SUNDRMBRAKSundaram Brake Linings Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $28,87 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹2,10 Mr | ₹2,25 Mr | ₹2,07 Mr | ₹2,06 Mr | ₹1,98 Mr | ₹1,83 Mr | ₹1,80 Mr | ₹1,89 Mr | ₹1,70 Mr | ₹1,60 Mr | ₹1,72 Mr | ₹1,78 Mr | ₹1,83 Mr | ₹1,75 Mr | ₹1,77 Mr | ₹1,75 Mr | ₹1,63 Mr | ₹1,31 Mr | ₹1,45 Mr | ₹1,44 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹2,95 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹1,08 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹1,02 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹457,90 Mn | ₹557,18 Mn | ₹442,28 Mn | ₹499,72 Mn | ₹416,41 Mn | ₹297,73 Mn | ₹240,10 Mn | ₹333,81 Mn | ₹302,17 Mn | ₹330,20 Mn | ₹478,30 Mn | ₹512,37 Mn | ₹458,36 Mn | ₹409,72 Mn | ₹407,29 Mn | ₹368,92 Mn | ₹297,02 Mn | ₹227,20 Mn | ₹334,28 Mn | ₹438,50 Mn |
| Net Borç† | ₹454,96 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹3,43 Mr | ₹3,51 Mr | ₹3,51 Mr | ₹3,54 Mr | ₹2,94 Mr | ₹2,34 Mr | ₹2,54 Mr | ₹2,82 Mr | ₹2,42 Mr | ₹2,25 Mr | ₹2,27 Mr | ₹2,35 Mr | ₹2,44 Mr | ₹2,30 Mr | ₹2,54 Mr | ₹2,36 Mr | ₹1,99 Mr | ₹1,71 Mr | ₹1,88 Mr | ₹1,89 Mr |
| Brüt Kâr | ₹472,36 Mn | ₹568,47 Mn | ₹472,40 Mn | ₹330,58 Mn | ₹297,14 Mn | ₹293,37 Mn | ₹371,95 Mn | ₹307,15 Mn | ₹273,63 Mn | ₹368,66 Mn | ₹343,88 Mn | ₹285,36 Mn | ₹269,50 Mn | ₹144,92 Mn | ₹439,53 Mn | ₹397,09 Mn | ₹411,38 Mn | ₹193,40 Mn | ₹328,46 Mn | ₹342,70 Mn |
| FAVÖK | ₹83,11 Mn | ₹129,94 Mn | ₹133,89 Mn | ₹16,16 Mn | ₹19,45 Mn | ₹56,50 Mn | ₹18,56 Mn | ₹69,70 Mn | ₹20,64 Mn | ₹80,02 Mn | ₹66,70 Mn | -₹9,30 Mn | ₹22,52 Mn | ₹43,66 Mn | ₹198,72 Mn | ₹225,72 Mn | ₹222,56 Mn | ₹179,38 Mn | ₹268,10 Mn | ₹293,65 Mn |
| Net Kâr | ₹25,67 Mn | ₹51,73 Mn | ₹100,94 Mn | -₹47,82 Mn | ₹777.000 | ₹60,01 Mn | ₹25,17 Mn | ₹70,54 Mn | ₹37,65 Mn | ₹17,59 Mn | -₹4,09 Mn | -₹145,47 Mn | -₹52,16 Mn | -₹44,08 Mn | ₹5,65 Mn | ₹63,01 Mn | ₹61,71 Mn | ₹45,13 Mn | ₹70,77 Mn | ₹137,73 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 6,52 | 13,15 | 25,65 | -12,15 | 0,20 | 15,25 | 6,40 | 17,93 | 9,57 | 4,47 | -1,04 | -36,97 | -13,26 | -11,20 | 1,43 | 16,01 | 16,49 | 16,27 | 25,51 | 49,66 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹65,70 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹108,92 Mn | -₹116,68 Mn | ₹57,65 Mn | -₹83,48 Mn | -₹121,90 Mn | -₹88,70 Mn | ₹98,21 Mn | -₹24,02 Mn | ₹30,79 Mn | ₹150,27 Mn | ₹37,77 Mn | -₹67,32 Mn | -₹848.000 | -₹42,41 Mn | -₹61,15 Mn | -₹126,28 Mn | -₹26,90 Mn | ₹105,31 Mn | ₹111,19 Mn | -₹66,56 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹74,93 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 21,8% | 24,7% | 21,4% | 24,2% | 21,1% | 16,3% | 13,3% | 17,7% | 17,8% | 20,6% | 27,7% | 28,9% | 25,0% | 23,4% | 23,1% | 21,0% | 18,2% | 17,4% | 23,0% | 30,4% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,64 | 1,56 | 1,70 | 1,71 | 1,49 | 1,28 | 1,41 | 1,49 | 1,42 | 1,41 | 1,31 | 1,32 | 1,33 | 1,31 | 1,44 | 1,34 | 1,22 | 1,31 | 1,29 | 1,31 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 3,36 | 3,44 | 3,44 | 3,47 | 2,88 | 2,30 | 2,49 | 2,76 | 2,37 | 2,21 | 2,22 | 2,30 | 2,39 | 2,26 | 2,48 | 2,31 | 1,95 | 1,68 | 1,84 | 1,85 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 13,8% | 16,2% | 13,5% | 9,3% | 10,1% | 12,5% | 14,6% | 10,9% | 11,3% | 16,4% | 15,2% | 12,1% | 11,1% | 6,3% | 17,3% | 16,8% | 20,6% | 11,3% | 17,5% | 18,1% |
| FAVÖK Marjı | 2,4% | 3,7% | 3,8% | 0,5% | 0,7% | 2,4% | 0,7% | 2,5% | 0,9% | 3,6% | 2,9% | -0,4% | 0,9% | 1,9% | 7,8% | 9,6% | 11,2% | 10,5% | 14,3% | 15,5% |
| Net Kâr Marjı | 0,7% | 1,5% | 2,9% | -1,4% | 0,0% | 2,6% | 1,0% | 2,5% | 1,6% | 0,8% | -0,2% | -6,2% | -2,1% | -1,9% | 0,2% | 2,7% | 3,1% | 2,6% | 3,8% | 7,3% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 3,2% | -3,3% | 1,6% | -2,4% | -4,1% | -3,8% | 3,9% | -0,9% | 1,3% | 6,7% | 1,7% | -2,9% | -0,0% | -1,8% | -2,4% | -5,4% | -1,3% | 6,1% | 5,9% | -3,5% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1211,20 | -%0,31 | |
| Bharti Airtel Limited | 1905,00 | +%2,75 | |
| HDFC Bank Limited | 728,85 | +%0,28 | |
| ICICI Bank Limited | 1397,00 | +%0,55 | |
| State Bank of India | 962,60 | +%0,27 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2465,00 | +%4,89 | |
| Bajaj Finance Limited | 982,10 | +%1,75 |