TATACHEMTata Chemicals Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $1,83 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹390,31 Mr | ₹377,80 Mr | ₹367,56 Mr | ₹350,84 Mr | ₹338,43 Mr | ₹283,37 Mr | ₹276,89 Mr | ₹269,05 Mr | ₹258,79 Mr | ₹236,10 Mr | ₹243,55 Mr | ₹224,43 Mr | ₹202,10 Mr | ₹206,15 Mr | ₹195,03 Mr | ₹155,92 Mr | ₹138,75 Mr | ₹149,44 Mr | ₹121,08 Mr | ₹66,70 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹3,98 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹168,56 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹221,75 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹80,01 Mr | ₹70,72 Mr | ₹55,63 Mr | ₹62,96 Mr | ₹70,25 Mr | ₹69,33 Mr | ₹77,02 Mr | ₹61,43 Mr | ₹61,08 Mr | ₹70,72 Mr | ₹90,90 Mr | ₹83,79 Mr | ₹83,93 Mr | ₹83,84 Mr | ₹70,61 Mr | ₹57,00 Mr | ₹49,94 Mr | ₹62,84 Mr | ₹48,50 Mr | ₹18,65 Mr |
| Net Borç† | ₹68,48 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹145,84 Mr | ₹148,87 Mr | ₹154,21 Mr | ₹167,89 Mr | ₹126,22 Mr | ₹102,00 Mr | ₹103,57 Mr | ₹103,37 Mr | ₹102,64 Mr | ₹102,88 Mr | ₹148,16 Mr | ₹169,13 Mr | ₹157,35 Mr | ₹147,19 Mr | ₹136,55 Mr | ₹108,95 Mr | ₹94,48 Mr | ₹121,53 Mr | ₹59,76 Mr | ₹57,54 Mr |
| Brüt Kâr | ₹51,57 Mr | ₹51,98 Mr | ₹58,33 Mr | ₹66,89 Mr | ₹44,62 Mr | ₹32,88 Mr | ₹40,20 Mr | ₹40,82 Mr | ₹45,24 Mr | ₹43,33 Mr | ₹47,60 Mr | ₹50,79 Mr | ₹45,47 Mr | ₹46,45 Mr | ₹42,67 Mr | ₹33,31 Mr | ₹30,90 Mr | ₹13,47 Mr | ₹15,33 Mr | ₹9,35 Mr |
| FAVÖK | ₹18,05 Mr | ₹19,53 Mr | ₹28,83 Mr | ₹38,80 Mr | ₹23,30 Mr | ₹15,29 Mr | ₹19,84 Mr | ₹18,04 Mr | ₹22,06 Mr | ₹20,59 Mr | ₹21,22 Mr | ₹20,63 Mr | ₹17,58 Mr | ₹22,09 Mr | ₹21,79 Mr | ₹17,07 Mr | ₹17,60 Mr | ₹16,00 Mr | ₹9,31 Mr | ₹9,59 Mr |
| Net Kâr | -₹18,96 Mr | ₹2,35 Mr | ₹2,68 Mr | ₹23,17 Mr | ₹12,58 Mr | ₹2,56 Mr | ₹70,06 Mr | ₹11,56 Mr | ₹14,95 Mr | ₹9,93 Mr | ₹7,71 Mr | ₹5,96 Mr | -₹10,32 Mr | ₹4,00 Mr | ₹8,38 Mr | ₹6,53 Mr | ₹6,06 Mr | ₹6,48 Mr | ₹9,64 Mr | ₹5,08 Mr |
| Hisse Başı Kâr | -74,42 | 9,22 | 10,52 | 90,95 | 49,37 | 10,06 | 275,02 | 45,37 | 58,70 | 38,98 | 30,25 | 23,41 | -40,51 | 15,72 | 32,88 | 26,10 | 25,61 | 26,19 | 38,52 | 20,93 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹1,66 Mr | -₹4,05 Mr | ₹9,85 Mr | ₹12,29 Mr | ₹2,05 Mr | ₹5,51 Mr | ₹4,33 Mr | ₹3,73 Mr | ₹8,88 Mr | ₹25,34 Mr | ₹11,38 Mr | ₹3,38 Mr | ₹11,97 Mr | -₹7,71 Mr | ₹840,30 Mn | ₹1,44 Mr | ₹10,89 Mr | -₹50,90 Mn | ₹5,07 Mr | ₹3,83 Mr |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹12,05 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 20,5% | 18,7% | 15,1% | 17,9% | 20,8% | 24,5% | 27,8% | 22,8% | 23,6% | 30,0% | 37,3% | 37,3% | 41,5% | 40,7% | 36,2% | 36,6% | 36,0% | 42,0% | 40,1% | 28,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,37 | 0,39 | 0,42 | 0,48 | 0,37 | 0,36 | 0,37 | 0,38 | 0,40 | 0,44 | 0,61 | 0,75 | 0,78 | 0,71 | 0,70 | 0,70 | 0,68 | 0,81 | 0,49 | 0,86 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,66 | 0,67 | 0,70 | 0,76 | 0,57 | 0,46 | 0,47 | 0,47 | 0,46 | 0,46 | 0,67 | 0,76 | 0,71 | 0,66 | 0,62 | 0,49 | 0,43 | 0,55 | 0,27 | 0,26 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 35,4% | 34,9% | 37,8% | 39,8% | 35,3% | 32,2% | 38,8% | 39,5% | 44,1% | 42,1% | 32,1% | 30,0% | 28,9% | 31,6% | 31,2% | 30,6% | 32,7% | 11,1% | 25,6% | 16,2% |
| FAVÖK Marjı | 12,4% | 13,1% | 18,7% | 23,1% | 18,5% | 15,0% | 19,2% | 17,5% | 21,5% | 20,0% | 14,3% | 12,2% | 11,2% | 15,0% | 16,0% | 15,7% | 18,6% | 13,2% | 15,6% | 16,7% |
| Net Kâr Marjı | -13,0% | 1,6% | 1,7% | 13,8% | 10,0% | 2,5% | 67,6% | 11,2% | 14,6% | 9,7% | 5,2% | 3,5% | -6,6% | 2,7% | 6,1% | 6,0% | 6,4% | 5,3% | 16,1% | 8,8% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -1,1% | -2,7% | 6,4% | 7,3% | 1,6% | 5,4% | 4,2% | 3,6% | 8,7% | 24,6% | 7,7% | 2,0% | 7,6% | -5,2% | 0,6% | 1,3% | 11,5% | -0,0% | 8,5% | 6,7% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1178,90 | +%1,05 | |
| Bharti Airtel Limited | 1819,80 | +%0,74 | |
| HDFC Bank Limited | 712,65 | -%0,19 | |
| ICICI Bank Limited | 1348,70 | -%0,85 | |
| State Bank of India | 948,05 | -%0,94 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2307,90 | +%1,70 | |
| Bajaj Finance Limited | 966,95 | -%1,61 |