TATAELXSITata Elxsi Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $2,15 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹39,63 Mr | ₹35,86 Mr | ₹31,94 Mr | ₹27,73 Mr | ₹21,78 Mr | ₹17,17 Mr | ₹13,89 Mr | ₹11,43 Mr | ₹9,45 Mr | ₹7,21 Mr | ₹8,05 Mr | ₹5,96 Mr | ₹3,94 Mr | ₹3,78 Mr | ₹3,44 Mr | ₹3,02 Mr | ₹2,95 Mr | ₹2,47 Mr | ₹2,59 Mr | ₹1,75 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹2,14 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹9,21 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹30,41 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹1,62 Mr | ₹1,92 Mr | ₹2,24 Mr | ₹1,82 Mr | ₹1,39 Mr | ₹732,10 Mn | ₹582,71 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹585,07 Mn | ₹341,56 Mn | ₹254,32 Mn | ₹339,69 Mn | ₹130,79 Mn | ₹553,26 Mn | ₹0,00 |
| Net Borç† | -₹15,06 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹37,57 Mr | ₹37,29 Mr | ₹35,52 Mr | ₹31,45 Mr | ₹24,71 Mr | ₹18,26 Mr | ₹16,10 Mr | ₹15,97 Mr | ₹13,86 Mr | ₹12,37 Mr | ₹10,75 Mr | ₹8,49 Mr | ₹7,75 Mr | ₹6,22 Mr | ₹5,39 Mr | ₹4,16 Mr | ₹3,88 Mr | ₹4,19 Mr | ₹4,02 Mr | ₹3,08 Mr |
| Brüt Kâr | ₹9,86 Mr | ₹11,16 Mr | ₹11,50 Mr | ₹10,58 Mr | ₹8,36 Mr | ₹5,77 Mr | ₹4,34 Mr | ₹5,42 Mr | ₹4,60 Mr | ₹4,11 Mr | ₹3,56 Mr | ₹2,64 Mr | ₹2,15 Mr | ₹1,26 Mr | ₹1,68 Mr | ₹1,21 Mr | ₹1,16 Mr | ₹1,06 Mr | ₹1,13 Mr | ₹856,60 Mn |
| FAVÖK | ₹8,69 Mr | ₹10,09 Mr | ₹10,59 Mr | ₹9,71 Mr | ₹7,73 Mr | ₹5,29 Mr | ₹3,50 Mr | ₹4,22 Mr | ₹3,49 Mr | ₹3,00 Mr | ₹2,51 Mr | ₹1,77 Mr | ₹1,38 Mr | ₹600,88 Mn | ₹615,33 Mn | ₹472,08 Mn | ₹764,72 Mn | ₹801,57 Mn | ₹778,04 Mn | ₹724,13 Mn |
| Net Kâr | ₹6,28 Mr | ₹7,85 Mr | ₹7,92 Mr | ₹7,55 Mr | ₹5,50 Mr | ₹3,68 Mr | ₹2,56 Mr | ₹2,90 Mr | ₹2,40 Mr | ₹1,75 Mr | ₹1,55 Mr | ₹1,02 Mr | ₹722,62 Mn | ₹213,08 Mn | ₹345,88 Mn | ₹325,17 Mn | ₹488,17 Mn | ₹581,59 Mn | ₹528,46 Mn | ₹521,17 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 100,89 | 126,01 | 127,18 | 121,26 | 88,26 | 59,11 | 41,12 | 46,56 | 38,54 | 28,07 | 24,86 | 16,38 | 11,61 | 3,42 | 5,56 | 5,22 | 7,84 | 9,34 | 8,49 | 8,37 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹759,70 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹7,77 Mr | ₹8,76 Mr | ₹7,05 Mr | ₹4,54 Mr | ₹4,40 Mr | ₹4,24 Mr | ₹2,68 Mr | ₹2,06 Mr | ₹2,00 Mr | ₹1,31 Mr | ₹975,51 Mn | ₹1,15 Mr | ₹1,01 Mr | ₹16,52 Mn | ₹296,49 Mn | ₹408,33 Mn | ₹33,25 Mn | ₹699,80 Mn | -₹288,33 Mn | ₹282,57 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹106,82 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 4,1% | 5,4% | 7,0% | 6,6% | 6,4% | 4,3% | 4,2% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 15,5% | 9,9% | 8,4% | 11,5% | 5,3% | 21,4% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,95 | 1,04 | 1,11 | 1,13 | 1,13 | 1,06 | 1,16 | 1,40 | 1,47 | 1,72 | 1,34 | 1,43 | 1,97 | 1,64 | 1,57 | 1,38 | 1,31 | 1,70 | 1,55 | 1,76 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,24 | 1,23 | 1,17 | 1,03 | 0,81 | 0,60 | 0,53 | 0,53 | 0,46 | 0,41 | 0,35 | 0,28 | 0,25 | 0,20 | 0,18 | 0,14 | 0,13 | 0,14 | 0,13 | 0,10 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 26,2% | 29,9% | 32,4% | 33,6% | 33,8% | 31,6% | 27,0% | 33,9% | 33,2% | 33,2% | 33,1% | 31,1% | 27,8% | 20,2% | 31,3% | 29,1% | 30,0% | 25,3% | 28,1% | 27,8% |
| FAVÖK Marjı | 23,1% | 27,1% | 29,8% | 30,9% | 31,3% | 29,0% | 21,7% | 26,4% | 25,2% | 24,2% | 23,4% | 20,9% | 17,8% | 9,7% | 11,4% | 11,4% | 19,7% | 19,1% | 19,4% | 23,5% |
| Net Kâr Marjı | 16,7% | 21,0% | 22,3% | 24,0% | 22,2% | 20,2% | 15,9% | 18,2% | 17,3% | 14,1% | 14,4% | 12,0% | 9,3% | 3,4% | 6,4% | 7,8% | 12,6% | 13,9% | 13,1% | 16,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 20,7% | 23,5% | 19,8% | 14,4% | 17,8% | 23,2% | 16,7% | 12,9% | 14,4% | 10,6% | 9,1% | 13,6% | 13,0% | 0,3% | 5,5% | 9,8% | 0,9% | 16,7% | -7,2% | 9,2% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1178,90 | +%1,05 | |
| Bharti Airtel Limited | 1819,80 | +%0,74 | |
| HDFC Bank Limited | 712,65 | -%0,19 | |
| ICICI Bank Limited | 1348,70 | -%0,85 | |
| State Bank of India | 948,05 | -%0,94 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2307,90 | +%1,70 | |
| Bajaj Finance Limited | 966,95 | -%1,61 |