VADILALINDVadilal Industries Limited
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $546,89 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹12,73 Mr | ₹10,96 Mr | ₹9,49 Mr | ₹8,52 Mr | ₹6,35 Mr | ₹5,75 Mr | ₹5,81 Mr | ₹4,84 Mr | ₹4,45 Mr | ₹4,21 Mr | ₹3,67 Mr | ₹3,72 Mr | ₹3,78 Mr | ₹3,53 Mr | ₹3,30 Mr | ₹2,33 Mr | ₹1,90 Mr | ₹1,39 Mr | ₹1,28 Mr | ₹979,46 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹427,70 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹4,17 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹8,51 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹2,30 Mr | ₹2,18 Mr | ₹2,23 Mr | ₹2,91 Mr | ₹1,86 Mr | ₹1,58 Mr | ₹1,93 Mr | ₹1,48 Mr | ₹1,41 Mr | ₹1,19 Mr | ₹1,22 Mr | ₹1,52 Mr | ₹1,66 Mr | ₹1,72 Mr | ₹1,48 Mr | ₹1,41 Mr | ₹912,25 Mn | ₹661,92 Mn | ₹549,45 Mn | ₹355,34 Mn |
| Net Borç† | ₹1,72 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹15,00 Mr | ₹12,38 Mr | ₹11,25 Mr | ₹10,58 Mr | ₹6,97 Mr | ₹4,63 Mr | ₹5,99 Mr | ₹5,66 Mr | ₹5,47 Mr | ₹4,76 Mr | ₹4,48 Mr | ₹4,03 Mr | ₹3,63 Mr | ₹3,20 Mr | ₹2,81 Mr | ₹2,37 Mr | ₹1,89 Mr | ₹1,48 Mr | ₹1,32 Mr | ₹1,19 Mr |
| Brüt Kâr | ₹3,95 Mr | ₹3,29 Mr | ₹2,95 Mr | ₹2,68 Mr | ₹1,73 Mr | ₹780,37 Mn | ₹1,12 Mr | ₹1,17 Mr | ₹1,02 Mr | ₹1,06 Mr | ₹1,00 Mr | ₹706,44 Mn | ₹710,76 Mn | ₹627,02 Mn | ₹559,78 Mn | ₹218,92 Mn | ₹190,90 Mn | ₹348,16 Mn | ₹330,78 Mn | ₹317,29 Mn |
| FAVÖK | ₹2,50 Mr | ₹2,41 Mr | ₹2,23 Mr | ₹1,69 Mr | ₹1,01 Mr | ₹405,94 Mn | ₹790,41 Mn | ₹721,27 Mn | ₹476,00 Mn | ₹547,82 Mn | ₹583,49 Mn | ₹380,91 Mn | ₹369,56 Mn | ₹334,36 Mn | ₹327,28 Mn | ₹227,00 Mn | ₹178,64 Mn | ₹118,41 Mn | ₹94,66 Mn | ₹107,37 Mn |
| Net Kâr | ₹1,55 Mr | ₹1,50 Mr | ₹1,46 Mr | ₹962,96 Mn | ₹447,02 Mn | ₹46,33 Mn | ₹413,83 Mn | ₹333,61 Mn | ₹156,63 Mn | ₹190,93 Mn | ₹147,62 Mn | ₹24,36 Mn | ₹22,98 Mn | ₹50,25 Mn | ₹57,93 Mn | ₹46,88 Mn | ₹55,22 Mn | ₹11,03 Mn | ₹39,08 Mn | ₹57,61 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 215,42 | 208,79 | 202,71 | 133,97 | 62,19 | 6,44 | 57,57 | 46,41 | 21,79 | 26,56 | 20,54 | 3,39 | 3,20 | 6,96 | 8,06 | 6,52 | 7,68 | 1,53 | 5,44 | 8,02 |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -₹7,90 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹346,00 Mn | ₹273,80 Mn | ₹1,16 Mr | -₹343,19 Mn | -₹89,30 Mn | ₹507,82 Mn | -₹172,96 Mn | -₹15,75 Mn | -₹229,89 Mn | ₹59,94 Mn | ₹295,22 Mn | ₹138,17 Mn | ₹91,99 Mn | -₹155,55 Mn | -₹2,46 Mn | -₹497,72 Mn | -₹260,08 Mn | -₹102,31 Mn | -₹183,54 Mn | -₹41,22 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹965,60 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 18,0% | 19,9% | 23,5% | 34,1% | 29,2% | 27,4% | 33,3% | 30,5% | 31,8% | 28,2% | 33,1% | 40,9% | 44,0% | 48,7% | 44,7% | 60,6% | 48,0% | 47,7% | 43,0% | 36,3% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,18 | 1,13 | 1,19 | 1,24 | 1,10 | 0,81 | 1,03 | 1,17 | 1,23 | 1,13 | 1,22 | 1,08 | 0,96 | 0,91 | 0,85 | 1,02 | 0,99 | 1,07 | 1,03 | 1,21 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 1,76 | 1,46 | 1,32 | 1,24 | 0,82 | 0,54 | 0,70 | 0,67 | 0,64 | 0,56 | 0,53 | 0,47 | 0,43 | 0,38 | 0,33 | 0,28 | 0,22 | 0,17 | 0,15 | 0,14 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 26,3% | 26,6% | 26,2% | 25,3% | 24,8% | 16,8% | 18,6% | 20,7% | 18,7% | 22,3% | 22,4% | 17,5% | 19,6% | 19,6% | 19,9% | 9,2% | 10,1% | 23,5% | 25,1% | 26,7% |
| FAVÖK Marjı | 16,7% | 19,5% | 19,8% | 16,0% | 14,5% | 8,8% | 13,2% | 12,7% | 8,7% | 11,5% | 13,0% | 9,5% | 10,2% | 10,5% | 11,6% | 9,6% | 9,4% | 8,0% | 7,2% | 9,0% |
| Net Kâr Marjı | 10,3% | 12,1% | 13,0% | 9,1% | 6,4% | 1,0% | 6,9% | 5,9% | 2,9% | 4,0% | 3,3% | 0,6% | 0,6% | 1,6% | 2,1% | 2,0% | 2,9% | 0,7% | 3,0% | 4,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 2,3% | 2,2% | 10,3% | -3,2% | -1,3% | 11,0% | -2,9% | -0,3% | -4,2% | 1,3% | 6,6% | 3,4% | 2,5% | -4,9% | -0,1% | -21,0% | -13,8% | -6,9% | -14,0% | -3,5% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1174,60 | +%0,68 | |
| Bharti Airtel Limited | 1794,60 | -%0,66 | |
| HDFC Bank Limited | 710,70 | -%0,46 | |
| ICICI Bank Limited | 1338,60 | -%1,59 | |
| State Bank of India | 954,90 | -%0,22 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2304,90 | +%1,57 | |
| Bajaj Finance Limited | 957,00 | -%2,62 |