000680Shantui Construction Machinery Co., Ltd. Class A
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CNY · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $2,07 Mr (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | 元19,06 Mr | 元18,29 Mr | 元15,61 Mr | 元11,52 Mr | 元11,33 Mr | 元9,70 Mr | 元8,93 Mr | 元9,37 Mr | 元9,66 Mr | 元9,26 Mr | 元9,40 Mr | 元11,21 Mr | 元12,62 Mr | 元13,44 Mr | 元13,98 Mr | 元10,80 Mr | 元6,34 Mr | 元5,04 Mr | 元3,85 Mr | 元2,90 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | 元3,32 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | 元12,41 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | 元6,47 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | 元7,90 Mr | 元8,49 Mr | 元5,42 Mr | 元3,62 Mr | 元3,35 Mr | 元3,71 Mr | 元3,36 Mr | 元3,61 Mr | 元3,74 Mr | 元3,43 Mr | 元3,30 Mr | 元4,14 Mr | 元5,08 Mr | 元5,79 Mr | 元6,12 Mr | 元3,75 Mr | 元1,42 Mr | 元993,63 Mn | 元720,23 Mn | 元526,20 Mn |
| Net Borç† | 元4,59 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | 元14,59 Mr | 元14,19 Mr | 元11,34 Mr | 元9,97 Mr | 元9,15 Mr | 元7,08 Mr | 元6,39 Mr | 元7,98 Mr | 元6,33 Mr | 元4,38 Mr | 元3,75 Mr | 元7,25 Mr | 元10,11 Mr | 元10,43 Mr | 元14,66 Mr | 元13,40 Mr | 元6,01 Mr | 元5,86 Mr | 元4,26 Mr | 元3,06 Mr |
| Brüt Kâr | 元3,03 Mr | 元2,75 Mr | 元2,08 Mr | 元1,38 Mr | 元1,27 Mr | 元893,32 Mn | 元923,59 Mn | 元1,20 Mr | 元968,85 Mn | 元671,47 Mn | 元94,17 Mn | 元995,73 Mn | 元1,11 Mr | 元1,36 Mr | 元1,99 Mr | 元1,80 Mr | 元978,96 Mn | 元1,10 Mr | 元832,08 Mn | 元566,10 Mn |
| FAVÖK | 元1,61 Mr | 元1,35 Mr | 元993,36 Mn | 元398,12 Mn | 元364,03 Mn | 元292,40 Mn | 元160,23 Mn | 元310,41 Mn | 元201,30 Mn | 元129,06 Mn | -元596,01 Mn | 元334,35 Mn | -元85,37 Mn | 元461,31 Mn | 元1,03 Mr | 元1,05 Mr | 元499,23 Mn | 元652,90 Mn | 元510,18 Mn | 元298,11 Mn |
| Net Kâr | 元1,21 Mr | 元1,10 Mr | 元783,30 Mn | 元631,74 Mn | 元162,59 Mn | 元100,75 Mn | 元56,64 Mn | 元80,47 Mn | 元64,42 Mn | 元43,46 Mn | -元875,52 Mn | 元46,43 Mn | -元410,04 Mn | 元30,62 Mn | 元479,34 Mn | 元839,64 Mn | 元422,14 Mn | 元503,78 Mn | 元445,99 Mn | 元233,93 Mn |
| Hisse Başı Kâr | 0,81 | 0,74 | 0,53 | 0,43 | 0,11 | 0,08 | 0,05 | 0,06 | 0,05 | 0,04 | -0,71 | 0,04 | -0,33 | 0,03 | 0,42 | 0,74 | — | — | — | — |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -元546,48 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | 元731,75 Mn | 元493,73 Mn | 元328,93 Mn | 元299,54 Mn | 元409,15 Mn | 元638,14 Mn | 元354,07 Mn | 元16,75 Mn | 元507,25 Mn | 元235,59 Mn | 元222,77 Mn | 元572,83 Mn | 元89,91 Mn | 元475,35 Mn | -元2,30 Mr | -元210,15 Mn | 元67,30 Mn | -元128,88 Mn | 元51,90 Mn | 元70,17 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -元66,82 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 41,5% | 46,4% | 34,7% | 31,4% | 29,5% | 38,3% | 37,7% | 38,5% | 38,7% | 37,0% | 35,1% | 36,9% | 40,2% | 43,1% | 43,8% | 34,7% | 22,4% | 19,7% | 18,7% | 18,1% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,77 | 0,78 | 0,73 | 0,87 | 0,81 | 0,73 | 0,72 | 0,85 | 0,66 | 0,47 | 0,40 | 0,65 | 0,80 | 0,78 | 1,05 | 1,24 | 0,95 | 1,16 | 1,11 | 1,06 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 2,26 | 2,19 | 1,75 | 1,54 | 1,41 | 1,09 | 0,99 | 1,23 | 0,98 | 0,68 | 0,58 | 1,12 | 1,56 | 1,61 | 2,27 | 2,07 | 0,93 | 0,91 | 0,66 | 0,47 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 20,8% | 19,4% | 18,4% | 13,9% | 13,9% | 12,6% | 14,5% | 15,0% | 15,3% | 15,3% | 2,5% | 13,7% | 11,0% | 13,1% | 13,6% | 13,4% | 16,3% | 18,8% | 19,5% | 18,5% |
| FAVÖK Marjı | 11,0% | 9,5% | 8,8% | 4,0% | 4,0% | 4,1% | 2,5% | 3,9% | 3,2% | 2,9% | -15,9% | 4,6% | -0,8% | 4,4% | 7,0% | 7,8% | 8,3% | 11,1% | 12,0% | 9,7% |
| Net Kâr Marjı | 8,3% | 7,8% | 6,9% | 6,3% | 1,8% | 1,4% | 0,9% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | -23,3% | 0,6% | -4,1% | 0,3% | 3,3% | 6,3% | 7,0% | 8,6% | 10,5% | 7,6% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 5,0% | 3,5% | 2,9% | 3,0% | 4,5% | 9,0% | 5,5% | 0,2% | 8,0% | 5,4% | 5,9% | 7,9% | 0,9% | 4,6% | -15,7% | -1,6% | 1,1% | -2,2% | 1,2% | 2,3% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Contemporary Amperex Technology Co., Limited Class A | 274,85 | -%1,88 | |
| Zhongji Innolight Co., Ltd. Class A | 648,12 | -%6,46 | |
| BYD Company Limited Class A | 81,47 | +%0,04 | |
| Midea Group Co. Ltd. Class A | 84,65 | +%1,14 | |
| Eoptolink Technology Inc., Ltd. Class A | 300,99 | -%9,01 | |
| NAURA Technology Group Co Ltd Class A | 591,06 | +%0,72 | |
| Luxshare Precision Industry Co., Ltd. Class A | 44,08 | -%1,91 |