000008China High-Speed Railway Technology Co. Ltd. Class A
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CNY · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $958,68 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | 元8,72 Mr | 元9,96 Mr | 元10,66 Mr | 元11,25 Mr | 元12,38 Mr | 元12,91 Mr | 元12,04 Mr | 元10,46 Mr | 元10,68 Mr | 元8,19 Mr | 元3,59 Mr | 元674,04 Mn | 元626,64 Mn | 元613,86 Mn | 元587,30 Mn | 元77,93 Mn | 元79,41 Mn | 元78,91 Mn | 元79,09 Mn | 元76,84 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | 元755,58 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | 元6,43 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | 元2,28 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | 元3,90 Mr | 元3,96 Mr | 元4,03 Mr | 元3,97 Mr | 元4,76 Mr | 元4,52 Mr | 元2,51 Mr | 元1,39 Mr | 元1,35 Mr | 元678,21 Mn | 元115,98 Mn | 元0,00 | 元0,00 | 元0,00 | 元0,00 | 元0,00 | 元0,00 | 元0,00 | 元0,00 | 元0,00 |
| Net Borç† | 元3,15 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | 元2,11 Mr | 元2,07 Mr | 元2,50 Mr | 元1,76 Mr | 元2,20 Mr | 元1,90 Mr | 元3,19 Mr | 元2,54 Mr | 元2,30 Mr | 元1,85 Mr | 元1,27 Mr | 元286,94 Mn | 元283,50 Mn | 元308,43 Mn | 元288,54 Mn | 元10,21 Mn | 元10,09 Mn | 元11,43 Mn | 元9,91 Mn | 元10,36 Mn |
| Brüt Kâr | 元480,52 Mn | 元401,80 Mn | 元481,62 Mn | 元504,76 Mn | 元607,32 Mn | 元627,17 Mn | 元1,46 Mr | 元1,17 Mr | 元1,08 Mr | 元913,94 Mn | 元534,71 Mn | 元87,44 Mn | 元82,65 Mn | 元92,99 Mn | 元123,97 Mn | 元2,57 Mn | 元2,52 Mn | 元2,38 Mn | 元1,48 Mn | 元2,03 Mn |
| FAVÖK | 元47,58 Mn | -元251,63 Mn | -元234,26 Mn | -元370,15 Mn | 元193,08 Mn | 元34,92 Mn | 元645,57 Mn | 元512,99 Mn | 元522,69 Mn | 元469,03 Mn | 元287,47 Mn | 元59,02 Mn | 元73,05 Mn | 元100,36 Mn | 元97,80 Mn | 元1,80 Mn | — | — | — | — |
| Net Kâr | -元835,21 Mn | -元545,31 Mn | -元828,27 Mn | -元846,26 Mn | -元1,39 Mr | -元894,44 Mn | 元434,38 Mn | 元325,05 Mn | 元873,78 Mn | 元521,87 Mn | 元185,67 Mn | 元7,77 Mn | 元22,76 Mn | 元39,13 Mn | 元33,99 Mn | 元888.948 | 元313.000 | 元748.000 | 元1,68 Mn | -元1,76 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -0,31 | -0,20 | -0,30 | -0,31 | -0,51 | -0,33 | 0,16 | 0,12 | 0,31 | 0,19 | 0,08 | 0,01 | 0,02 | 0,03 | 0,05 | 0,00 | — | — | — | — |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -元168,64 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | 元183,89 Mn | 元387,01 Mn | -元64,87 Mn | 元445,12 Mn | 元58,22 Mn | 元308,39 Mn | -元159,29 Mn | -元663,79 Mn | -元39,16 Mn | -元92,25 Mn | -元149,54 Mn | 元66,90 Mn | 元55,95 Mn | 元78,80 Mn | 元80,66 Mn | -元711.970 | 元3,69 Mn | -元1,30 Mn | 元6,95 Mn | 元5,53 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -元38,34 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 44,8% | 39,7% | 37,8% | 35,3% | 38,4% | 35,0% | 20,8% | 13,3% | 12,6% | 8,3% | 3,2% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,24 | 0,21 | 0,23 | 0,16 | 0,18 | 0,15 | 0,26 | 0,24 | 0,22 | 0,23 | 0,35 | 0,43 | 0,45 | 0,50 | 0,49 | 0,13 | 0,13 | 0,14 | 0,13 | 0,13 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,93 | 0,91 | 1,10 | 0,77 | 0,97 | 0,83 | 1,40 | 1,12 | 1,01 | 0,81 | 0,56 | 0,13 | 0,12 | 0,14 | 0,13 | 0,00 | 0,00 | 0,01 | 0,00 | 0,00 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 22,8% | 19,4% | 19,3% | 28,6% | 27,5% | 33,0% | 45,7% | 46,2% | 46,8% | 49,4% | 42,2% | 30,5% | 29,2% | 30,2% | 43,0% | 25,1% | 25,0% | 20,8% | 15,0% | 19,6% |
| FAVÖK Marjı | 2,3% | -12,1% | -9,4% | -21,0% | 8,8% | 1,8% | 20,2% | 20,2% | 22,7% | 25,4% | 22,7% | 20,6% | 25,8% | 32,5% | 33,9% | 17,6% | — | — | — | — |
| Net Kâr Marjı | -39,6% | -26,3% | -33,2% | -48,0% | -63,2% | -47,1% | 13,6% | 12,8% | 37,9% | 28,2% | 14,7% | 2,7% | 8,0% | 12,7% | 11,8% | 8,7% | 3,1% | 6,5% | 17,0% | -17,0% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 8,7% | 18,7% | -2,6% | 25,2% | 2,6% | 16,2% | -5,0% | -26,1% | -1,7% | -5,0% | -11,8% | 23,3% | 19,7% | 25,5% | 28,0% | -7,0% | 36,6% | -11,4% | 70,2% | 53,4% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Contemporary Amperex Technology Co., Limited Class A | 289,61 | -%2,94 | |
| Zhongji Innolight Co., Ltd. Class A | 733,73 | +%1,28 | |
| BYD Company Limited Class A | 82,19 | -%2,85 | |
| Midea Group Co. Ltd. Class A | 82,75 | -%0,90 | |
| Eoptolink Technology Inc., Ltd. Class A | 351,58 | +%1,15 | |
| NAURA Technology Group Co Ltd Class A | 592,55 | +%0,78 | |
| Luxshare Precision Industry Co., Ltd. Class A | 46,02 | -%0,65 |