TMPVTata Motors Passenger Vehicles Ltd
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $11,56 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹3,82 T | ₹3,79 T | ₹3,71 T | ₹3,36 T | ₹3,31 T | ₹3,43 T | ₹3,22 T | ₹3,07 T | ₹3,31 T | ₹2,74 T | ₹2,67 T | ₹2,39 T | ₹2,20 T | ₹1,70 T | ₹1,45 T | ₹1,01 T | ₹866,78 Mr | ₹725,23 Mr | ₹353,70 Mr | ₹254,22 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹240,99 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹2,55 T | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹1,19 T | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹813,95 Mr | ₹740,04 Mr | ₹1,07 T | ₹1,34 T | ₹1,46 T | ₹1,42 T | ₹1,25 T | ₹1,06 T | ₹889,50 Mr | ₹786,04 Mr | ₹693,60 Mr | ₹736,10 Mr | ₹606,42 Mr | ₹535,91 Mr | ₹471,49 Mr | ₹327,91 Mr | ₹351,92 Mr | ₹349,74 Mr | ₹115,85 Mr | ₹73,02 Mr |
| Net Borç† | ₹323,58 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹3,30 T | ₹3,64 T | ₹4,35 T | ₹3,53 T | ₹2,78 T | ₹2,51 T | ₹2,66 T | ₹3,09 T | ₹2,82 T | ₹2,58 T | ₹2,72 T | ₹2,61 T | ₹2,31 T | ₹1,88 T | ₹1,65 T | ₹1,28 T | ₹977,22 Mr | ₹699,00 Mr | ₹342,77 Mr | ₹314,06 Mr |
| Brüt Kâr | ₹779,27 Mr | ₹1,05 T | ₹812,64 Mr | ₹564,95 Mr | ₹333,26 Mr | ₹332,86 Mr | ₹358,89 Mr | ₹432,00 Mr | ₹319,99 Mr | ₹366,67 Mr | ₹533,51 Mr | ₹621,49 Mr | ₹547,74 Mr | ₹491,42 Mr | ₹416,79 Mr | ₹368,23 Mr | ₹248,86 Mr | ₹145,65 Mr | ₹66,20 Mr | ₹41,40 Mr |
| FAVÖK | ₹150,70 Mr | ₹461,28 Mr | ₹599,48 Mr | ₹389,80 Mr | ₹235,57 Mr | ₹307,81 Mr | ₹241,29 Mr | ₹311,96 Mr | ₹203,47 Mr | ₹222,25 Mr | ₹380,13 Mr | ₹372,16 Mr | ₹310,52 Mr | ₹238,16 Mr | ₹211,05 Mr | ₹159,87 Mr | ₹70,87 Mr | ₹10,85 Mr | ₹28,25 Mr | ₹30,07 Mr |
| Net Kâr | ₹823,90 Mr | ₹278,30 Mr | ₹313,99 Mr | ₹24,14 Mr | -₹114,41 Mr | -₹134,51 Mr | -₹120,71 Mr | -₹288,26 Mr | ₹89,89 Mr | ₹74,54 Mr | ₹115,79 Mr | ₹139,86 Mr | ₹139,91 Mr | ₹98,93 Mr | ₹135,16 Mr | ₹92,74 Mr | ₹25,71 Mr | -₹25,05 Mr | ₹21,68 Mr | ₹21,70 Mr |
| Hisse Başı Kâr | 223,64 | 78,75 | 81,36 | 6,26 | -29,68 | -36,73 | -34,62 | -84,26 | 26,27 | 21,78 | 34,00 | 42,97 | 43,06 | 30,66 | 40,33 | 28,66 | 8,80 | -11,22 | 9,88 | 10,26 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹191,96 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹35,14 Mr | ₹446,94 Mr | ₹481,97 Mr | ₹186,01 Mr | -₹33,23 Mr | ₹95,49 Mr | ₹65,43 Mr | -₹45,41 Mr | ₹10,69 Mr | ₹100,49 Mr | ₹168,37 Mr | -₹19,60 Mr | ₹36,99 Mr | -₹5,45 Mr | ₹22,97 Mr | ₹10,59 Mr | -₹17,25 Mr | -₹112,64 Mr | -₹4,81 Mr | -₹39,21 Mr |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹362,82 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 21,3% | 19,5% | 28,9% | 39,9% | 44,3% | 41,4% | 38,7% | 34,6% | 26,8% | 28,7% | 26,0% | 30,8% | 27,6% | 31,5% | 32,5% | 32,4% | 40,6% | 48,2% | 32,8% | 28,7% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,86 | 0,96 | 1,17 | 1,05 | 0,84 | 0,73 | 0,83 | 1,01 | 0,85 | 0,94 | 1,02 | 1,09 | 1,05 | 1,10 | 1,14 | 1,26 | 1,13 | 0,96 | 0,97 | 1,24 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 2,77 | 3,06 | 3,66 | 2,97 | 2,34 | 2,11 | 2,24 | 2,60 | 2,38 | 2,17 | 2,29 | 2,19 | 1,94 | 1,58 | 1,39 | 1,07 | 0,82 | 0,59 | 0,29 | 0,26 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 23,6% | 28,8% | 18,7% | 16,0% | 12,0% | 13,3% | 13,5% | 14,0% | 11,3% | 14,2% | 19,6% | 23,8% | 23,7% | 26,2% | 25,3% | 28,8% | 25,5% | 20,8% | 19,3% | 13,2% |
| FAVÖK Marjı | 4,6% | 12,7% | 13,8% | 11,0% | 8,5% | 12,3% | 9,1% | 10,1% | 7,2% | 8,6% | 14,0% | 14,3% | 13,5% | 12,7% | 12,8% | 12,5% | 7,3% | 1,6% | 8,2% | 9,6% |
| Net Kâr Marjı | 25,0% | 7,6% | 7,2% | 0,7% | -4,1% | -5,4% | -4,5% | -9,3% | 3,2% | 2,9% | 4,3% | 5,4% | 6,1% | 5,3% | 8,2% | 7,3% | 2,6% | -3,6% | 6,3% | 6,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -1,1% | 12,3% | 11,1% | 5,3% | -1,2% | 3,8% | 2,5% | -1,5% | 0,4% | 3,9% | 6,2% | -0,8% | 1,6% | -0,3% | 1,4% | 0,8% | -1,8% | -16,1% | -1,4% | -12,5% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1167,80 | +%0,77 | |
| Bharti Airtel Limited | 1797,20 | +%1,04 | |
| HDFC Bank Limited | 714,95 | +%1,43 | |
| ICICI Bank Limited | 1361,60 | +%1,61 | |
| State Bank of India | 953,35 | +%1,31 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2262,00 | +%6,45 | |
| Bajaj Finance Limited | 981,50 | +%2,53 |