UTTAMSUGARUttam Sugar Mills Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $102,55 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹19,56 Mr | ₹21,48 Mr | ₹17,85 Mr | ₹16,22 Mr | ₹15,70 Mr | ₹17,80 Mr | ₹17,66 Mr | ₹18,49 Mr | ₹15,42 Mr | ₹14,14 Mr | ₹11,93 Mr | ₹12,15 Mr | ₹13,32 Mr | ₹10,85 Mr | ₹10,52 Mr | ₹11,61 Mr | ₹7,66 Mr | ₹6,41 Mr | ₹5,31 Mr | ₹3,76 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹94,84 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹10,63 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹8,90 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹7,22 Mr | ₹8,33 Mr | ₹7,61 Mr | ₹5,94 Mr | ₹6,40 Mr | ₹8,20 Mr | ₹8,10 Mr | ₹7,25 Mr | ₹7,71 Mr | ₹7,17 Mr | ₹6,21 Mr | ₹7,42 Mr | ₹7,63 Mr | ₹7,21 Mr | ₹6,74 Mr | ₹7,44 Mr | ₹4,60 Mr | ₹3,37 Mr | ₹2,57 Mr | ₹1,47 Mr |
| Net Borç† | ₹7,05 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹22,02 Mr | ₹18,46 Mr | ₹20,47 Mr | ₹20,59 Mr | ₹20,34 Mr | ₹18,19 Mr | ₹16,45 Mr | ₹12,28 Mr | ₹12,43 Mr | ₹10,85 Mr | ₹10,69 Mr | ₹6,91 Mr | ₹6,44 Mr | ₹6,81 Mr | ₹6,82 Mr | ₹3,93 Mr | ₹3,00 Mr | ₹2,79 Mr | ₹2,15 Mr | ₹1,88 Mr |
| Brüt Kâr | ₹2,46 Mr | ₹2,29 Mr | ₹2,89 Mr | ₹2,78 Mr | ₹3,07 Mr | ₹2,61 Mr | ₹2,22 Mr | ₹1,77 Mr | ₹1,32 Mr | ₹2,33 Mr | ₹1,01 Mr | ₹200,00 Mn | ₹979,25 Mn | ₹74,05 Mn | ₹597,38 Mn | ₹185,84 Mn | ₹113,65 Mn | ₹217,07 Mn | ₹532,47 Mn | ₹461,84 Mn |
| FAVÖK | ₹2,33 Mr | ₹2,17 Mr | ₹2,69 Mr | ₹2,47 Mr | ₹2,75 Mr | ₹2,19 Mr | ₹1,84 Mr | ₹1,72 Mr | ₹1,17 Mr | ₹2,17 Mr | ₹1,01 Mr | ₹318,60 Mn | ₹1,08 Mr | ₹223,39 Mn | ₹749,05 Mn | ₹345,91 Mn | ₹320,74 Mn | ₹215,53 Mn | ₹553,28 Mn | ₹514,59 Mn |
| Net Kâr | ₹1,00 Mr | ₹883,11 Mn | ₹1,32 Mr | ₹1,24 Mr | ₹1,35 Mr | ₹597,58 Mn | ₹516,26 Mn | ₹581,19 Mn | ₹169,97 Mn | ₹1,07 Mr | ₹200,01 Mn | -₹441,08 Mn | ₹54,63 Mn | -₹695,97 Mn | -₹145,77 Mn | -₹351,46 Mn | -₹401,41 Mn | -₹270,72 Mn | ₹227,53 Mn | ₹267,11 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 26,30 | 23,16 | 34,67 | 32,41 | 35,38 | 15,67 | 13,54 | 15,24 | 4,46 | 27,95 | 3,82 | -12,96 | 0,08 | -27,89 | -6,53 | -13,12 | -14,99 | -10,11 | 9,66 | 9,98 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | ₹0,00 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹1,68 Mr | ₹51,25 Mn | -₹1,37 Mr | ₹659,68 Mn | ₹2,27 Mr | ₹128,85 Mn | -₹1,06 Mr | ₹232,37 Mn | -₹729,83 Mn | -₹918,42 Mn | ₹577,19 Mn | ₹15,36 Mn | -₹401,26 Mn | -₹527,43 Mn | -₹5,24 Mn | -₹2,83 Mr | -₹1,24 Mr | -₹1,72 Mr | -₹1,72 Mr | -₹517,39 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹577,37 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 36,9% | 38,8% | 42,7% | 36,6% | 40,8% | 46,1% | 45,9% | 39,2% | 50,0% | 50,7% | 52,0% | 61,1% | 57,3% | 66,5% | 64,1% | 64,1% | 60,1% | 52,6% | 48,3% | 39,2% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,13 | 0,86 | 1,15 | 1,27 | 1,30 | 1,02 | 0,93 | 0,66 | 0,81 | 0,77 | 0,90 | 0,57 | 0,48 | 0,63 | 0,65 | 0,34 | 0,39 | 0,44 | 0,40 | 0,50 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 2,47 | 2,08 | 2,30 | 2,31 | 2,29 | 2,04 | 1,85 | 1,38 | 1,40 | 1,22 | 1,20 | 0,78 | 0,72 | 0,77 | 0,77 | 0,44 | 0,34 | 0,31 | 0,24 | 0,21 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 11,2% | 12,4% | 14,1% | 13,5% | 15,1% | 14,3% | 13,5% | 14,4% | 10,6% | 21,5% | 9,4% | 2,9% | 15,2% | 1,1% | 8,8% | 4,7% | 3,8% | 7,8% | 24,8% | 24,6% |
| FAVÖK Marjı | 10,6% | 11,8% | 13,1% | 12,0% | 13,5% | 12,1% | 11,2% | 14,0% | 9,4% | 20,0% | 9,4% | 4,6% | 16,9% | 3,3% | 11,0% | 8,8% | 10,7% | 7,7% | 25,8% | 27,4% |
| Net Kâr Marjı | 4,6% | 4,8% | 6,5% | 6,0% | 6,6% | 3,3% | 3,1% | 4,7% | 1,4% | 9,8% | 1,9% | -6,4% | 0,8% | -10,2% | -2,1% | -8,9% | -13,4% | -9,7% | 10,6% | 14,2% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 7,6% | 0,3% | -6,7% | 3,2% | 11,2% | 0,7% | -6,4% | 1,9% | -5,9% | -8,5% | 5,4% | 0,2% | -6,2% | -7,7% | -0,1% | -72,0% | -41,4% | -61,5% | -80,3% | -27,5% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1211,20 | -%0,31 | |
| Bharti Airtel Limited | 1905,00 | +%2,75 | |
| HDFC Bank Limited | 728,85 | +%0,28 | |
| ICICI Bank Limited | 1397,00 | +%0,55 | |
| State Bank of India | 962,60 | +%0,27 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2465,00 | +%4,89 | |
| Bajaj Finance Limited | 982,10 | +%1,75 |