TECHNVISNTechNVision Ventures Ltd.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $279,75 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹2,02 Mr | ₹1,77 Mr | ₹1,61 Mr | ₹984,22 Mn | ₹1,26 Mr | ₹867,86 Mn | ₹683,24 Mn | ₹465,91 Mn | ₹792,59 Mn | ₹828,46 Mn | ₹826,42 Mn | ₹805,90 Mn | ₹783,61 Mn | ₹723,57 Mn | ₹682,86 Mn | ₹583,40 Mn | ₹465,73 Mn | ₹526,94 Mn | ₹434,38 Mn | ₹403,42 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹307,90 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹1,87 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹150,02 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹197,96 Mn | ₹144,53 Mn | ₹153,45 Mn | ₹19,79 Mn | ₹18,29 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹33,00 | ₹33,00 | ₹20,30 Mn | ₹45,48 Mn | ₹49,57 Mn | ₹54,04 Mn | ₹148,53 Mn | ₹145,05 Mn | ₹89,50 Mn | ₹168,46 Mn | ₹125,12 Mn | ₹116,49 Mn |
| Net Borç† | -₹109,95 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹2,69 Mr | ₹2,28 Mr | ₹1,93 Mr | ₹1,52 Mr | ₹1,20 Mr | ₹866,34 Mn | ₹759,40 Mn | ₹871,38 Mn | ₹501,34 Mn | ₹466,54 Mn | ₹363,44 Mn | ₹334,84 Mn | ₹324,04 Mn | ₹222,25 Mn | ₹281,87 Mn | ₹273,70 Mn | ₹233,89 Mn | ₹249,73 Mn | ₹316,33 Mn | ₹307,59 Mn |
| Brüt Kâr | ₹450,20 Mn | ₹127,84 Mn | ₹228,50 Mn | ₹72,06 Mn | ₹205,65 Mn | ₹215,57 Mn | ₹163,18 Mn | -₹285,13 Mn | ₹499,71 Mn | ₹464,82 Mn | ₹76,74 Mn | ₹64,30 Mn | ₹66,06 Mn | ₹54,77 Mn | ₹72,13 Mn | ₹47,64 Mn | ₹36,32 Mn | ₹42,57 Mn | ₹91,64 Mn | ₹65,41 Mn |
| FAVÖK | ₹73,48 Mn | ₹39,84 Mn | ₹173,15 Mn | ₹21,55 Mn | ₹150,01 Mn | ₹49,51 Mn | -₹18,18 Mn | ₹24,12 Mn | -₹33,58 Mn | ₹6,25 Mn | ₹28,99 Mn | ₹28,50 Mn | ₹6,77 Mn | ₹13,53 Mn | ₹4,95 Mn | ₹27,90 Mn | ₹24,75 Mn | ₹16,28 Mn | ₹51,48 Mn | ₹40,50 Mn |
| Net Kâr | ₹2,16 Mn | ₹1,14 Mn | ₹135,33 Mn | ₹2,18 Mn | ₹125,36 Mn | ₹40,91 Mn | -₹24,42 Mn | -₹378,55 Mn | -₹35,89 Mn | ₹700.499 | ₹4,29 Mn | ₹6,02 Mn | -₹32,03 Mn | ₹8,18 Mn | ₹11,79 Mn | ₹6,56 Mn | ₹6,78 Mn | ₹3,17 Mn | ₹12,93 Mn | ₹4,11 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,34 | 0,18 | 21,57 | 0,35 | 19,98 | 6,52 | -3,89 | -60,33 | -5,72 | 0,11 | 0,68 | 0,96 | -5,10 | 1,30 | 1,88 | 1,05 | 1,08 | 0,51 | 2,06 | 0,67 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹395,70 Mn | ₹56,75 Mn | ₹161,04 Mn | ₹1,65 Mn | ₹3,38 Mn | ₹77,49 Mn | -₹12,79 Mn | -₹363,77 Mn | -₹25,48 Mn | ₹37,29 Mn | -₹17,14 Mn | ₹20,91 Mn | ₹7,96 Mn | ₹14,96 Mn | -₹5,87 Mn | -₹49,05 Mn | ₹80,93 Mn | -₹56,67 Mn | -₹10,70 Mn | -₹42,28 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹456,86 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 9,8% | 8,1% | 9,5% | 2,0% | 1,4% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 2,5% | 5,6% | 6,3% | 7,5% | 21,8% | 24,9% | 19,2% | 32,0% | 28,8% | 28,9% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,33 | 1,28 | 1,20 | 1,54 | 0,95 | 1,00 | 1,11 | 1,87 | 0,63 | 0,56 | 0,44 | 0,42 | 0,41 | 0,31 | 0,41 | 0,47 | 0,50 | 0,47 | 0,73 | 0,76 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 17,95 | 15,19 | 12,85 | 10,11 | 7,99 | 5,77 | 5,06 | 5,81 | 3,34 | 3,11 | 2,42 | 2,23 | 2,16 | 1,48 | 1,88 | 1,82 | 1,56 | 1,66 | 2,11 | 2,05 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 16,7% | 5,6% | 11,9% | 4,8% | 17,2% | 24,9% | 21,5% | -32,7% | 99,7% | 99,6% | 21,1% | 19,2% | 20,4% | 24,6% | 25,6% | 17,4% | 15,5% | 17,0% | 29,0% | 21,3% |
| FAVÖK Marjı | 2,7% | 1,7% | 9,0% | 1,4% | 12,5% | 5,7% | -2,4% | 2,8% | -6,7% | 1,3% | 8,0% | 8,5% | 2,1% | 6,1% | 1,8% | 10,2% | 10,6% | 6,5% | 16,3% | 13,2% |
| Net Kâr Marjı | 0,1% | 0,1% | 7,0% | 0,1% | 10,5% | 4,7% | -3,2% | -43,4% | -7,2% | 0,2% | 1,2% | 1,8% | -9,9% | 3,7% | 4,2% | 2,4% | 2,9% | 1,3% | 4,1% | 1,3% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -14,7% | 2,5% | 8,4% | 0,1% | 0,3% | 8,9% | -1,7% | -41,7% | -5,1% | 8,0% | -4,7% | 6,2% | 2,5% | 6,7% | -2,1% | -17,9% | 34,6% | -22,7% | -3,4% | -13,7% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1178,90 | +%1,05 | |
| Bharti Airtel Limited | 1819,80 | +%0,74 | |
| HDFC Bank Limited | 712,65 | -%0,19 | |
| ICICI Bank Limited | 1348,70 | -%0,85 | |
| State Bank of India | 948,05 | -%0,94 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2307,90 | +%1,70 | |
| Bajaj Finance Limited | 966,95 | -%1,61 |