URAVIDEFUravi Defence and Technology Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $12,87 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹783,67 Mn | ₹888,88 Mn | ₹555,16 Mn | ₹515,55 Mn | ₹492,55 Mn | ₹478,04 Mn | ₹474,03 Mn | ₹422,06 Mn | ₹364,47 Mn | ₹293,27 Mn | ₹331,29 Mn | ₹329,76 Mn | ₹319,68 Mn | ₹304,77 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹25,42 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹275,15 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹508,52 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹240,03 Mn | ₹258,81 Mn | ₹245,72 Mn | ₹228,50 Mn | ₹228,99 Mn | ₹229,13 Mn | ₹204,03 Mn | ₹166,60 Mn | ₹136,78 Mn | ₹145,53 Mn | ₹166,74 Mn | ₹195,89 Mn | ₹195,30 Mn | ₹174,83 Mn |
| Net Borç† | ₹214,60 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||
| Ciro | ₹386,20 Mn | ₹413,45 Mn | ₹418,95 Mn | ₹338,93 Mn | ₹313,38 Mn | ₹277,75 Mn | ₹360,47 Mn | ₹352,17 Mn | ₹339,79 Mn | ₹290,18 Mn | ₹294,42 Mn | ₹271,49 Mn | ₹257,37 Mn | ₹232,41 Mn |
| Brüt Kâr | ₹69,31 Mn | ₹92,55 Mn | ₹93,78 Mn | ₹64,47 Mn | ₹66,18 Mn | ₹31,48 Mn | ₹68,43 Mn | ₹91,00 Mn | ₹86,15 Mn | ₹50,41 Mn | ₹76,15 Mn | ₹78,53 Mn | ₹96,95 Mn | ₹68,86 Mn |
| FAVÖK | ₹30,92 Mn | ₹57,59 Mn | ₹66,32 Mn | ₹46,77 Mn | ₹51,48 Mn | ₹23,89 Mn | ₹54,73 Mn | ₹70,08 Mn | ₹66,11 Mn | ₹46,93 Mn | ₹48,77 Mn | ₹51,73 Mn | ₹41,35 Mn | ₹38,92 Mn |
| Net Kâr | ₹21,40 Mn | ₹25,44 Mn | ₹21,33 Mn | ₹8,68 Mn | ₹7,33 Mn | -₹9,91 Mn | ₹16,22 Mn | ₹28,73 Mn | ₹27,55 Mn | ₹10,50 Mn | ₹9,37 Mn | ₹8,26 Mn | ₹5,78 Mn | ₹7,27 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 1,88 | 2,30 | 1,94 | 0,79 | 0,67 | -0,90 | 1,47 | 2,61 | 2,50 | 0,96 | 0,85 | 0,75 | 0,53 | 0,66 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | ₹0,00 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | -₹16,33 Mn | -₹52,41 Mn | -₹36,11 Mn | ₹2,46 Mn | -₹7,39 Mn | -₹13,77 Mn | -₹31,93 Mn | -₹60,25 Mn | ₹15,41 Mn | ₹21,51 Mn | ₹2,41 Mn | ₹1,75 Mn | -₹11,71 Mn | -₹28,65 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹18,03 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||
| Borç / Aktif | 30,6% | 29,1% | 44,3% | 44,3% | 46,5% | 47,9% | 43,0% | 39,5% | 37,5% | 49,6% | 50,3% | 59,4% | 61,1% | 57,4% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,49 | 0,47 | 0,75 | 0,66 | 0,64 | 0,58 | 0,76 | 0,83 | 0,93 | 0,99 | 0,89 | 0,82 | 0,81 | 0,76 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,76 | 0,81 | 0,82 | 0,67 | 0,62 | 0,55 | 0,71 | 0,69 | 0,67 | 0,57 | 0,58 | 0,53 | 0,51 | 0,46 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 17,9% | 22,4% | 22,4% | 19,0% | 21,1% | 11,3% | 19,0% | 25,8% | 25,4% | 17,4% | 25,9% | 28,9% | 37,7% | 29,6% |
| FAVÖK Marjı | 8,0% | 13,9% | 15,8% | 13,8% | 16,4% | 8,6% | 15,2% | 19,9% | 19,5% | 16,2% | 16,6% | 19,1% | 16,1% | 16,7% |
| Net Kâr Marjı | 5,5% | 6,2% | 5,1% | 2,6% | 2,3% | -3,6% | 4,5% | 8,2% | 8,1% | 3,6% | 3,2% | 3,0% | 2,2% | 3,1% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | -4,2% | -12,7% | -8,6% | 0,7% | -2,4% | -5,0% | -8,9% | -17,1% | 4,5% | 7,4% | 0,8% | 0,6% | -4,6% | -12,3% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1211,20 | -%0,31 | |
| Bharti Airtel Limited | 1905,00 | +%2,75 | |
| HDFC Bank Limited | 728,85 | +%0,28 | |
| ICICI Bank Limited | 1397,00 | +%0,55 | |
| State Bank of India | 962,60 | +%0,27 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2465,00 | +%4,89 | |
| Bajaj Finance Limited | 982,10 | +%1,75 |