000025Shenzhen Tellus Holding Co., Ltd. Class A
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CNY · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $883,08 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | 元2,67 Mr | 元2,62 Mr | 元2,40 Mr | 元2,23 Mr | 元1,86 Mr | 元1,71 Mr | 元1,65 Mr | 元1,66 Mr | 元1,40 Mr | 元1,19 Mr | 元1,17 Mr | 元806,32 Mn | 元701,00 Mn | 元644,91 Mn | 元572,80 Mn | 元600,09 Mn | 元611,55 Mn | 元618,75 Mn | 元838,55 Mn | 元829,18 Mn |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | 元149,23 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | 元670,92 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | 元2,00 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | 元277,03 Mn | 元315,32 Mn | 元221,96 Mn | 元188,33 Mn | 元94,37 Mn | 元11,17 Mn | 元0,00 | 元215,33 Mn | 元216,97 Mn | 元135,03 Mn | 元0,00 | 元374,02 Mn | 元341,13 Mn | 元248,88 Mn | 元135,49 Mn | 元143,70 Mn | 元156,28 Mn | 元149,31 Mn | 元278,13 Mn | 元306,57 Mn |
| Net Borç† | 元8,64 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | 元1,46 Mr | 元2,61 Mr | 元1,82 Mr | 元836,49 Mn | 元507,02 Mn | 元423,44 Mn | 元569,42 Mn | 元412,95 Mn | 元346,00 Mn | 元321,18 Mn | 元297,54 Mn | 元459,94 Mn | 元479,38 Mn | 元413,72 Mn | 元398,32 Mn | 元382,64 Mn | 元429,16 Mn | 元634,19 Mn | 元987,35 Mn | 元1,13 Mr |
| Brüt Kâr | 元239,80 Mn | 元225,85 Mn | 元167,98 Mn | 元128,35 Mn | 元145,68 Mn | 元99,07 Mn | 元133,43 Mn | 元77,63 Mn | 元88,94 Mn | 元89,61 Mn | 元76,85 Mn | 元67,19 Mn | 元89,06 Mn | 元74,39 Mn | 元59,40 Mn | 元58,79 Mn | 元62,55 Mn | 元92,22 Mn | 元106,06 Mn | 元93,14 Mn |
| FAVÖK | 元236,23 Mn | 元217,15 Mn | 元119,56 Mn | 元101,46 Mn | 元116,68 Mn | 元76,60 Mn | 元96,33 Mn | 元29,81 Mn | 元49,61 Mn | 元40,15 Mn | 元45,29 Mn | 元16,51 Mn | 元37,48 Mn | 元427,81 Mn | 元8,62 Mn | 元8,87 Mn | 元8,65 Mn | 元22,32 Mn | 元18,58 Mn | -元97,33 Mn |
| Net Kâr | 元142,87 Mn | 元136,63 Mn | 元118,26 Mn | 元83,50 Mn | 元131,02 Mn | 元57,66 Mn | 元219,67 Mn | 元86,92 Mn | 元66,86 Mn | 元27,19 Mn | 元42,77 Mn | 元10,35 Mn | 元6,90 Mn | 元7,15 Mn | 元2,16 Mn | 元3,58 Mn | 元6,31 Mn | 元4,58 Mn | 元10,79 Mn | -元88,60 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,33 | 0,32 | 0,27 | 0,19 | 0,30 | 0,13 | 0,51 | 0,20 | 0,16 | 0,06 | 0,11 | 0,03 | 0,02 | 0,02 | 0,01 | 0,01 | 0,02 | 0,01 | 0,03 | — |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -元2,92 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | 元336,73 Mn | 元371,74 Mn | -元116,93 Mn | -元172,88 Mn | 元33,35 Mn | -元21,47 Mn | 元8,99 Mn | 元30,15 Mn | -元17,72 Mn | 元2,50 Mn | -元77,08 Mn | -元92,53 Mn | -元30,61 Mn | -元34,32 Mn | -元11,34 Mn | 元6,96 Mn | 元30,15 Mn | 元34,67 Mn | -元63,01 Mn | -元9,80 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -元23,92 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 10,4% | 12,0% | 9,2% | 8,4% | 5,1% | 0,7% | 0,0% | 13,0% | 15,5% | 11,4% | 0,0% | 46,4% | 48,7% | 38,6% | 23,7% | 23,9% | 25,6% | 24,1% | 33,2% | 37,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,55 | 1,00 | 0,76 | 0,37 | 0,27 | 0,25 | 0,35 | 0,25 | 0,25 | 0,27 | 0,25 | 0,57 | 0,68 | 0,64 | 0,70 | 0,64 | 0,70 | 1,02 | 1,18 | 1,37 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,73 | 1,31 | 0,91 | 0,42 | 0,25 | 0,21 | 0,29 | 0,21 | 0,17 | 0,16 | 0,15 | 0,23 | 0,24 | 0,21 | 0,20 | 0,19 | 0,21 | 0,32 | 0,49 | 0,57 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 16,4% | 8,7% | 9,2% | 15,3% | 28,7% | 23,4% | 23,4% | 18,8% | 25,7% | 27,9% | 25,8% | 14,6% | 18,6% | 18,0% | 14,9% | 15,4% | 14,6% | 14,5% | 10,7% | 8,2% |
| FAVÖK Marjı | 16,2% | 8,3% | 6,6% | 12,1% | 23,0% | 18,1% | 16,9% | 7,2% | 14,3% | 12,5% | 15,2% | 3,6% | 7,8% | 103,4% | 2,2% | 2,3% | 2,0% | 3,5% | 1,9% | -8,6% |
| Net Kâr Marjı | 9,8% | 5,2% | 6,5% | 10,0% | 25,8% | 13,6% | 38,6% | 21,0% | 19,3% | 8,5% | 14,4% | 2,2% | 1,4% | 1,7% | 0,5% | 0,9% | 1,5% | 0,7% | 1,1% | -7,8% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 23,1% | 14,2% | -6,4% | -20,7% | 6,6% | -5,1% | 1,6% | 7,3% | -5,1% | 0,8% | -25,9% | -20,1% | -6,4% | -8,3% | -2,8% | 1,8% | 7,0% | 5,5% | -6,4% | -0,9% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Contemporary Amperex Technology Co., Limited Class A | 289,61 | -%2,94 | |
| Zhongji Innolight Co., Ltd. Class A | 733,73 | +%1,28 | |
| BYD Company Limited Class A | 82,19 | -%2,85 | |
| Midea Group Co. Ltd. Class A | 82,75 | -%0,90 | |
| Eoptolink Technology Inc., Ltd. Class A | 351,58 | +%1,15 | |
| NAURA Technology Group Co Ltd Class A | 592,55 | +%0,78 | |
| Luxshare Precision Industry Co., Ltd. Class A | 46,02 | -%0,65 |