | -18,88 | -18,79 | 0,93 | -2,28 | -44,62 | -37,40 | -0,85 | 16,45 | 8,00 | 9,38 | 8,15 | 8,08 | 10,16 | 20,55 | 6,63 | 2,33 | 4,52 | 3,70 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹863,54 Mn | ₹1,04 Mr | ₹155,34 Mn | ₹663,47 Mn | ₹365,84 Mn | ₹205,11 Mn | ₹434,32 Mn | — | -₹903,79 Mn | ₹199,58 Mn | -₹437,31 Mn | ₹3,77 Mn | -₹665,99 Mn | -₹26,18 Mn | -₹2,01 Mr | -₹340,79 Mn | -₹833,53 Mn | -₹1,12 Mr | -₹53,53 Mn | -₹37,17 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹447,49 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 29,2% | 16,5% | 114,6% | 107,5% | 91,2% | 93,3% | 80,3% | 71,0% | 46,6% | 47,3% | 45,6% | 45,9% | 53,6% | 50,9% | 61,2% | 59,1% | 68,6% | 65,1% | 48,1% | 52,3% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,91 | 2,34 | 2,30 | 2,27 | 1,50 | 0,92 | 0,95 | 1,07 | 1,17 | 1,40 | 1,22 | 1,19 | 1,36 | 1,46 | 1,30 | 1,98 | 1,01 | 0,74 | 1,33 | 1,37 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 4,96 | 4,74 | 4,65 | 4,88 | 4,22 | 2,71 | 3,34 | 4,09 | 5,69 | 6,63 | 5,83 | 5,49 | 5,78 | 5,46 | 3,85 | 3,84 | 1,72 | 0,74 | 0,61 | 0,53 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 5,3% | 0,5% | -5,2% | -5,2% | 3,3% | 0,6% | -0,0% | 1,0% | 4,6% | 8,2% | 7,7% | 6,1% | 7,4% | 6,3% | 7,8% | 6,0% | 4,7% | 13,5% | 12,4% | 12,8% |
| FAVÖK Marjı | 5,5% | 1,3% | -4,1% | -3,8% | 3,9% | 4,4% | -8,8% | 4,7% | 7,4% | 8,4% | 8,0% | 7,0% | 7,9% | 6,9% | 7,7% | 6,4% | 5,2% | 9,9% | 9,8% | 9,6% |
| Net Kâr Marjı | 2,6% | 15,1% | -6,0% | -5,7% | 0,3% | -1,2% | -19,7% | -13,5% | -0,2% | 2,8% | 1,5% | 1,9% | 1,6% | 1,7% | 3,0% | 4,2% | 3,0% | 2,4% | 2,9% | 2,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -8,2% | 10,3% | 1,6% | 6,4% | 4,1% | 3,6% | 6,1% | — | -7,5% | 1,4% | -3,5% | 0,0% | -5,4% | -0,2% | -24,6% | -4,2% | -22,9% | -71,0% | -4,2% | -3,3% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1211,20 | -%0,31 | |
| Bharti Airtel Limited | 1905,00 | +%2,75 | |
| HDFC Bank Limited | 728,85 | +%0,28 | |
| ICICI Bank Limited | 1397,00 | +%0,55 | |
| State Bank of India | 962,60 | +%0,27 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2465,00 | +%4,89 | |
| Bajaj Finance Limited | 982,10 | +%1,75 |