UMESLTDUsha Martin Education & Solutions Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $1,22 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹31,91 Mn | ₹29,99 Mn | ₹165,87 Mn | ₹183,92 Mn | ₹185,86 Mn | ₹186,50 Mn | ₹185,60 Mn | ₹189,91 Mn | ₹191,94 Mn | ₹195,35 Mn | ₹211,45 Mn | ₹233,75 Mn | ₹250,34 Mn | ₹259,43 Mn | ₹240,88 Mn | ₹236,97 Mn | ₹593,68 Mn | ₹577,75 Mn | ₹576,29 Mn | ₹575,63 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹238.860 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹7,39 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹24,52 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹2,25 Mn | ₹7,15 Mn | ₹17,00 Mn | ₹25,71 Mn | ₹27,07 Mn | ₹27,07 Mn | ₹27,07 Mn | ₹25,59 Mn | ₹27,05 Mn | ₹28,64 Mn | ₹27,60 Mn | ₹14,29 Mn | ₹10,25 Mn | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 | ₹0,00 |
| Net Borç† | ₹2,01 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹8,80 Mn | ₹5,24 Mn | ₹7,33 Mn | ₹6,55 Mn | ₹7,84 Mn | ₹5,90 Mn | ₹7,11 Mn | ₹7,54 Mn | ₹8,17 Mn | ₹14,48 Mn | ₹14,08 Mn | ₹34,33 Mn | ₹61,95 Mn | ₹155,06 Mn | ₹158,34 Mn | ₹154,93 Mn | ₹77,80 Mn | ₹23,09 Mn | ₹3,82 Mn | ₹3,82 Mn |
| Brüt Kâr | ₹6,31 Mn | ₹2,74 Mn | ₹4,98 Mn | ₹3,91 Mn | ₹4,70 Mn | ₹2,63 Mn | ₹3,67 Mn | ₹3,96 Mn | ₹3,99 Mn | ₹1,88 Mn | -₹5,48 Mn | ₹10,99 Mn | ₹32,84 Mn | ₹95,10 Mn | ₹91,86 Mn | ₹85,79 Mn | ₹51,17 Mn | -₹392.568 | ₹1,73 Mn | ₹2,12 Mn |
| FAVÖK | ₹4,36 Mn | ₹55.270 | ₹2,32 Mn | ₹1,06 Mn | ₹1,12 Mn | ₹894.010 | ₹1,27 Mn | ₹1,35 Mn | ₹351.810 | -₹8,13 Mn | -₹22,92 Mn | -₹11,29 Mn | ₹1,10 Mn | ₹14,98 Mn | ₹15,15 Mn | ₹26,17 Mn | ₹15,50 Mn | ₹842.260 | ₹162.010 | ₹1,60 Mn |
| Net Kâr | ₹3,94 Mn | ₹3,13 Mn | ₹1,51 Mn | ₹632.820 | ₹605.000 | ₹251.861 | ₹591.829 | -₹992.977 | -₹1,61 Mn | -₹27,93 Mn | -₹28,90 Mn | -₹14,64 Mn | -₹2,36 Mn | ₹3,89 Mn | ₹4,44 Mn | ₹15,95 Mn | ₹10,14 Mn | ₹4,40 Mn | ₹1,93 Mn | ₹2,52 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,15 | 0,12 | 0,06 | 0,02 | 0,02 | 0,01 | 0,02 | -0,04 | -0,06 | -1,06 | -1,09 | -0,55 | -0,09 | 0,15 | 0,17 | 0,60 | 0,38 | 0,17 | 0,07 | 0,10 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹4,55 Mn | ₹10,09 Mn | ₹8,59 Mn | ₹1,33 Mn | — | -₹201.410 | -₹1,26 Mn | ₹1,45 Mn | ₹1,06 Mn | -₹5,24 Mn | -₹13,58 Mn | -₹4,47 Mn | -₹19,32 Mn | ₹50.820 | ₹1,18 Mn | -₹5,53 Mn | -₹1,36 Mn | -₹16,89 Mn | ₹12,16 Mn | -₹2,34 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹10.590 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 7,1% | 23,8% | 10,2% | 14,0% | 14,6% | 14,5% | 14,6% | 13,5% | 14,1% | 14,7% | 13,1% | 6,1% | 4,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,28 | 0,17 | 0,04 | 0,04 | 0,04 | 0,03 | 0,04 | 0,04 | 0,04 | 0,07 | 0,07 | 0,15 | 0,25 | 0,60 | 0,66 | 0,65 | 0,13 | 0,04 | 0,01 | 0,01 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,36 | 0,21 | 0,30 | 0,27 | 0,32 | 0,24 | 0,29 | 0,31 | 0,33 | 0,59 | 0,57 | 1,40 | 2,53 | 6,32 | 6,46 | 6,32 | 3,17 | 0,94 | 0,16 | 0,16 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 71,7% | 52,3% | 67,9% | 59,7% | 60,0% | 44,7% | 51,6% | 52,5% | 48,9% | 13,0% | -38,9% | 32,0% | 53,0% | 61,3% | 58,0% | 55,4% | 65,8% | -1,7% | 45,3% | 55,4% |
| FAVÖK Marjı | 49,6% | 1,1% | 31,6% | 16,1% | 14,3% | 15,2% | 17,8% | 17,9% | 4,3% | -56,2% | -162,9% | -32,9% | 1,8% | 9,7% | 9,6% | 16,9% | 19,9% | 3,6% | 4,2% | 41,8% |
| Net Kâr Marjı | 44,8% | 59,8% | 20,6% | 9,7% | 7,7% | 4,3% | 8,3% | -13,2% | -19,8% | -192,9% | -205,3% | -42,7% | -3,8% | 2,5% | 2,8% | 10,3% | 13,0% | 19,1% | 50,7% | 65,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 51,7% | 192,5% | 117,2% | 20,3% | — | -3,4% | -17,8% | 19,2% | 13,0% | -36,2% | -96,5% | -13,0% | -31,2% | 0,0% | 0,7% | -3,6% | -1,8% | -73,2% | 318,3% | -61,3% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1211,20 | -%0,31 | |
| Bharti Airtel Limited | 1905,00 | +%2,75 | |
| HDFC Bank Limited | 728,85 | +%0,28 | |
| ICICI Bank Limited | 1397,00 | +%0,55 | |
| State Bank of India | 962,60 | +%0,27 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2465,00 | +%4,89 | |
| Bajaj Finance Limited | 982,10 | +%1,75 |