000720Shandong Xinneng Taishan Power Generation Co., Ltd. Class A
Dönemsel getiriler
Özet Finansallar
2025 mali yılı sonu · tutarlar CNY · 2026-09-21Özet Gelir Tablosu
Özet Görünüm
Çarpanlar
Tutarlar şirketin kendi para birimindedir. Piyasa değeri $739,61 Mn (USD).
Bilanço
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Bilanço Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Varlıklar | ||||||||||||||||||||
| Toplam Varlıklar | 元4,72 Mr | 元5,76 Mr | 元5,29 Mr | 元5,58 Mr | 元5,51 Mr | 元5,31 Mr | 元4,63 Mr | 元5,23 Mr | 元9,03 Mr | 元8,82 Mr | 元5,39 Mr | 元5,50 Mr | 元5,55 Mr | 元5,66 Mr | 元5,75 Mr | 元5,65 Mr | 元5,91 Mr | 元5,70 Mr | 元4,80 Mr | 元4,13 Mr |
| Nakit ve Nakit Benzerleri† | 元182,85 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Yükümlülükler ve Özkaynak | ||||||||||||||||||||
| Toplam Yükümlülükler† | 元2,75 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Özkaynaklar† | 元1,97 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Toplam Finansal Borç | 元2,17 Mr | 元2,55 Mr | 元1,92 Mr | 元2,25 Mr | 元2,27 Mr | 元1,65 Mr | 元1,52 Mr | 元1,58 Mr | 元6,18 Mr | 元6,10 Mr | 元3,41 Mr | 元3,62 Mr | 元3,68 Mr | 元3,82 Mr | 元3,82 Mr | 元3,67 Mr | 元3,66 Mr | 元3,72 Mr | 元2,66 Mr | 元1,98 Mr |
| Net Borç† | 元1,98 Mr | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Gelir Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Gelir Tablosu Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gelir Tablosu | ||||||||||||||||||||
| Ciro | 元1,43 Mr | 元1,16 Mr | 元1,45 Mr | 元3,98 Mr | 元4,17 Mr | 元3,67 Mr | 元3,57 Mr | 元2,59 Mr | 元2,73 Mr | 元2,64 Mr | 元3,27 Mr | 元3,12 Mr | 元2,88 Mr | 元3,02 Mr | 元2,80 Mr | 元2,75 Mr | 元2,76 Mr | 元2,13 Mr | 元1,94 Mr | 元2,06 Mr |
| Brüt Kâr | 元24,56 Mn | 元79,23 Mn | 元51,09 Mn | 元39,03 Mn | 元80,70 Mn | 元648,12 Mn | 元988,54 Mn | 元887,60 Mn | 元169,97 Mn | 元339,59 Mn | 元510,32 Mn | 元484,35 Mn | 元415,68 Mn | 元351,11 Mn | 元76,30 Mn | 元187,23 Mn | 元287,59 Mn | 元12,09 Mn | 元258,88 Mn | 元390,68 Mn |
| FAVÖK | -元461,80 Mn | 元26,50 Mn | 元20,69 Mn | -元18,08 Mn | -元15,57 Mn | 元518,29 Mn | 元789,75 Mn | 元764,63 Mn | 元90,16 Mn | 元449,95 Mn | 元650,87 Mn | 元630,94 Mn | 元547,41 Mn | 元504,41 Mn | 元196,67 Mn | 元308,23 Mn | 元383,94 Mn | -元10,22 Mn | 元232,97 Mn | 元408,06 Mn |
| Net Kâr | -元458,98 Mn | -元132,29 Mn | -元65,88 Mn | -元130,45 Mn | -元94,34 Mn | 元278,90 Mn | 元486,17 Mn | 元1,07 Mr | -元548,96 Mn | -元87,43 Mn | 元80,72 Mn | 元79,44 Mn | 元33,68 Mn | 元34,20 Mn | -元176,93 Mn | -元8,69 Mn | 元17,22 Mn | -元311,35 Mn | -元126,49 Mn | 元18,14 Mn |
| Hisse Başı Kâr | -0,37 | -0,11 | -0,05 | -0,10 | -0,08 | 0,22 | 0,39 | 0,83 | -0,45 | -0,10 | 0,09 | 0,09 | 0,04 | 0,04 | -0,20 | -0,01 | 0,02 | -0,36 | -0,15 | — |
| Araştırma ve Geliştirme Gideri† | -元617.916 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Nakit Akım Tablosu
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Nakit Akım Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nakit Akım Kalemleri | ||||||||||||||||||||
| Serbest Nakit Akışı | 元519,46 Mn | -元284,55 Mn | -元71,87 Mn | 元10,76 Mn | -元715,05 Mn | 元404,65 Mn | -元286,32 Mn | 元1,33 Mr | 元317,55 Mn | -元1,92 Mr | 元551,16 Mn | 元336,29 Mn | 元461,29 Mn | 元117,31 Mn | 元105,63 Mn | -元142,95 Mn | -元613,87 Mn | -元1,01 Mr | 元32,75 Mn | 元232,05 Mn |
| Yatırım Harcamaları (CapEx)† | -元1,53 Mn | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Sağlayıcı bu enstrüman için işletme/yatırım/finansman faaliyeti kırılımını vermiyor; serbest nakit akışı ve yatırım harcamaları gösterilir.
