TEXRAILTexmaco Rail & Engineering Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $481,74 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹51,01 Mr | ₹49,16 Mr | ₹42,42 Mr | ₹34,30 Mr | ₹27,12 Mr | ₹26,90 Mr | ₹29,30 Mr | ₹27,36 Mr | ₹22,49 Mr | ₹20,01 Mr | ₹20,14 Mr | ₹13,61 Mr | ₹10,24 Mr | ₹10,68 Mr | ₹10,68 Mr | ₹8,78 Mr | ₹54,72 Mn | ₹20.410 | ₹20.960 | ₹21.510 |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹2,32 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹26,89 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹24,12 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹8,95 Mr | ₹9,48 Mr | ₹6,31 Mr | ₹9,84 Mr | ₹7,10 Mr | ₹7,79 Mr | ₹7,60 Mr | ₹5,75 Mr | ₹5,22 Mr | ₹4,33 Mr | ₹4,32 Mr | ₹1,07 Mr | ₹1,02 Mr | ₹1,02 Mr | ₹707,74 Mn | ₹972,00 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 |
| Net Borç† | ₹4,66 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹43,77 Mr | ₹51,07 Mr | ₹35,03 Mr | ₹22,43 Mr | ₹16,22 Mr | ₹16,89 Mr | ₹18,32 Mr | ₹18,58 Mr | ₹11,35 Mr | ₹13,24 Mr | ₹11,02 Mr | ₹4,28 Mr | ₹4,45 Mr | ₹8,25 Mr | ₹7,60 Mr | ₹9,39 Mr | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 |
| Brüt Kâr | ₹4,63 Mr | ₹5,87 Mr | ₹3,62 Mr | ₹2,00 Mr | ₹1,72 Mr | ₹1,45 Mr | ₹1,97 Mr | ₹2,14 Mr | ₹1,03 Mr | ₹1,05 Mr | ₹769,90 Mn | ₹162,70 Mn | ₹348,41 Mn | ₹1,46 Mr | ₹1,37 Mr | ₹1,77 Mr | -₹1,13 Mn | — | — | — |
| FAVÖK | ₹3,98 Mr | ₹4,73 Mr | ₹2,65 Mr | ₹1,47 Mr | ₹1,39 Mr | ₹1,19 Mr | ₹1,58 Mr | ₹1,66 Mr | ₹640,93 Mn | ₹746,16 Mn | ₹523,06 Mn | ₹160,72 Mn | ₹191,71 Mn | ₹1,25 Mr | ₹1,28 Mr | ₹1,71 Mr | -₹1,13 Mn | -₹21.900 | -₹17.920 | -₹19.140 |
| Net Kâr | ₹1,95 Mr | ₹2,49 Mr | ₹1,13 Mr | ₹260,26 Mn | ₹205,00 Mn | ₹141,58 Mn | -₹648,30 Mn | ₹754,38 Mn | ₹126,48 Mn | ₹262,91 Mn | ₹189,64 Mn | ₹137,35 Mn | ₹169,72 Mn | ₹942,69 Mn | ₹930,57 Mn | ₹1,21 Mr | -₹924.780 | -₹21.895 | -₹17.922 | -₹19.136 |
| Hisse Başı Kâr | 4,84 | 6,21 | 3,29 | 0,81 | 0,75 | 0,57 | -2,62 | 3,02 | 0,51 | 1,12 | 0,81 | 0,65 | 0,84 | 4,67 | 4,60 | 6,01 | -0,14 | -1,97 | -1,61 | -1,72 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | ₹0,00 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹826,36 Mn | -₹6,99 Mr | -₹1,09 Mr | -₹2,51 Mr | -₹903,61 Mn | -₹692,45 Mn | -₹1,62 Mr | -₹1,21 Mr | -₹2,68 Mr | -₹1,25 Mr | -₹1,45 Mr | -₹286,56 Mn | -₹50,14 Mn | ₹146,07 Mn | ₹845,06 Mn | ₹965,61 Mn | — | — | — | — |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹1,67 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 17,5% | 19,3% | 14,9% | 28,7% | 26,2% | 29,0% | 26,0% | 21,0% | 23,2% | 21,6% | 21,4% | 7,9% | 9,9% | 9,5% | 6,6% | 11,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,86 | 1,04 | 0,83 | 0,65 | 0,60 | 0,63 | 0,63 | 0,68 | 0,50 | 0,66 | 0,55 | 0,31 | 0,43 | 0,77 | 0,71 | 1,07 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,81 | 2,12 | 1,45 | 0,93 | 0,67 | 0,70 | 0,76 | 0,77 | 0,47 | 0,55 | 0,46 | 0,18 | 0,18 | 0,34 | 0,32 | 0,39 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 10,6% | 11,5% | 10,3% | 8,9% | 10,6% | 8,6% | 10,7% | 11,5% | 9,1% | 8,0% | 7,0% | 3,8% | 7,8% | 17,7% | 18,0% | 18,8% | — | — | — | — |
| FAVÖK Marjı | 9,1% | 9,3% | 7,6% | 6,5% | 8,6% | 7,0% | 8,6% | 8,9% | 5,6% | 5,6% | 4,7% | 3,8% | 4,3% | 15,1% | 16,8% | 18,2% | — | — | — | — |
| Net Kâr Marjı | 4,5% | 4,9% | 3,2% | 1,2% | 1,3% | 0,8% | -3,5% | 4,1% | 1,1% | 2,0% | 1,7% | 3,2% | 3,8% | 11,4% | 12,2% | 12,9% | — | — | — | — |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 1,9% | -13,7% | -3,1% | -11,2% | -5,6% | -4,1% | -8,8% | -6,5% | -23,6% | -9,5% | -13,2% | -6,7% | -1,1% | 1,8% | 11,1% | 10,3% | — | — | — | — |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1208,60 | +%2,89 | |
| Bharti Airtel Limited | 1865,70 | +%3,96 | |
| HDFC Bank Limited | 722,65 | +%1,68 | |
| ICICI Bank Limited | 1374,00 | +%2,64 | |
| State Bank of India | 955,70 | +%0,08 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2364,00 | +%2,56 | |
| Bajaj Finance Limited | 963,45 | +%0,67 |