VISAKAINDVisaka Industries Ltd.
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar INR · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $86,86 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | ₹13,54 Mr | ₹14,26 Mr | ₹14,97 Mr | ₹13,72 Mr | ₹11,11 Mr | ₹9,51 Mr | ₹9,45 Mr | ₹9,29 Mr | ₹8,87 Mr | ₹7,62 Mr | ₹8,21 Mr | ₹7,91 Mr | ₹7,29 Mr | ₹7,40 Mr | ₹5,74 Mr | ₹6,07 Mr | ₹5,26 Mr | ₹4,66 Mr | ₹4,52 Mr | ₹3,92 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | ₹275,60 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | ₹5,27 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | ₹8,27 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | ₹3,03 Mr | ₹4,79 Mr | ₹5,38 Mr | ₹3,87 Mr | ₹1,67 Mr | ₹1,15 Mr | ₹2,63 Mr | ₹2,46 Mr | ₹2,41 Mr | ₹2,13 Mr | ₹3,21 Mr | ₹3,04 Mr | ₹2,65 Mr | ₹2,77 Mr | ₹1,59 Mr | ₹1,73 Mr | ₹1,49 Mr | ₹1,57 Mr | ₹1,89 Mr | ₹1,73 Mr |
| Net Borç† | ₹2,75 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | ₹16,66 Mr | ₹15,30 Mr | ₹15,25 Mr | ₹16,49 Mr | ₹14,02 Mr | ₹11,45 Mr | ₹10,48 Mr | ₹11,28 Mr | ₹9,99 Mr | ₹9,52 Mr | ₹9,91 Mr | ₹10,13 Mr | ₹8,83 Mr | ₹9,10 Mr | ₹7,45 Mr | ₹6,50 Mr | ₹6,04 Mr | ₹5,73 Mr | ₹4,32 Mr | ₹3,76 Mr |
| Brüt Kâr | ₹3,43 Mr | ₹2,77 Mr | ₹2,96 Mr | ₹3,63 Mr | ₹3,95 Mr | ₹3,39 Mr | ₹2,44 Mr | ₹2,92 Mr | ₹2,65 Mr | ₹2,25 Mr | ₹1,94 Mr | ₹2,05 Mr | ₹1,44 Mr | ₹2,04 Mr | ₹1,75 Mr | ₹1,56 Mr | ₹1,79 Mr | ₹1,59 Mr | ₹977,03 Mn | ₹972,63 Mn |
| FAVÖK | ₹1,30 Mr | ₹875,53 Mn | ₹891,85 Mn | ₹1,37 Mr | ₹1,91 Mr | ₹1,96 Mr | ₹1,11 Mr | ₹1,34 Mr | ₹1,41 Mr | ₹1,22 Mr | ₹1,04 Mr | ₹933,49 Mn | ₹542,28 Mn | ₹1,04 Mr | ₹771,19 Mn | ₹838,24 Mn | ₹1,10 Mr | ₹845,22 Mn | ₹424,77 Mn | ₹541,30 Mn |
| Net Kâr | ₹853,62 Mn | -₹30,12 Mn | ₹8,60 Mn | ₹535,87 Mn | ₹1,18 Mr | ₹1,11 Mr | ₹492,95 Mn | ₹674,07 Mn | ₹665,57 Mn | ₹427,85 Mn | ₹244,35 Mn | ₹212,36 Mn | ₹119,67 Mn | ₹506,88 Mn | ₹343,41 Mn | ₹450,74 Mn | ₹572,11 Mn | ₹359,38 Mn | ₹76,73 Mn | ₹237,37 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 9,88 | -0,35 | 0,10 | 6,20 | 13,88 | 13,53 | 6,21 | 8,49 | 8,38 | 5,39 | 3,08 | 2,67 | 1,51 | 6,38 | 4,32 | 5,68 | 7,21 | 4,53 | 0,93 | 3,87 |
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | ₹1,18 Mr | ₹473,68 Mn | -₹1,47 Mr | -₹2,11 Mr | -₹975,43 Mn | ₹2,33 Mr | ₹228,69 Mn | ₹44,49 Mn | -₹332,26 Mn | ₹732,92 Mn | ₹396,42 Mn | -₹365,19 Mn | ₹88,32 Mn | -₹1,29 Mr | ₹157,40 Mn | -₹123,02 Mn | ₹347,99 Mn | ₹508,14 Mn | -₹240,52 Mn | -₹429,10 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -₹370,69 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 22,3% | 33,6% | 35,9% | 28,2% | 15,1% | 12,1% | 27,8% | 26,5% | 27,2% | 28,0% | 39,1% | 38,5% | 36,3% | 37,5% | 27,7% | 28,5% | 28,2% | 33,7% | 41,7% | 44,1% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 1,23 | 1,07 | 1,02 | 1,20 | 1,26 | 1,20 | 1,11 | 1,21 | 1,13 | 1,25 | 1,21 | 1,28 | 1,21 | 1,23 | 1,30 | 1,07 | 1,15 | 1,23 | 0,96 | 0,96 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 2,02 | 1,85 | 1,84 | 1,99 | 1,70 | 1,38 | 1,27 | 1,36 | 1,21 | 1,15 | 1,20 | 1,23 | 1,07 | 1,10 | 0,90 | 0,79 | 0,73 | 0,69 | 0,52 | 0,45 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar INR · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 20,6% | 18,1% | 19,4% | 22,0% | 28,2% | 29,6% | 23,3% | 25,9% | 26,5% | 23,6% | 19,6% | 20,2% | 16,3% | 22,4% | 23,5% | 24,0% | 29,6% | 27,7% | 22,6% | 25,9% |
| FAVÖK Marjı | 7,8% | 5,7% | 5,8% | 8,3% | 13,6% | 17,1% | 10,6% | 11,8% | 14,1% | 12,8% | 10,5% | 9,2% | 6,1% | 11,5% | 10,4% | 12,9% | 18,3% | 14,7% | 9,8% | 14,4% |
| Net Kâr Marjı | 5,1% | -0,2% | 0,1% | 3,2% | 8,4% | 9,7% | 4,7% | 6,0% | 6,7% | 4,5% | 2,5% | 2,1% | 1,4% | 5,6% | 4,6% | 6,9% | 9,5% | 6,3% | 1,8% | 6,3% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 7,1% | 3,1% | -9,6% | -12,8% | -7,0% | 20,4% | 2,2% | 0,4% | -3,3% | 7,7% | 4,0% | -3,6% | 1,0% | -14,1% | 2,1% | -1,9% | 5,8% | 8,9% | -5,6% | -11,4% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Reliance Industries Limited | 1178,90 | +%1,05 | |
| Bharti Airtel Limited | 1819,80 | +%0,74 | |
| HDFC Bank Limited | 712,65 | -%0,19 | |
| ICICI Bank Limited | 1348,70 | -%0,85 | |
| State Bank of India | 948,05 | -%0,94 | |
| Tata Consultancy Services Limited | 2307,90 | +%1,70 | |
| Bajaj Finance Limited | 966,95 | -%1,61 |