Karlılık Oranları
Kaldıraç Oranları
Faaliyet Etkinlik Oranları
Büyüme
Değişim rozeti bir önceki mali yıla göredir; son 12 ay (TTM) oranlarında önceki dönem sağlayıcıda olmadığı için "%N/A" görünür. Marjlar yıllık serilerden hesaplanır (pay / payda × 100). Tutar gerektiren oran yoktur.
Piyasa Çarpanları
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21Çarpanlar
Çarpanlar güncel / son 12 ay anlık görüntüsüdür (sağlayıcı tarihsel çarpan serisi vermiyor). Piyasa değeri USD; hisse başı temettü şirketin kendi para birimindedir.
Kaldıraç
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Kaldıraç Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaldıraç Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Borç / Aktif | 45,9% | 44,2% | 36,4% | 40,3% | 41,1% | 31,0% | 32,8% | 30,3% | 68,5% | 69,1% | 63,3% | 65,8% | 66,4% | 67,5% | 66,4% | 65,0% | 62,0% | 65,3% | 55,6% | 48,0% |
Son mali yıl
Özkaynak yalnız son mali yıl için verildiğinden Borç/Özkaynak ve Özkaynak/Aktif yıllık seri olarak çizilemez; bunlar son mali yıl kutusunda gösterilir.
Faaliyet
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Faaliyet Etkinlik Kalemleri | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Faaliyet Etkinlik Oranları (yıllık) | ||||||||||||||||||||
| Aktif Devir Hızı | 0,30 | 0,20 | 0,27 | 0,71 | 0,76 | 0,69 | 0,77 | 0,50 | 0,30 | 0,30 | 0,61 | 0,57 | 0,52 | 0,53 | 0,49 | 0,49 | 0,47 | 0,37 | 0,41 | 0,50 |
| Özkaynak Devir Hızı† | 0,73 | 0,59 | 0,74 | 2,02 | 2,12 | 1,86 | 1,81 | 1,32 | 1,39 | 1,34 | 1,66 | 1,58 | 1,46 | 1,53 | 1,42 | 1,40 | 1,40 | 1,08 | 0,99 | 1,04 |
† işaretli kalemler için sağlayıcı yalnız son mali yıl değerini verir.
Aktif Devir Hızı = Ciro / Toplam Varlıklar (kez). Özkaynak Devir Hızı, özkaynak yalnız son mali yıl verildiği için tek yıl için hesaplanır (Ciro serisi / son mali yıl özkaynağı).
Karlılık
Kaynak: TradingView · tutarlar CNY · 2026-09-21| Marjlar (yıllık) | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yıllık Marjlar (pay / payda × 100) | ||||||||||||||||||||
| Brüt Kâr Marjı | 1,7% | 6,8% | 3,5% | 1,0% | 1,9% | 17,7% | 27,7% | 34,2% | 6,2% | 12,8% | 15,6% | 15,5% | 14,4% | 11,6% | 2,7% | 6,8% | 10,4% | 0,6% | 13,3% | 19,0% |
| FAVÖK Marjı | -32,2% | 2,3% | 1,4% | -0,5% | -0,4% | 14,1% | 22,1% | 29,5% | 3,3% | 17,0% | 19,9% | 20,2% | 19,0% | 16,7% | 7,0% | 11,2% | 13,9% | -0,5% | 12,0% | 19,8% |
| Net Kâr Marjı | -32,0% | -11,4% | -4,5% | -3,3% | -2,3% | 7,6% | 13,6% | 41,4% | -20,1% | -3,3% | 2,5% | 2,5% | 1,2% | 1,1% | -6,3% | -0,3% | 0,6% | -14,6% | -6,5% | 0,9% |
| Serbest Nakit Akışı Marjı | 36,3% | -24,6% | -4,9% | 0,3% | -17,1% | 11,0% | -8,0% | 51,3% | 11,6% | -72,6% | 16,9% | 10,8% | 16,0% | 3,9% | 3,8% | -5,2% | -22,3% | -47,7% | 1,7% | 11,3% |
Son 12 ay
Yıllık marjlar gelir tablosu serilerinden hesaplanır; "Son 12 ay" kutusu sağlayıcının TTM oranlarıdır.
Benzer enstrümanlar
| Sembol | Ad | Kapanış | Günlük % |
|---|---|---|---|
| Contemporary Amperex Technology Co., Limited Class A | 280,12 | -%3,11 | |
| Zhongji Innolight Co., Ltd. Class A | 692,90 | -%5,73 | |
| BYD Company Limited Class A | 81,44 | -%0,90 | |
| Midea Group Co. Ltd. Class A | 83,70 | +%1,10 | |
| Eoptolink Technology Inc., Ltd. Class A | 330,80 | -%5,84 | |
| NAURA Technology Group Co Ltd Class A | 586,81 | -%0,71 | |
| Luxshare Precision Industry Co., Ltd. Class A | 44,94 | -%2,62 |